7.8.2020 | Svátek má Lada


EKOLOGIE: Ředitel Greenpeace ČR nezná základní vědecká fakta

27.9.2006

Koncem září jsem na Neviditelném psu zveřejnil komentáž o tom, jak zaměstnanci nadnárodního koncernu vandalsky ničí pokusná vědecká pole s geneticky modifikovanými plodinami (Zelení vandalové horší teroristů).

Text zároveň vyšel také v Mladé frontě Dnes. V úterý tam na něj zareagoval ředitel české pobočky Greenpeace Jiří Tutter (Greenpeace nejsou ekoteroristé). Tvrdí, že Greenpeace nevystupují proti vědě, ale naopak jejích výsledků "soustavně využívají". Zároveň uvádí, že na pokrytí své spotřeby provitaminu A by dospělý člověk držící se doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) musel sníst devět kilogramů uvařené geneticky modifikované "zlaté rýže" denně.

To ale platilo jen do jara 2005, kdy byla vyšlechtěna druhá generace této GM plodiny, produkující zhruba 23 x více provitaminu A než původní "zlatá rýže". Denní dávku tak už dnes pokryje necelých 400 gramů vařené rýže („Zlatá rýže“ má výkonnější sestřičku).

Existují jen dvě možná vysvětlení: buď má Greenpeace v "soustavném využívání" výsledků vědy skoro dvouletou mezeru, nebo pan Tutter čtenářům MF Dnes záměrně lže.

Detailní informace o "zlaté rýži": GoldenRice.orgVyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?
Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?

Podívejte se, jak u maminek, které navštěvují eMimino, a hlavně u jejich dětí dopadl test pokračovací mléčné výživy Little Steps 2 od Nestlé Baby.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.