8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

HISTORIE: Německé prokletí

Německý národ je svým příběhem unikátní. Neexistuje jiný evropský a patrně ani mimoevropský národ, který se utvářel podobným způsobem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavelka 13.5.2022 8:01

Němci by se měli zastat Ruska , před mediální histerií a vybičovanou nenávistí kterou západ rozpoutal ,proti Putinově původně dobře míněné pomoci Ukrajině ,( Kterou měl na práci Zelenský a stal se jen beranidlem západu proti Rusku ), Ale naprosto zpackané až diletantské vstoupení na Ukrajinu Zelenský využil maximálně !

J. Plzák 12.5.2022 16:41

Němci ignorují jeden nevyvratitelný fakt: hodně lidí, hodně geniů i volů.

J. Plzák 12.5.2022 16:38

Nezaškrtl jsem žádost o zasílání reakcí. Tak že předchozí znovu.

J. Plzák 12.5.2022 16:36

Tak bych řekl, že článek se snaží navodit dojem vědeckosti a nevede se mu to.

Přitom stačí tak dvě, tři věty: Protože je Němců hodně, v Evropě nejvíc, trpějí představou, že jsou i nejchytřejší a vůbec nej.

Z toho pramení všechny potíže jejich sousedů, Evropanů, s nimi.

J. Prikner 12.5.2022 10:26

Poslední německý exces je zelená myšlenka Green Deal. Následná katastrofa předčí všechny předešlé excesy německé politiky.

E. Tkadlec 11.5.2022 18:26

Skutečný problém Němců je kulturně hluboce zakořeněný levicový kolektivismus, který rodí jen diktatury různého typu (dělnickou, nacistickou, liberálně demokratickou). Který rodí osobnosti jako Marx, Engels, Habermas, Marcuse, Adorno, Fromm a další. A protože německý živel tvoří velký celek, je tím vždy postižena celá Evropa. Německo je především silný stát. Občan se tam stále hledá.

P. Hatina 11.5.2022 13:37

Sice velice zajímavá a komplexní úvaha. Ovšem je nutné si vzít do úvahy i další příčinu.

Že po druhé světové bylo Německo rozděleno. Ta západní část (SRN) byla skutečně "denacifikována", tedy že generace národních elit spojených s Hitlerovým nacionalismem byly odstaveny od vlivu ve společnosti. Něčím se ta prázdnota vyplnit musela.

Ovšem, ta východní část (NDR) připadla pod správu a vliv, říše hodné toho jména , totiž komunistického SSSR. A že ke spojení těchto zcela ideově rozdílných států došlo až v roce 1990.

A že tedy navíc, období zvýšené imigrace posledních dekád bylo za vlády "Mutti Merkelové", původem a výchovou právě že z komunistické NDR (s nějakým dalším vlivem její rodiny) , která si k sobě přetáhla svoje, podobně (jak?) smýšlející elity.

Co z takového ideologického guláše vzešlo, to snad budou analyzovat až další generace historiků, a kdoví co se ještě z dnes uzavřených archivů vyhrabe..

D. Stirsky 11.5.2022 5:49

Toto mudrování tu již bylo vcera. Za výraz příběh bych už dával pokuty.

V. Pavelka 13.5.2022 8:16

CNN a jejich ideologie ,Příběhu ! Vše musí mít příběh ! Každá idiocie !

K. Filip 10.5.2022 16:51

Parádní článek. Mám tam rodinu. Hodně to sedí.

D. Laurencikova 10.5.2022 9:33

Snad bych k tomu jenom jeste rekla, ze "Německá snaha poučit se z nacismu a přijmout vinu za vyvražďování Židů je v jistém smyslu obdivuhodná" nikoliv vsak dusledna. Protoze: "Nelze vyvrazdit miliony Zidu a pak pozvat do zeme miliony jejich uhlavnich nepratel", jak rekl Karl Lagerfeld. V ulicich nemeckych mest uz se davno zase vyrvava: "Juden ins Gas" a nervou to tentokrat nacisti, ale muslimsti migranti.Pred timto problemem nemecka vlada dusledne zavira oci a svadi ho na pravici.

H. Lukešová 10.5.2022 12:39

Nemravné na nemravné na německé politice je především její dlouhodobá podpora antiizraelské diskriminace na půdě Valného shromáždění OSN, podporuje veškeré diskriminační protiizraelské návrhy předkládané většinově muslimskými zeměmi. Dokládají to děsivé statistiky, např. během minulého listopadu roku 2018, z 21 rezolucí OSN namířených proti Izraeli, Německo jich podpořilo 16 a ve 4 se zdrželo hlasování. Děsivé.

V minulé německé vládě zastával post ministra zahraničních věcí sociální demokrat Sigmar Gabriel, proslulý svým protiizraelským podněcováním. Gabriel obvinil izraelské politiky z toho, že praktikují aparteid a později měl tu drzost během své návštěvy Izraele roku 2018 tvrdit, že je „přítelem Izraele“ a že jeho země má „zvláštní zodpovědnost“ k bezpečnosti Izraele. Tato tvrzení jsou lživá, protože právě Gabriel byl zodpovědný za německou protiizraelskou politiku v podobě prosazování nactiutrhačných protiizraelských rezolucí na půdě OSN, což ve skutečnosti podkopává bezpečnost Izraele.

Haiko Maas, také socialista často prohlašoval, že ho zločiny páchané v Osvětimi inspirovaly k tomu, aby vstoupil do politiky, ovšem jeho ministerstvo nadále pokračuje v démonizaci Izraele na mezinárodní sféře, zejména na půdě OSN. Dále Maas navýšil finanční podporu organizaci UNRWA, která má v záštitě péči o „palestinské uprchlíky“ , ačkoliv musí vědět, že učitelé a představitelé UNRWA nevedou palestinské děti k míru, ale naopak je podněcují k násilí a terorismu i to, že je hlavní ctností stát se „mučedníkem“ a že jediným cílem je „osvobození Palestiny od řeky k moři“ což neznamená nic jiného, nežli zničení Izraele a i přes tyto skutečnosti patří Německo k největším přispěvatelům této organizace.

H. Lukešová 10.5.2022 12:41

A aby toho všeho nebylo málo, tak německý prezident, socialista Frank Walter Steinmeier v únoru letošního roku 2019 poslal blahopřání íránskému diplomatovi v Berlíně u příležitosti velkých oslav 40. výročí islámské revoluce v Íránu (1979) , která měla na svědomí tisíce lidských životů včetně zabíjení íránských Židů a Chomejního návrat posléze podnítil masový exodus íránských Židů, kteří za šáha Mohameda Rézy Páhlavího žili relativně v klidu jako všechny nemuslimské komunity a současní íránští politici se netají svou genocidní politikou vůči Izraeli. Dnešní Írán je hlavním sponzorem mezinárodního terorismu, vyhrožuje Izraeli zničením, popírá holocaust, potírá a utiskuje ženy, pronásleduje křesťany, popravuje homosexuály a trestá odpadlictví od islámu smrtí i zakazuje veřejně proklamovaný ateismus. Smutným faktem je, že to byli němečtí politici, kteří prosadili jadernou dohodu s Íránem roku 2015 a postavili se mnohokráte proti politice Donalda Trumpa, na jedné straně kvůli jeho vypovězení jaderné dohody a zavedení protiíránských ekonomických sankcí a na druhé straně se jim příčí Trumpův postoj vůči Izraeli, uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele a Angela Merkel si dovolila „tlačit“ na východoevropské země, aby nepřesouvaly svá velvyslanectví do Jeruzaléma a mnohem také horší je, že Němci prosazují obchodní mechanismus, který je schopný americké sankce obcházet.

Dále nesmíme zapomenout, že i na německé půdě dochází k protižidovským násilnostem, které páchají právě muslimové, podporovaní socialistickými politiky. Např. roku 2014 Palestinci zaútočili na synagogu ve Wupperrtalu, vrhli na ni zápalné láhve, německý soud ale jejich čin neshledal jako antisemitský, respektive za zločin z nenávisti, ale pouze jako vyjádření nesouhlasu s izraelskou politikou a v Německu se konají i protiizraelské demonstrace, během jedné z nich opět z roku 2014 vyřvávali propalestinští aktivisté slova plná nenávisti

H. Lukešová 10.5.2022 12:42

"Jude, Jude, feiges Schwein, komm heraus und kämpf allein" („Žide, Žide zbabělá svině, vyjdi ven a bojuj sám“.) a přítomná německá policie ani nezasáhla proti projevům takové protižidovské nenávisti.

D. Laurencikova 10.5.2022 13:02

V Nemecku tyto mlade muslimy, plne nenavisti proti Zidum, kterou sali s materskym mlekem, oficielne dokonce oznacuji za "Event- und Partyszene." Uplne to zlehcuji. Jedine, proti cemu se v tomto state vsemi prostredky bojuje, je opozicni AfD!

D. Laurencikova 10.5.2022 12:52

Mate absolutni pravdu a uz jsme to meli vickrat. V Nemecku je dnes opet mozne, rvat na ulicich: "Juden ins Gas" a spalova izraelskou vlajku, jenze tentokrat to nejsou nackove, ale migranti z islamskych zemi. A co dela stat? Bojuje "gegen Rechts" - proti pravici. Pritom pravice jsou jsou ti posledni, kdo jeste maji usudek. Jak pise pan Aston. Realita je na Zapade nezadouci.

H. Lukešová 10.5.2022 13:30

Ano, jediná strana v NSR, která netlačí ideologii antisemitského palestinianismu je pouze AfD. Všechen antisemitismus pochází od islámu a z levice. Můžu s naprostou jistotou říci, že pravicový antisemitismus neexistuje.

D. Laurencikova 10.5.2022 13:37

R^

H. Lukešová 10.5.2022 13:47

Stejně si říkám, co se děje, že redakce Neviditelného psa neotiskla nové články. Jinak Vám řeknu, že se už raději vyhýbám hodnocení rusko-ukrajinské války, mě nejvíce dojímá izraelsko-palestinský konflikt a v něm zavraždění Izraelci.

Pro některé málo podporuji Ukrajince a pro jiné naopak jsem proti-ruská a nemám ráda Rusy. Být označena za russo-filcku nebo banderovku-nacistku mě nebaví a je to pro mě velmi únavné.

Ale já nejsem ani jedno ani druhé. Tato válka je strašná, je mi líto zabitých Ukrajinců, Rusové na Ukrajině nemají co dělat, to naprosto chápu, nicméně mou válkou tato rusko-ukrajinská konfrontace není.

D. Laurencikova 10.5.2022 14:43

Mila pani Lukesova, z primitivnich urazek hloupych lidi si nic nedelejte. To neni o vas, co rikaji, to je o nich.

Rusko-Ukrajinska valka neni ani "moje" valka. Je to de facto mocenska valka mezi USA prostrednictvim Ukrajiny a Ruskem. Valka o hospodarske a vojenske sfery vlivu. Nechapu, jak si mohlo tolik lidi nechat namluvit, ze JE to jejich valka.

V Nemecku bubnuje strana Zelenych- "pacifistu" a tech, kteri odmitaji i vojenskou sluzbu pro vlast, do boje ze vsech nejhlasiteji. Vsechny principy hodili Zeleni za hlavu, na klimatu najednou uz take vubec nezalezi. Zbrane, zbrane, zbrane! Nic jineho najednou neuslysite. Vsechno pro "slavu Ukrajine", zatimco Deutschland nechaji klidne verrecken, tedy zdechnout! Riskuje se hospodarsky krach a uklani se pred islamisty v Kataru a v Emiratech, kde "lidska prava" v nasem smyslu neexistuji, az po vedome riziko treti svetove valky. Nase minisryne vnitra, Nancy Faeser, nabada lidi, aby si udelali zasoby ca. na 10 dni, konzervy, voda, svicky.... atd. Pocita se asi uz s nejakou katastrofou, minimalne nejaky ten Blackout.

Kazdy napul normalni clovek pritom musi vedet, ze porazit atomovou velmoc Rusko nebude mozne a ze mir v Evrope, bez involvovani Ruska, take nebude mozny.

Uz timto zjistenim jsem se pro ty mene dusevne vybavene stala take tim, cim nazyvaji vas. Vlastne ne. Protoze kdyz oni ukazuji jednim vystrenym prstem na nas, tak ukazuji zarovem tremi prsty te same ruky sami na sebe ;-).

H. Lukešová 10.5.2022 15:06

Tady je článek, jak je to s tou izolací Ruska doopravdy je...

Americký ekonom Jeffrey Sachs připomněl, že při hlasování o vyloučení Ruska z Rady OSN pro lidská práva tento krok podpořilo 93 zemí, z ostatních států 24 bylo proti, 58 se zdrželo a 18 nehlasovalo. V této stovce zemí přitom žije 76 % světové populace. „Sečteme-li všechny země a regiony, které na Rusko uvalily sankce – USA, Velká Británie, Evropská unie, Japonsko, Singapur, Austrálie, Nový Zéland a hrstka dalších, jejich celkový počet obyvatel činí pouhých 14 % světové populace“.

Z výše uvedeného tak lze zejména odvodit, že ekonomická izolace Ruska pomocí sankcí, které na Rusko uvalil Západ, nemá velkou naději na úspěch. Rusko například může kupovat západní technologie přes Kazachstán, který pevně podporuje postoj Ruska ve Společenství nezávislých států a Rusko nedávno Kazachstánu pomohlo při nepokojích.

https://pravyprostor.net/valka-na-ukrajine-obe-strany-se-obvinuji-z-nacismu/

D. Laurencikova 10.5.2022 18:48

Takove informace lze zaslechnout dokonce i v nemeckych jednostranne zamerenych zpravach. I tam to priznaji. Clovek se pta, jestli vlastne trestame Rusko, nebo sami sebe. Nasi politici jsou bohuzel vysledkem dlouholeteho negativniho vyberu. Musim to rict jeste jednou: Zdravy rozum je na Zapade na indexu.

M. Vavra 11.5.2022 10:18

R^

H. Rybnická 10.5.2022 17:20

Trochu by mne zajímalo milé dámy, o co Vám vlastně jde. A pokud vám jde o politické zaměření dnešní SRN, případně o její problémy, tak byste se měly obrátit na patříčná místa, tedy napsat slušný dopis panu kancléři, velvyslanci atp. Jinak se obávám, že se jedná o hromadu paných slov. Asi jako kdybych se já rozepisovala o prohřešcích české diplomacie.

H. Lukešová 10.5.2022 18:01

Tak na diskusním fóru, paní Rybnická, diskutéři spolu většinou diskutují vzájemně mezi sebou, přesvědčují se, souhlasí a nebo polemizují spolu a také se zabavují, krátí si čas, aniž by psali dopisy politikům, samozřejmě ani většina politiků diskusní příspěvky pod internetovými články nečte...

H. Rybnická 10.5.2022 20:06

Takže se, jak se v němčině říká, tak dlouho vypláčou nad nespravedlivostí světa, hlavně tedy SRN-politiků, až je jim lépe, aniž by něco změnili. Jen mne trochu zaráží, jak se tady - jen na příklad - cudně mlčí třeba o výši odškodnění které SRN poskytuje obětem Holocaustu. A dalším.

H. Lukešová 10.5.2022 20:14

Při vší nejvyssi ucte Vám nerozumim, Vy považujete za chybu odškodnit přeživší obětí holocaustu ? Nejprve Němci zbavili Židy všech práv, pak jim zabavili všechen majetek a nakonec jich miliony vyhladili.

A Vy myslíte, že peníze dokáží plně nahradit lidský život. Nacisté Židům více vzali, než vrátili. Nabízí se otázka, jakou hodnotu má lidský život.

J. Berka 11.5.2022 20:46

Hodnotu lidského života nelze vyjádřit v penězích, ale je možné peníze "hodit na stůl" a mít alibi. To jsou asi meze, přes které se myšlení některých lidí nedostane. Lidé jako paní Rybnická nebudou nikdy schopni sebereflexe.

D. Laurencikova 10.5.2022 18:43

Nechapu, co nechapete. Vyjadruji se k clanku, o kterem se tady diskutuje. To je smyslem diskuzniho fora. Co vy si myslite, ze tady vlastne delate?

J. Herink 13.5.2022 8:21

R^R^R^