1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

HISTORIE: Německé prokletí

Německý národ je svým příběhem unikátní. Neexistuje jiný evropský a patrně ani mimoevropský národ, který se utvářel podobným způsobem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 10.5.2022 13:37

R^

H. Lukešová 10.5.2022 13:30

Ano, jediná strana v NSR, která netlačí ideologii antisemitského palestinianismu je pouze AfD. Všechen antisemitismus pochází od islámu a z levice. Můžu s naprostou jistotou říci, že pravicový antisemitismus neexistuje.

D. Laurencikova 10.5.2022 13:02

V Nemecku tyto mlade muslimy, plne nenavisti proti Zidum, kterou sali s materskym mlekem, oficielne dokonce oznacuji za "Event- und Partyszene." Uplne to zlehcuji. Jedine, proti cemu se v tomto state vsemi prostredky bojuje, je opozicni AfD!

D. Laurencikova 10.5.2022 12:52

Mate absolutni pravdu a uz jsme to meli vickrat. V Nemecku je dnes opet mozne, rvat na ulicich: "Juden ins Gas" a spalova izraelskou vlajku, jenze tentokrat to nejsou nackove, ale migranti z islamskych zemi. A co dela stat? Bojuje "gegen Rechts" - proti pravici. Pritom pravice jsou jsou ti posledni, kdo jeste maji usudek. Jak pise pan Aston. Realita je na Zapade nezadouci.

H. Lukešová 10.5.2022 12:42

"Jude, Jude, feiges Schwein, komm heraus und kämpf allein" („Žide, Žide zbabělá svině, vyjdi ven a bojuj sám“.) a přítomná německá policie ani nezasáhla proti projevům takové protižidovské nenávisti.

H. Lukešová 10.5.2022 12:41

A aby toho všeho nebylo málo, tak německý prezident, socialista Frank Walter Steinmeier v únoru letošního roku 2019 poslal blahopřání íránskému diplomatovi v Berlíně u příležitosti velkých oslav 40. výročí islámské revoluce v Íránu (1979) , která měla na svědomí tisíce lidských životů včetně zabíjení íránských Židů a Chomejního návrat posléze podnítil masový exodus íránských Židů, kteří za šáha Mohameda Rézy Páhlavího žili relativně v klidu jako všechny nemuslimské komunity a současní íránští politici se netají svou genocidní politikou vůči Izraeli. Dnešní Írán je hlavním sponzorem mezinárodního terorismu, vyhrožuje Izraeli zničením, popírá holocaust, potírá a utiskuje ženy, pronásleduje křesťany, popravuje homosexuály a trestá odpadlictví od islámu smrtí i zakazuje veřejně proklamovaný ateismus. Smutným faktem je, že to byli němečtí politici, kteří prosadili jadernou dohodu s Íránem roku 2015 a postavili se mnohokráte proti politice Donalda Trumpa, na jedné straně kvůli jeho vypovězení jaderné dohody a zavedení protiíránských ekonomických sankcí a na druhé straně se jim příčí Trumpův postoj vůči Izraeli, uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele a Angela Merkel si dovolila „tlačit“ na východoevropské země, aby nepřesouvaly svá velvyslanectví do Jeruzaléma a mnohem také horší je, že Němci prosazují obchodní mechanismus, který je schopný americké sankce obcházet.

Dále nesmíme zapomenout, že i na německé půdě dochází k protižidovským násilnostem, které páchají právě muslimové, podporovaní socialistickými politiky. Např. roku 2014 Palestinci zaútočili na synagogu ve Wupperrtalu, vrhli na ni zápalné láhve, německý soud ale jejich čin neshledal jako antisemitský, respektive za zločin z nenávisti, ale pouze jako vyjádření nesouhlasu s izraelskou politikou a v Německu se konají i protiizraelské demonstrace, během jedné z nich opět z roku 2014 vyřvávali propalestinští aktivisté slova plná nenávisti

H. Lukešová 10.5.2022 12:39

Nemravné na nemravné na německé politice je především její dlouhodobá podpora antiizraelské diskriminace na půdě Valného shromáždění OSN, podporuje veškeré diskriminační protiizraelské návrhy předkládané většinově muslimskými zeměmi. Dokládají to děsivé statistiky, např. během minulého listopadu roku 2018, z 21 rezolucí OSN namířených proti Izraeli, Německo jich podpořilo 16 a ve 4 se zdrželo hlasování. Děsivé.

V minulé německé vládě zastával post ministra zahraničních věcí sociální demokrat Sigmar Gabriel, proslulý svým protiizraelským podněcováním. Gabriel obvinil izraelské politiky z toho, že praktikují aparteid a později měl tu drzost během své návštěvy Izraele roku 2018 tvrdit, že je „přítelem Izraele“ a že jeho země má „zvláštní zodpovědnost“ k bezpečnosti Izraele. Tato tvrzení jsou lživá, protože právě Gabriel byl zodpovědný za německou protiizraelskou politiku v podobě prosazování nactiutrhačných protiizraelských rezolucí na půdě OSN, což ve skutečnosti podkopává bezpečnost Izraele.

Haiko Maas, také socialista často prohlašoval, že ho zločiny páchané v Osvětimi inspirovaly k tomu, aby vstoupil do politiky, ovšem jeho ministerstvo nadále pokračuje v démonizaci Izraele na mezinárodní sféře, zejména na půdě OSN. Dále Maas navýšil finanční podporu organizaci UNRWA, která má v záštitě péči o „palestinské uprchlíky“ , ačkoliv musí vědět, že učitelé a představitelé UNRWA nevedou palestinské děti k míru, ale naopak je podněcují k násilí a terorismu i to, že je hlavní ctností stát se „mučedníkem“ a že jediným cílem je „osvobození Palestiny od řeky k moři“ což neznamená nic jiného, nežli zničení Izraele a i přes tyto skutečnosti patří Německo k největším přispěvatelům této organizace.

D. Laurencikova 10.5.2022 12:21

Jak je mozne, ze lidi ani nevi, ze EU je NEOMARXISTICKA, a ze komunisti dnes vysedavaji nejen v Bruselu, ale i v Davosu nebo ve Washingtonu... a tito lidi chteji presto do cehosi porad mluvit? Vy spite, vase predstava o svete je obsolet. Vychodni Evropa je naopak nadeje, ta se prave pred novou totalitou jeste brani - zatim. Mozna tady snad aspon nevznikou islamske rezimy, na kterych EU tak usilovne pracuje - se vsemi dusledky... Pokud to ovsem drive vsichni kvuli Ukraine nezabalime :-/

J. Vrabec 10.5.2022 12:06

Snad jen východní- Ostblock. Tam se to jen hemží !

J. Jurax 10.5.2022 11:20

Pište tschechei, to Vám lip sedne ...

D. Laurencikova 10.5.2022 9:33

Snad bych k tomu jenom jeste rekla, ze "Německá snaha poučit se z nacismu a přijmout vinu za vyvražďování Židů je v jistém smyslu obdivuhodná" nikoliv vsak dusledna. Protoze: "Nelze vyvrazdit miliony Zidu a pak pozvat do zeme miliony jejich uhlavnich nepratel", jak rekl Karl Lagerfeld. V ulicich nemeckych mest uz se davno zase vyrvava: "Juden ins Gas" a nervou to tentokrat nacisti, ale muslimsti migranti.Pred timto problemem nemecka vlada dusledne zavira oci a svadi ho na pravici.

D. Laurencikova 10.5.2022 9:18

Nemci ze maji rozum? Ktery rozumny narod dela politiku, ktera vede k jeho vlastnimu zaniku?

D. Laurencikova 10.5.2022 9:16

Afrika se naopak stehuje do EU. A Nemci, pane Novak, zrovna rvou neco podobneho jako: "Wollen sie den totalen krieg"? Radeji sledujte, co se deje, misto predsudku a ziti nekde v minulosti.

D. Laurencikova 10.5.2022 9:15

Vy jste toho moc nepochopil. Pokud by se meli za Ural vystehovat komunisti, exkomunisti, estebaci a podobne zivly, EU by se znacne vylidnila.

D. Laurencikova 10.5.2022 9:12

Naprosto vynikajici clanek, pane autore. Perfektne vystizena situace a nemecka politika a mentalita. Ta ceska ostatne taky.

S. Ševeček 10.5.2022 9:05

a co tak tam vystěhovat Němce?

J. Vrabec 10.5.2022 8:44

Ať žije EU EUR^EUR^ pryč s komunisty, exkomunisty, estébáky a podobnými živly !A to za Ural .

J. Nevrkla 10.5.2022 8:41

Vy jste tu nevolil? Němcům bych vyčítal v minulém století dvě světové války s desítkami milionů obětí, statisíci českých. A teď jim vyčítán snahu udělat z EU multikulturní zelený superstát pod svým vedením, který nás přivádí do bídy, nesvobody a diktatury.

J. Vrabec 10.5.2022 8:36

Nevrklo ! Co Rusko nebo tatíček Kim ? 40 Let jste volili jak stádo ovcí 99,9 % bolševika a to chceš Němcům něco vyčítat ? Ti dostali rozum už za 5 let.

J. Nevrkla 10.5.2022 8:26

To je takové bolševické - komu se něco nelíbí, ať odejde! Vy už se na diktaturu zřejmě těšíte.

K. Novák 10.5.2022 8:24

Tak se odstěhujte do Afriky!!;-D

J. Nevrkla 10.5.2022 8:16

Historikove říkají, že Němci přivádějí dvakrát za století Evropu do neštěstí. To první v tomto století už zaciname zažívat. Začlo migrací a stále se rozjíždí.

P. Diviš 10.5.2022 8:14

S Bohem nebo bez boha, to vám vyjde tak nastejno. Bůh je ideologicky zneužitelný stejně jako všechny ostatní ideologie.

R. Langer 10.5.2022 8:07

Ty si zůstaň kde chceš, o takové EUrobolševiky u nás nestojíme. Emigrovat budou jiní, a to před takovými, jako jsi ty, ty hovado jedno bolševické. Alespoň v to doufám. :-P

J. Nevrkla 10.5.2022 7:33

A vám by zřejmě vyhovovala německá okupace, německa nadvlada. Tak je to myšleno.

J. Vala 10.5.2022 7:17

Nutnost nazyvat se cisarem pro panovnika sjednoceneho Nemecka byla celkem logicka, pokud se podivame, ze na pozici nemeckeho cisare aspiroval prusky kral Wilhelm I. a kral Ludwig II. Bavorsky . Tzn. aby byla hlava celeho Nemecka neco vice nez kral, tak musela byt cisar. Dokonce se jednalo o to, ze cisarsky titul bude rotovat mezi Mnichovem a Berlinem.

K. A. 10.5.2022 7:11

Polsko a Litva byla panovnická unie, to znamená, že to byly dva státy spojené osobou panovníka, unie není stát. A kozáci nejsou národ... Pravda je to, že východní hranice se dost měnila, protože v příznivých dobách Poláci expandovali na východ. S těma Rusama víceméně souhlasím.

V. Církva 10.5.2022 7:06

No nevím pár myšlenek tam je. Mně ale Svatá Římská Říše nepřipadala až tak špatná. Výboje na východ ano, ale ty byly na počátku. Je pravda že křižácký německý předchůdce Pruska znamenal násilnou kristianizaci "mečem" u zmíněných kmenů a národů. A je pravda že charakter Německa určoval prušácký militarismus.

Dokud ale fungovala Svatá Říše Římská válčila na Západě i uvnitř míň než Francie a Británie. Líbí se mi na ni decentralismus a právě to že nebyla národní, jakkoliv české království v ní byla země "poloněmecká". Problémy začaly až někdy kolem napoleonských válek, kdy vznikli buršáci, vojenské Prusko a německé nacistické ideologie. Spojovat ale militaristické Prušáky s křižáky, no nevím, možná.

Dle mne ideologie bez Boha (v Evropě tak bez Krista) jsou tím nejhorším. Jsou to náboženství bez Boha. V Němcích je dodnes uvnitř nadřazenost a z těchto filozofií vznikla i ruská současná ideologie. Je to mor. Němci si pak "vnitřní buršáctví" a rozpory řeší navenek násilným pokryteckým multikulturalismem

K. A. 10.5.2022 7:05

Když tak "přeje", aby to bylo česky, ještě by Vás mohl někdo považovat za německého trolla, když si nedáte pozor na překlepy... Když tak milujete ordnung, tak je Německo asi Vaší srdeční vlastí.

J. Vrabec 10.5.2022 6:28

Asi vám bordel vyhovuje p. Nevrkla , pravý Čecháček ?