29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Znamenití lékaři v českých zemích (87)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 29.5. 2019 18:51, přehled diskusí

Dík za hodnotný článek.:
Autor: B. Lukáš Datum: 29.5.2019 18:51

Pozornost médií je zaměřena na reklamy, rozmary boháčů, celebrit a politiků, jejichž společenská užitnost nemá mnohdy žádnou hodnotu. Moudré a charakterní osobnosti s vysokým intelektem nejsou médií vyhledávána, protože jim nepřináší finanční zisk. Výjimkou jsou články autora, kterému patří dík.

Normalisace na Moravě, zvláště severní,:
Autor: A. Alda Datum: 29.5.2019 13:03

byla mnohem drsnější než v Čechách, o Slovensku nemluvě.

Ach Bože...:
Autor: J. Kovaříček Datum: 29.5.2019 6:07

Tak on byl po roce 1968 vyloučen z KSČ. Chudáček! Stále je mi záhadou proč mezi Čechy bylo tolik komunistů. Můj děda legionář už v Rusku pochopil, že bolševici byli svoloč. Jak je tedy možné, že lidé inteligentní vstupovali do KSČ. Bylo to selhání intelektuální nebo mravní? A ta morální choroba se v zemi drží dodnes. Strana zavraždila tisíce lidí, zničila život milionům, a přes to jsou dnes v parlamentě a veřejně otravují vzduch.

Re: Ach Bože...:
Autor: J. Lepka Datum: 29.5.2019 10:31

Na to vám, myslím, mohu odpovědět ze zkušeností mých rodičů. Mnozí lidé po válce vlezli komunistům do pasti, dílem z naprosté neznalosti co jsou ve skutečnosti zač a dílem z vděku za ukončení války, aniž tušili, že nebýt Stalina, mohla skončit možná o týden dříve. Důsledkem tohoto selhání bylo i vítězství ve volbách roku 1946. Přitom je pozoruhodné, že předválečná levice měla dost informací z Ruska, ale tyto si pečlivě tutlala, viz např. vzpomínky Jana Wericha, ba pečlivě likvidovala, profesně i fyzicky kritiky, kterým po návratu domů znemožňovala i jen se uživit, viz např. Bedřich Feuerstein. Díky těmto krokům dokázala přesvědčit davy lidí o své "progresívní spravedlnosti", jen aby, až spadla klec nastolila tvrdou diktaturu s likvidací svých oponentů. Není divu, že v této atmosféře strachu nikdo nedokázal hazardovat se životem a zdravím sebe i svých blízkých a z té party nevystoupil. Ti přizpůsobivější pak iniciovali dopisy žádající trest smrti údajným zrádcům etc, etc.