7.7.2022 | Svátek má Bohuslava


GLOSA: Saharský prach a testování na covid

12.11.2021

Saharský prach z oblasti seveoafrického Sahelu je překvapivě kvalitní přírodní hnojivo. Zhruba 30 miliónů tun ho díky pasátům každoročně „bezemisně“ létá přes Atlantik a výrazně tak přispívá k produkci zelené hmoty v Amazonii.

Někdy se však větry poněkud zašmodrchají a místo v Brazílii skončí tento saharský prach v Evropě. Například letos v únoru u nás „pohnojil“ svou oranžovou barvou nejen zaparkované automo­bily, ale i sníh.

Jak to souvisí s testováním na covid? Tak, že u všech lidí pohybujících se v období probíhajícího prachového spadu venku by mohla být na sliznicích dýchacích cest zjištěna jeho přítomnost. V tomto případě není vůbec důležitá zásadně nesouměřitelná velikost nalezených prachových částic a velikost viru, ale pouze jejich existence. No a co? No a nic!

V obou případech by bylo, a u covidu tomu tak jednoznačně je, nákladné testování naprosto zbytečné. Zejména proto, že ze zjištění pouhé přítomnosti prachové částice i viru nelze naprosto nic vyvodit. Skutečně vůbec nic souvisejícího s aktuálním zdravotním stavem testovaného.

Politický nátlak na provádění stále nového masového, velmi nákladného a odborně neodůvodnitelného testování naznačuje, že politici propagující testování silou jsou v souvislosti s výše uvedenou informací mentálně naprostí idioti neschopní vykonávat své funkce, nebo mají z testování ekonomický prospěch.

Podvodná „masírovka“ sdělovacích prostředků zavedla místo reálného a medicínsky správného termínu „pozitivně testovaný“ lživý pojem „nakažený“.

Nejhorší na tom je, že s tímto výrazem stále operují před veřejností a touto „pseudonakažeností“ odůvodňují přijímání nových, zbytečných a navíc často i protiprávně přijímaných, běžný společenský život omezujících opatření.

A to jsem se ještě nezmínil o extrémní chybovosti běžně prováděných PCR testů, která se pohybuje až v desítkách procent. Z toho vyplývá, že budou-li se tyto testy s tak obrovskou chybovostí i nadále využívat, tak tuto „pseudoepidemii“ budou moci politici protahovat až do nekonečna.

Žádná pandemie, ani epidemie covidu v České republice už dávno není a možná ani nikdy nebyla. Ještě donedávna se epidemická situace u chřipky a jí podobných respiračních chorob definovala dosažením podílu 1.600 klinicky (tedy reálně, nikoli bezpříznakově) nemocných na 100.000 obyvatel, což je minimálně 168.000 aktuálně nemocných. Kdepak asi jsou?Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!