29.3.2020 | Svátek má TaťánaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FALEŠNÁ SENZACE: Studium UFO stále pokračujeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 20.1.2018 18:52, přehled diskusí

Já UFO viděl na vlastní oči!:
Autor: J. Lepka Datum: 1.1.2018 14:08

Je to tak 4-5 let nazpět, kdy jsem jel večer, už za tmy (asi o bylo v zimě, kdy je brzo tma) po silničce od Slivence k Lochkovu a najednou periferním viděním jsem ho viděl na sídlištěm Modřany. Přestože jsem skeptik, hrklo ve mě a málem jsem skončil v příkopě. Několik letmých pohledů mě utvrdilo ve správnost popisu dřívějších svědků : velká bílá osvětlená loď doutníkového tvaru, vysílající kužele pátracích reflektorů k Zemi. Popravdě mne překvapila naprosto žádná reakce obyvatel onoho sídliště!

Tak jsem sjel stranou a zastavil - byl to Měsíc v úplňku a přes něj se nasouvaly dvě vrstvy potrhaných mraků, každá jinou rychlostí. Mít u sebe tehdy foťák, mohli jsme mít hezkou bulvární kachnu, dokonce je až s podivem, že jsem byl možná jediný v tom správném úhlu a jediný, kdo se nechal nachytat.

Od té doby se ale nedivím, že někteří jedinci jsou ochotní na existenci UFO přísahat.

Uff, to jsem si oddychl:
Autor: M. Pivoda Datum: 1.1.2018 14:04

UFO tu ještě není v dohledu.

"Sovětské úřady:
Autor: J. Sova Datum: 1.1.2018 11:47

se začaly zajímat o UFO s velkým zpožděním."

O UFO se mluvilo již v souvislosti se stále záhadným zánikem Ďatlovovy výpravy v roce 1959 na Urale.

Pěkné vysvětlení podobných pozorování:
Autor: F. Houžňák Datum: 1.1.2018 0:51

podává Lem v knížce "

Příběhy pilota Pirxe".

Re: Pěkné vysvětlení podobných pozorování:
Autor: J. Jurax Datum: 1.1.2018 2:55

Ta povídka se jmenuje Patrola.

Re: Pěkné vysvětlení podobných pozorování:
Autor: L. Písařík Datum: 19.1.2018 5:13

K takové situaci, vzhledem k jinému typu obrazovek dnes používaných, by už nedošlo. Ale přesto je povídka perfektní, znám ji od r. 1958 a občas si ji znovu přečtu.

Re: Pěkné vysvětlení podobných pozorování:
Autor: J. Jurax Datum: 19.1.2018 18:24

Jojo, četl jsem to ve sbírce Invaze z Aldebaranu - ještě ji mám doma - jako cca dvsnáctiletý kluk, roce 1961 ... a to jsem si tehdy nadšeně myslel, v daleké budoucnosti 21. století -třeba právě roku 2018 :-) - budou piloti Patroly lítat doopravdy a na Měsíc či Mars poletím s Čedokem, byť jako takměř sedmdesátiletý dědek, vždyť to bude víc jak půlstoletí po Gagarinovi. Protože přece za stejnou dobu po bratřích Wrightech létaly tučka a comety a sputnik ...

No, doba to trochu korigovala ... :-)

Re: Pěkné vysvětlení podobných pozorování:
Autor: L. Písařík Datum: 20.1.2018 5:54

Máte pravdu, doba zkorigovala naděje vědců, které měli před cca 50 ti lety,mám knihu z r. 1958, která odhaduje, co bude po r. 2000, splnila se asi 1/3, moc mě to mrzí, že se asi přelomových objevů nedožiji, ale jsou tu jiné věci, které tehdy neexistovaly. Dokonce i čas dělím, při pozorování filmů v TV na dobu předmobilovou a pomobilovou. Co je úžasné, to je internet, sáhnete, táhnete a máte spoustu informací o čemkoliv, obzvláště v anglické verzi wiki. Dík, že jste se ozval, nás, pamětníků Lema už moc není. Víte, že se ke konci života přiznal, že byl knihovníkem s právem objednávat anglickou vědeckou literaturu a tak si přiobjednával i scifi. Naučil se anglicky číst, ale ne mluvit, neměl učitele.

Hodně zdraví.

Re: Pěkné vysvětlení podobných pozorování:
Autor: J. Jurax Datum: 20.1.2018 18:52

Jo, mobil - tuším v knize K mrakům Magellanovým předjímal Lem mobily ve formě náramkového telefonu - nazýval to teleran.