24.10.2020 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

GLOSA: Neznámé záludnosti koronaviru

„Covid-19, který byl dosud považován za nebezpečný hlavně pro plíce a dýchací cesty, je podle všeho mnohem záludnější: napadá také slinivku, srdce, játra, mozek, ledviny a jiné orgány,“ říká dr. Eric Topol, kalifornský kardiolog.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Moravčík 12.8.2020 14:11

V lete vystrája skôr ochorenie spôsobované respiračno-syncytiálnym vírusom, prakticky s rovnakými príznakmi. Je však oveľa menej nebezpečný. Ale zrejme aj to stačí, aby vás z princípu predbežnej opatrnosti zavreli aspoň na týždeň do karantény. Je to na po...

Š. Hašek 12.8.2020 13:24

Ten vir je běžnou infekcí. Na rozdíl od dosti jinačího viru vztekliny či obrny.

Jde jen o to, se z toho dokonale nezbláznit. Tedy dnes.

Znám zblázněné z bouřek, klimatu, cholesterolu, palmového oleje. Ti vyčuranější/hodně na výši upozorňují na Rusko a Čínu. I na plovárně.

Š. Hašek 12.8.2020 12:50

Porovnání je dostupné!

Stačí se prohrabat čísly od března. Porovnat i skutečnost Vámi zjištěnou ve Vašem okolí!

V každém případě se nepovedlo zfalšovat čísla. Ono přeci jen nabulíkovat celé vymřelé vesnice a čtvrti měst nám švejkům jde dosti blbě. Falšovatelé by totiž byli také občas švejci, profláklo by se to za týden v televizi. I tak ale 18 000 nakažených od března stihlo zastavit život. !!!!!!!!

Ten vir mě nezajímá. Nikdy mě nezajímali žádné viry chřipkového typu v srpnu. Vir v únoru zas bude něco úplně jiného, učivo základní školy. V únoru zas budeme kašlat a pít čaj. Už jsem to zažil hodněkrát.

Teď si dávám bacha na zcela jiné věci. A naštěstí mohu jet tramvají a nečučet na lidi v maskách. V tom Metru.

J. Nevrkla 12.8.2020 12:27

Já si naopak myslím, že se covid silně precenuje. Teď čtu, že je u nás 5170 případů a 17 lidi z toho je ve vážném stavu, to je jeden ze 300. Mohl by už někdo konečně udělat porovnání s obyčejnou chřipkou?

P. Kubáč 12.8.2020 11:55

Koronavir bude v budoucnu běžná "školková" infekce - poprvé ji dostanete ve 3 letech - nezanechá téměř žádnou imunuitu, po 2 - 3 reinfekcích už větší - a v dospělosti budou případné další reinfekce už s minimálními nebo žádnými následky.

Jediný problém dneška je jak do tohoto stavu dotlačit nezdatnou a civilizačními chorobami prolezlou západní populaci, která "imunitu ze školky" nemá - proto postižení jater, srdce plic, které mimochodem bývá po každé těžké viróze - tím spíše komplikované bakteriálními zápaly plic, ventilacemi, resuscitacemi atd.

P. Moravčík 12.8.2020 11:37

Podívajte sa, čím strašia príbalové letáky prakticky každého lieku a budete sa báť urobiť si šumák s vitamínom C;-D.

P. Moravčík 12.8.2020 11:32

Prakticky všetky zápaly pľúc u starších ľudí so sebou nesú rovnaké alebo podobné následky:-/. Nemusia byť žiadne známky zápalu, ale na dušnosť stačí prosté zjazvenie tkaniva a strata elasticity pľúc. Problém je, že väčšina lekárov je tak úzko špecializovaná, že stráca zmysel pre celkový pohľad. Sám som si to neraz overil.

J. Vintr 12.8.2020 11:03

U "běžné" chřipkové epidemie se odhaduje, že se chřipkovým virem nakazí až 20% populace a na "běžnou" chřipku zemře až 1500 lidí ročně. A to nikdo nemá důvod tvrdit, že člověk zemřel na chřipku, když měl infarkt nebo rakovinu. Tak čím nás to pořád straší?

V. Cícha 12.8.2020 9:00

To je ovšem, a není důvod zprávě nevěřit, dramatická změna. Tím smutnější je, že se nijak nediskutuje ta děsná zločinnost Číny v této věci. Představme si, že by virus vyšel do světa z ČR! Pánové Babiš a Zeman už by viseli na kandelábru. A Xi Jinping se jen chechtá (sice jsem to neviděl, ale mayslím si, že je s vývojem té pandemické věci velmi spkojen!)

R. Langer 12.8.2020 8:46

Hm - no to je skoro jako u každé jiné nemoci. No vlastně - ne skoro, ale úplně. ;-D

Z. Lapil 12.8.2020 8:40

Zrovna včera jsem na youtube poslouchal přednášku, hledejte tuším "co umí mozek a co umíme my". Jistý Mudr. Svoboda, takto špičkový neurolog, na dotaz z publika tvrdil, že ony "děsivé" komplikace covidu-19 se vyskytují jen u těžkých průběhů a jsou komplikacemi KAŽDÉ těžké infekce.

Taky říkal, že epidemie z definice začíná na 15 000 nemocných na 100 000 lidí (nebo milón? fakt teď nevím a nebudu hledat, chystám se pryč), což covid-19 zdaleka nedosahuje.

D. Zítko 12.8.2020 7:51

Zatím se spíš hodně přeceňuje...

Š. Hašek 12.8.2020 0:44

Jo, nemoci jsou ...... i záludné.

Začínám mít dojem, že se mohou zavírat všeliké fakulty, všeliké nemocnice. Bude stačit jen študovat jednoho vira. A dělat grafy pro internet.