3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
loiz 12.12.2009 13:17

"skandal" nedoklada manipulaci s daty, ale neznalost "skeptiku"

problem konvergence se tyka letokruhu v poslednich dekadach, nikoliv teplotnich zaznamu.

Problem je deset let diskutovan v odborne literature, kterou vsak skeptici nectou.

Jelínková 11.12.2009 21:34

Kodaňská konference.

Byla bych ráda,kdyby někdo založil klub proti tomu oteplovacímu švindlu,protože já to na PC neumím.Celé globální oteplování je pouze tahání peněz z kapes obyčejných občanů zrovna jako naše neskutečně drahá biořepka a biolíh.Kdyby nebylo státních dotací,tak  nepěstujr řepku v takovém rozsahu a v Setuze by nepostavili provoz na biolíh.Kodaňská konference dává prostor bohatým státům pro daně a chudé lidi v rozvojových zemích ožebračuje,protožr poträviny jsou dražší.Je založena na lžích a měli by ji rozpustit.

realista 9.12.2009 20:48

Vítejte v EU !!

"Nyní jakákoliv z 27 členských zemí EU může použít veto a zablokovat jakékoliv rozhodnutí. V budoucnu to nebude možné, protože problém se bude rozhodovat kvalifikovanou většinou. Myslím, že příští rok vznikne dostatečná většina, aby bezvízový režim pro Rusy byl zaveden v roce 2010," řekl italský ministr zahraničí Franco Frattini v rozhovoru pro ruskou televizi Russia Today.

Jo, taková LS, to je věc, i když nic nemění a jen sumarizuje již platné předpisy.. (c) Clay

vaclav 9.12.2009 18:56

semine nesu semínko

semíne to je argument snad z hlavy batolete .Ale samozřejmě u pana prezidenta uspějete -někdo dnes lítá trýýýýskoýým letadlem a mluví o ekologii a jakpak to řešíte vy? -pálíte PVC v kamnech ,odhazujete odpad do lesa, lejete olej do vody? -vidíte a váš fotr to dělal.A vy pokud nejste naprostý pepek vyskoč se tak nechováte a víte proč?Někdo vám to vysvětlil.

Emil XX 9.12.2009 20:58

Re: semine nesu semínko

To vy jste jako toho fotra znal??? Lít olej do vody bylo zakázáno i před 50 lety. Ale v servisech se tím olejem někdy topilo. Mám dojem, že je to co do emisí srovnatelné se spalováním dřeva. PVC (např. novodurová trubka) je mnohem horší, ale jaksi skoro nehoří. Do kamen se mohlo dostat jen jako menší součást něčeho hořlavého.

linda 9.12.2009 22:24

Re: semine nesu semínko

jen ten fotr nenakupoval potraviny, hadry, kvetiny... ktere  se vezly pres celou zemekouli.

green 9.12.2009 12:34

Takzvaný škandál je bublina

Takzvaný "škandál" okolo CRU je bublina, ktorú nafukujú klimaskeptici.

Včera MetOffice zverejnilo "surové dáta" z 1500 staníc, ktoré sa používajú na klimatické účely. Jedná sa o zverejnení dát z ďalších 5000 staníc. Záver: prístrojové dáta CRU sú v absolútnom poriadku a nič sa im nedá vytknúť:

http://www.metoffice.gov.uk/climatechange/science/monitoring/subsets.html

Xury 9.12.2009 22:14

Re: Takzvaný škandál je bublina

Vy už jste ta data stačil zkontrolovat a porovnat s dříve uváděnými z CRU?;-D;-D;-D;-D;-D

A mimochodem nejedná se o surová data, ale část z nich je tzv. adjustovaných, což ovšem bez důkladné analýzy může znamenat cokoliv.

Jirka 9.12.2009 12:29

Jen počkejte, holenkové

Máme připravené doplnění trestního zákoníku o trestné činy "popírání globálního oteplování" a "rozvracení ekologických dotací". Dolní sazba - 25 let.

A jestli v Kodani nedostaneme alespoň 500 miliard dolarů, tak uvidíte! Uličníci! My jsme na vás a obsah vašich kapes připraveni.

Schumacher 9.12.2009 15:48

Popírání globálního oteplování ?

To je dost dobrý nápad. Popírání a zpochybňování globálního oteplování je jednoznačně nebezpečnější než popírání holocaustu. Vyšší trestní sazba je namístě. Protože neřeší minulost, ale budoucnost. Budoucnost nás všech, kteří odmítáme se uvařit a spolu s námi zničit celou Zemi. Popírání globálního oteplování je zločin proti celému lidstvu. A nejen lidstvu, ale všem živým bytostem. Že sem dobrej, všimněte si toho stupňování emocí. To by nás mohlo protlačit do křesel v  Bruseli, kde by náš boj za zácharanu Země byl účinnější. A radostnější. Konference v exotických zemích, luxusní doprava,  vysoké platy a diety, žranice, pozvání od světových firem, všude kolem spousta nádherných hostesek, atraktivní program. A navrch povznášející pocit, že sloužíme svým spoluobčanům a celému lidstvu. Co, sloužíme, přímo se obětujeme !

para 9.12.2009 15:56

Re: Jen počkejte, holenkové....

Hec a nadhled jsou fajn aspekty pohledu na věc. Zároven ale zůstává podstata jevu nedotčena. Např. Česká kotlina se za posledních cca 50 let oteplila o  jeden a půl stupínku. Zdánlivě banalita - ale při setrvalém úhrnu srážek, faktu,  že v zimě spíš ztečou mamístpo pomalého odtávání odspodu.... a v létě občas stečou přívalově.... s toho vyhází vysychání krajiny. Ti co vrtají studny mají sice hody ale většina obyvatel má hlouběji k vodě nebo do kapsy...Obavy ze sucha probíral už i náš senát... Na každý stupínek oteplení bude dál chybět cca 100 mm srážek a to je oproti těm průměrným cca 500mm/ ročně v našich nižších polohách hned pětina. Do roku 1050 se očekává vzestup minimálně o další 1.5C a to už v úhrnu okolností  představuje polovinu vláhy v našem úrodném území.... Pro jirku možná banalita - pro produkci potravin, biotopy... může být už jen toto vážné. Na to aby někdo zalil plochu Čech chybějícími srážkami nejsou a čím dál tím později v důsledku krize... nebudou finance. Nestálo by za to si včas vyčislit dopady různých variant a poté zvážit zdali je vhodná doba na šprtouchlata, spamování... a nebo máme právě v těchto desetiletích  zatím největší období hojnosti civilizační a přesto se krátkozrace a s úšklebkama stavíme k tomu co následující generace zřejmě potká - vid Jirko!

Schumacher 9.12.2009 16:30

Tak tedy chvilku ážně.

Změnu klimatu pozoruju. Historické změny byly drastické bez přispění člověka. Podíl antropogenních emisí na celkových emisch CO2  pokládám za nevýznamný. Globální klima má velkou setrvačnost a antropogenní příspěvek pokládám za zanedbatelný ve srovnání s ostatními vlivy, které nezměníme. Můžeme se jim jen přizpůsobit. I kdybychm vládli tak mocnymi silami a technologiemi ke změně globálního klimatu, domnívám se, že by naše pokusy o ovlivnněí globálního klimatu, opírající se o nedokonalé poznání funkce globálního ekosystému by skončilo globální katastrofou, tak jak skončily lokální katastrofou pokusy v Sovětském Svazu. A to ještě nedošlo k plánovanému obrácení toku velkých řek na jih. Můžeme jednat lokálně. Jak ? Třeba tak jako Jakub Krčín. Zvýšit retenční schopnost krajiny. Například i soustavami malých vodních ploch navíc příznivě ovlivňujících mikroklima, sloužících k rekreaci a k chovu ryb. Rád jím ryby.  Přísun vody máme dostatečný. Jen je nerovnoměrný a s vodou neumíme hospodařit. Dobré hospodaření neznamená pouhé šetření. Dobré hospodaření znamená dostatek vody. A kromě toho ne drahé.

para 9.12.2009 17:44

Re: Tak tedy chvilku ážně.

Zdánlivě píšete věci rozumné. Klima se vždy měnilo - nic proti. Problém je, že dnes je na fosilech i klimatu už 6.5 miliardy závislých. V minulosti která nás už jaksi nebolí však právě klima limitovalo početní stavy v civilizacích na malém zlomku této četnosti. Klima umíme nikoli řídit ale změnou umístění toho co leželo miliony let pod povrchem směrem vzhůru nechtěně měníme průhlednost atmosféry pro infrazáření a nejen to. Vzpomente na ozonovou díru, imise síry, dusíku...

S vodou v krajině budeme muset lépe hospodařit ale má to rovněž limity. Pro příklad - pokud bychom přehradily Gibraltar - Středozemní moře by vyschlo! Tak velký je odpar v té to oblasti a ta se pomalu sune k severu.... Dnes oblast kde je méně srážek oproti odparu končí někde v úrovni Madarska - tedy za humny..

Dobré hospodaření s tímto zásadním klimatickým posunem nic radikálního neudělá. Raděj počítejme, že za nějakou dobu bude v našich úrodných lokalitách daleko častěji uché stepní klima, smrkové porosty s celé České kotliny zmizí.... Svět se nám tu bude přeci jen dramaticky měnit i když pro velkou diverzitu krajiny nikoli tak jak jinde... Do něj ale přitáhnou zbídačení a zoufalí lidé s oblastí kde ty změny budou ještě vážnější. Né zítra ale už asi za pár desetiletí ... Jen za dobu života jedné generace stromů, domků, lidí..

R.J. 9.12.2009 19:04

Re: Tak tedy chvilku ážně.

Para, Ty bejku , povrch  zeměkoule je tvořen  vodou, a my chcípnem žízní, jestliže jsme tedy tací kreteni, patří nám to. Budem vyhazovat prachy na CO2, až nebudeme mít ani vindru na vodovody a úpravny vody z moře. Ropu přepravujeme rourou třeba 15 000km dlouhou, bez problému, a doma budeme čekat na déšť, jako neandrtálec. Jestliže  takhle uvažujeme, tak opravdu chcípnem na nedostatek vody. Ještě jsem neslyšel, že by EU vůbec teoreticky jednala o tomto problému. Ovšem keců navařej tunu, a budou čekat na déšť. Jsou to experti, ti "experti".;-D

para 9.12.2009 22:48

Re: Tak tedy chvilku ážně.

Obávám se že R.J. nepochopil, že slaná voda se pít nedá a znečištěná říční rovněž. Vše je ale zdánlivě možné při dostatku energií nahradit - ovšem jen při dostatku levných energií a to mnohde neplatí a platit bude asi čím dál méně. Možná se k R.J. také nedoneslo, že třeba Rusko už tu "rouru Družba" neopravuje - ložiska odkud vedla končí...

Ale deště určitě přijdou - jen asi stále častěji nikoli v době a intenzitě jaká mnohým bude milá. Nedělej si ale vrásky R.J. - třeba se Tě to už nedotkne.... I tak už Ti toho uniklo asi dost tak proč to ted nahonem dohánět - vid?

R.J. 9.12.2009 19:05

Re: Tak tedy chvilku ážně.

Dobré, podepisuji. R^

ja 9.12.2009 16:31

Dobře.

A teď mi tedy řekněte, o kolik se oteplí míň, když tady postavíme větrníky a fotovoltaiku, do nafty budem dávat 50 procent biopaliv a všechnu výrobu přesuneme do Indonésie.?

para 9.12.2009 17:59

Re: Dobře.

Problém je vážnější jak se "ja" asi jeví. Větrníky i fotovoltaika mohou jen ušetřit spotřebu fosilů v některých obdobích. Plyn časem podstatně zdraží a teprve pak se může hodit to dnes budované.  Pokud by měli vítr, voda a slunce spolu s JE avšak  bez fosilů krýt spotřebu společnosti Čech jako dominantní zdroj musela by ona společnost žít na několikrát nižší životní úrovni. Představte si, že by musela na cca čtvrtinu ořezat výdaje na zbrojení, policii, sociální, zdravotní, školní... To už by byl docela jiný svět. Zatím se ale bohužel zdá, že se k němu vše pomalu sune at se nám to líbí či nnikoli. Nemusel by to být apriory svět špatný - cenu by zas mohla nabýt řada dobrých charakterových vlastností a na opak by mohla poklesnout hodnota bohatství peněžního. Svět by se i trovhu zmenšil ale o informační technologie by asi lidé nepřišli a tak je před námi možná pro někoho i dost zajímavá změna.

Emil XX 9.12.2009 21:07

Člověče, Francie má 78% elektřiny z jádra a k tomu nějakých 10%

dodají hydroelektrárny. Když to jde ve Francii, proč ne jinde???? Ale mnohem dříve, než by došlo k Vámi proponovaným změnám by vypukla válka. Tím by samozřejmě měli lidé úplně jiné starosti, než "ochranu klimatu." K válce to spěje i tak, protože primitivové v zaostalých zemích se množí jako králíci a válkami, zatím mezi sebou, to řeší někde už dnes.

Jelínková 11.12.2009 21:42

Re: Jen počkejte, holenkové....

Ále děte!! Voda není ?Hlavně že oráme po spádu,rovnáme i ty nejmenší potůčky ,aby nám rychle odtekla a máme všude beton,silnice ,dálnice a zase beton.Kdyby toho nebylo, i v teple by byla voda,mohla by se odpařit a vrátit na luhy a háje,které taky nejsou,protože je všude řepka a kukuřice,aby bylo na biolíh do benzinu.

R.J. 9.12.2009 11:06

My

socialisté, komunisté a pokrokáři lidstva zdravíme ze sjezďáče od  "Kočků" v Praze naše soudruhy , také pokrokáře , bojovníky protioteplovače do Kodaně. Souzi a šky,  vzhůru na barikády za blaho lidstva. S  pozdravem  " Na peníze cizích nehleďme ,  zdroje jsou".

                                                    Váš věrný soudruh a pšítel, Romale Roko- Paroubek.

para 9.12.2009 10:21

Re: Petice

Tahle petice je nepěkná pitomost. Je to akce typu "čím větší manko tím pro nás lépe". Na tohle mohou doplatit další generace a to dost ošklivě!

Pete Brich 9.12.2009 10:59

To manko vzniká vyhazováním peněz na větrníky, solární panely, bionaftu a podobné nesmysly.

PB

para 9.12.2009 11:47

Re: To manko vzniká nesmyslnou spotřebou....

Manko je obrovské a vzniklo fosilní hypotékou.... 80-ti% lidstva totiž proudí v žilách krev poháněná právě s energií fosilů, které ji hřejí teplem s výtopen, energií nutnou pro výrobu, pěstování doparavu ... potravim, herbicidů, pesticidů, léčiv....  Větrníky a další P,B. jmenované s tohoto dělají cca jen setinu!!! Když ale někomu ta setina leží v žaludku jak kámen a nevidí proto horu co mu padá na hlavu - co nadělám?

Manko je to prostě proto, že za celá dvě století co fosily šlověk využívá nezdokonalil svůj metabolismus a dnes spotřebovává dokonce všeho mnohonásobně více jak jeho předkové. Snad jen v informatice přepočteno na Kbit informace předané či spočtené převedené na jakési  člověko/kilometro/hodiny...  dnes umí homo podstatně více jak za dob přenášení správ poslem či signálem kouřovým.... Jinak jsme slabší, hřechčí, alergičtější, tlustší, zranitelnější.... Homo který měl za dob pravěkých štěstí a vyhnul se nemocem i infekcím měl dokonce život prakticky stejně dlouhý jak průměr dnešní civilizace.

Homo který zkonzumoval už cca polovinu nastřádaného nerostného bohatství  - //někde všechno někde méně// - zůstává trčet na planetě, dusí ho realita krize ...  a nedal dosud dohromady žádnou technologii efektivnější jak to pálení ... Tak mu reálně hrozí, že za promrhanou fosilní hypotéku zůstane na své matičce Zemi trčet do doby než se mu ta jeho kolébka stane i hrobem!:-(

RomanL 9.12.2009 11:57

Re: To manko vzniká nesmyslnou spotřebou....

Tak zahoď počítač a odstěhuj se do jeskyně, nebo si ty blbý pindy nech od cesty, ty spotřebo... :-P(Y)

Pete Brich 9.12.2009 12:29

"a nedal dosud dohromady žádnou technologii efektivnější jak to pálení ... "

Ale dal. Třeba před 50 lety jadernou energii pro výrobu elektřiny.

Ale to jste nebyl ještě na světě, tak si to nemůžete pamatovat.

PB

para 9.12.2009 16:10

Re: "a nedal dosud dohromady žádnou technologii efektivnější jak to pálení ... "

Blamuješ P.B. a to asi jak sebe tak určitě okolí. JE může sice dát obrovské zisky ale jen za cenu velkých rizik. Už před těmi desítkami let to světu dali najevo jak v Černobylu tak v USA kde reaktor rovněž havaroval ale bez dopadu na okolí. Od té doby se bezpečnost JE 3. generace  podstatně zlepšila. To o čem se už tolik nemluví je i podstatný nárůst nákladovosti. Pamět mi sice dnes už občas zahapruje ... ale od toho mám net a tam lze tyto údaje dohledat. Jen tou poslední v Evropě dosud stavěnou Finskou se ohledně nákladovosti dodavatelé moc nechlubí. Nenapíšeš o tom něco?

Pete Brich 9.12.2009 17:08

Řada je na tobě, páro nad hrncem, když jsi takový odborník - specialista.

A co takové sirky? Neměly by se zakázat? Jejich riziko je obrovské!! To obrovské riziko, když se objeví v rukou dítěte poblíž benzinové pumpy!!

PB

Emil XX 9.12.2009 21:23

Re: "a nedal dosud dohromady žádnou technologii efektivnější jak to pálení ... "

Takže Američanům roku 1979 havaroval reaktor, majitel odepsal miliardu dolarů. Rakušáci tím, že neuvedli do provozu Zwenterdorf přišli o několik miliard na nevyrobené elektřině. V USA je přitom přes sto jaderných reaktorů.

Černobyl s reaktorem RBMK je něco úplně jiného, ale to tu bylo posáno už mockrát.