24.3.2023 | Svátek má Gabriel


GLOSA: Podvodníci světového kalibru...

14.12.2017

... nekoukají na dolar či na libru

IARC (International Agency for Research in Cancer), organizace OSN financovaná z daní poplatníků členských států, vešla ve známost v roce 2015, když vydala Monograf 112 s názvem „Some Organophosphate Insecticides and Herbicides“, v kterém byl již léta používaný a řadou studii prověřený glyfosát zařazen mezi rakovinotvorné látky. Po zveřejnění rozjeli odpůrci chemie přímo hon na čarodějnice a výrobci i uživatelé (zemědělci) mají plné ruce práce při snaze zabránit zákazu tohoto herbicidu.

V poslední době se ale na IARC provalily skutečnosti naznačují rozmach korupce a nepotismu v této organizaci OSN. Rovněž vyšlo najevo, že jediným „externím odborníkem“ účastným na zmíněné studii, je jistý Christopher Portier, profláklý ekologický aktivista s přístupem k vládním místům, prý znalý toxikologie a organofosfátů. Ve skutečnosti je Portier statistikem pracujícím např. v telefonní branži, který doposud nevykázal v oboru toxikologie pesticidů žádnou vědeckou činnost.

Navíc se zjistilo, že tento „expert“ je na výplatní listině americké advokátní kanceláře Lundy, Lundy Soleam and South, živící se žalobami na firmy, které mají být odpovědné za poškození zdraví. Pan Portier obdržel za svou „poradenskou“ činnost 160 000 dolarů.

Tyto zvěsti se donesly i do Sněmovny representantů a dva představitelé výborů, zabývajících se financováním vědy, se rozhodli uspořádat veřejné slyšení.

Lunard Smith a Andy Bigs napsali řediteli IARC Christopheru Wildovi dopis, v kterém žádají vysvětlení nejasností při vzniku dotyčné studie a přítomnost svědků při veřejném slyšení. Žádali např. vysvětlit, proč byl původní text zmanipulován a proč byly ignorovány studie potvrzující zdravotní nezávadnost glyfosátu.

Ředitel Wild nejenže na dopis neodpověděl, ale navíc zakázal pracovníkům (stydím se napsat vědcům), kteří se podíleli na tvorbě studie, s kýmkoli o tom mluvit. Z čeho má obavy a co potřebuje skrývat? A jaká finančně mocná síla stojí za ním, že si dovolí postrádat 48 milionů dolarů? Tolik totiž činí příspěvek USA, o který teď pravděpodobně jeho instituce přijde.

Ano, takto fungují instituce OSN: já na bráchu, brácha na mě a plno dobře dotovaných koryt. Obzvláště v tom vynikají enviromentalisté, viz 97% shoda „vědců“ na antropogenní klimatické změně.

Potřebují do jednoho nakopat do zadku. Už jich mám plné zuby.

Více zde (pdf)