Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

STOP-VE

31. 1. 2007 20:25
stop větrným elektrárnám

větrné elektrárny = neekologická a neekonomická monstra tunelující státní rozpočet

http://stop-vetrnikum.webz.cz/

0 0
možnosti

josef

30. 1. 2008 21:35
Re: stop větrným elektrárnám

   moje slova

0 0
možnosti

Honza

20. 5. 2006 21:45
Zkušenosti z provozem větrných elektráren

U nás chtějí postavit také několik větrných elektráren. Prosím o sdělení praktických a nezlobovaných informací o jejich provozu a vlivu na okolní prostředí.

0 0
možnosti

Enik

21. 5. 2006 12:43
Re: Zkušenosti z provozem větrných elektráren

Přečti si celou diskusi a najdeš mnoho odkazů na kterých se dozvíš všechna pro a proti. Závěr si ale musíš udělat sám. Že se ale jedná o nevzhledné hlučící monstrum hyzdící krajinu s mizernou efektivností, to je nezvratný a mnohokrát prokázaný fakt.

0 0
možnosti

Mirek od lesa

8. 3. 2006 21:22
Nejenom větrníky, energie je všude!
Naši Zelení se nezmůžou na vlastní myšlenku, všechno opsali u Němců nebo Rakušáků. Což tak, kdybychom své okolí trochu sledovali a možné zdroje energie také zapojili? Málokdo ze Zelených se stará o to, co se děje za jeho zády. Přitom se tam odehrávají procesy, které by bylo třeba podchytit. Po požití hráchu, fazolí, kyselého zelí a cibule začne příroda transformovat energii, v útrobách Zeleného vzniká biologický proces, jehož výsledkem je množství metanu, plynu vhodného pro provoz automobilů nebo k topení. Zcela bez nároků na odměnu dávám tímto podnět, jak pohánět auto pouhým prdem Zelených!
0 0
možnosti

pavel 99

8. 3. 2006 21:29
Re: Nejenom větrníky, energie je všude!
"...útrobách Zeleného vzniká biologický proces, jehož výsledkem je..." VOLEBNÍ PROGRAM
0 0
možnosti

František Šubika

7. 3. 2006 15:53
Větrné elektrárny
Hľadám výhodného dodavateľ veternej elektrárne, ktorú by som chcel prevádzkovať pri dome. Elektráreň by mala zabezpečovať dostatok el. prúdu pre používanie el. spotrebičov bežne používaných v dome.
 maáme dom pri Leviciach na 22 a pozemku na miernom kopci výškový rozdiel je cca 2,5 m a je tam pomerne veterno. Na Slovensku sa mi žiadna firma neozvala na dodávku prípadne poradiťaký typ použiť a približnú cenovú kalkuláciu.
Dajte mi prosím adresu dodavateľa z ČR - pošlite na e-mail:litprint@chello.sk. Moje meno je Ing. František Šubika.  Ďakujem.
0 0
možnosti

míša mýval

16. 2. 2006 23:19
větrné mlýny byly například v Moravské bráně
Většinou jsou pro větrné elektrárny vhodné průsmyky a podobná místa, která často vyhledávají na své cesty i tažní ptáci. I tam je vítr tak nespolehlivý , že mlynáři větřáků museli  mít tzv. klepáče, malé větrníčky, které je třeba ve dvě v noci upozotnily, že začal foukat vítr a je třeba jít mlít. Pokud to dovedu ad absurdum: představte si TV program: ČT 1 PÁTEK:až začne foukat vítr Četnické humoresky....
0 0
možnosti

qwert

20. 2. 2006 18:46
Kde vidíte nespolehlivost?
Prostě se mlelo, když foukal vítr --- tudíž když fouká, tak se mele se 100proc. spolehlivostí. :o)) No a teš di představte jinou situaci. Máte přípojku 3x400/50A a potřebujete dalích 25kW výkonu. Pokud vám dají silnější jistič - je vše ok a není co řešit. Když vám ale řeknou, že je třeba vyměnit přivodní kabel a ještě posílit transformátor, jste u investice v řádu milionů. Jestli tedy není lepší "ukecat" žadatele, aby si za 5 milionu pořídil vlastní větrník, svých potřebných 25kW využíval když fouká vítr a přebytek prodával do sítě? Zjistíte, že celková úspora nákladů dosáhne opravdu několika milionů. Rozdílnost pohledu ovšem zůstává - tak kde jeden vidí nespolhlivost, druhý vidí možnost snadného přizpůsobeni.
0 0
možnosti

míša mýval

16. 2. 2006 23:01
http://proatom.luksoft.cz/index.php
Doporučuji přečíst.
0 0
možnosti

vosatko

16. 2. 2006 16:58
a co kvalita zivotniho prostredi, o estetice nemluve
Vite jaky ramus takovy mlyny nadelaj? Neco jinyho jsou ty quirly za San Franciskem, ti maji na to prostor.
0 0
možnosti

míša mýval

15. 2. 2006 15:51
poručíme větru, dešti
Nadšení propagátorů VE mi připomíná nadšení propagátorů JZD. Když jeden takový neúspěšně přesvědčoval nechápavé burany ve venkovské hospodě, použil poslední argument z rudé příručky: poručíme větru, dešti. Načež vstal nereakčnější kulak a prohlásil: "To je toho, poručit větru mohu hned" a uprdl se. "A kdo chce vidět jak poroučím dešti, ať jde na dvůr". Za pobuřování dostal deset let a zbytek vesnice radostně vstoupil do JZD. Dne je sice "jiná  doba", ale z nadšení agitátorů mi běhá mráz po zádech úplně stejně
0 0
možnosti

austria

15. 2. 2006 10:00
jsem pro
Když jsem byl na dovolené u Mikulova,napadlo mě zajet si na zmrzlinu do Rakouska.Přejedete slovy tři údolíčka a z posledního se v dálce tyčí 17 stožárů větrníků.Nechápal jsem proč,když Rakušané čerpají většinou z vodních ??? Další postřeh:neinvestují peníze do debilních našich stále v televizi běžících reklam "o výhodnosti půjček" Investují do nákupu solárních panelů(většinou rodinných domků)s 50% podporou státu.Jistě,že se investice hned nevrátí ale je rozumnou perspektivou.A ta zmrzlina? přijedete na náměstíčko v Poysdorfu a hned vlevo na rohu.Jeden kopeček je velký jako tři naše!!!
0 0
možnosti

míša mýval

15. 2. 2006 15:40
östereichische schrott
Myslím, že bychom měli trochu parafrázovat To se nám to žije, když nám lidi půjčujou! feldkuRatha Katze: To se nám to žije, když házíme smetí k sousedovi. Ještě jeden dotaz: kolipa ty tři kopetschky stojej?
0 0
možnosti

qwert

14. 2. 2006 23:13
Vítr, jedině vítr
Kdyby Kolubmus měl Santu Marii na atomovovej pohon, nejspíš by se už válel na dně mořským jako Kursk :)))))))))
0 0
možnosti

jura-p

14. 2. 2006 23:38
Re: Vítr, jedině vítr
Zatímco si takhle spokojeně žije.
0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz