30.5.2020 | Svátek má FerdinandDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Nedivme se, že je suchoVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 6, poslední: 1.7.2017 22:51, přehled diskusí

Díky za článek.:
Autor: J. Krásenský Datum: 30.6.2017 5:36

Mluvíte mi z duše. Díky také, za ty kurzívou psané názory vzdělanců, ctěných na universitách a v odborných kruzích. Slýchám je, čítám je, tvoří významnou část mainstreamu, ale co s takovými výzkumy, když neodpovídají skutečnosti. Jenže pak by se nemohlo "bojovat" proti změně klimatu a předepisovat nové daně, nové vyhlášky, zákazy a dotace. Jako za bolševika.

Mnohde by zlepšilo místní klima jen to, že by trávník nesekali každých čtrnáct dní, ale dvakrát do roka. (Chápu, že vypalování suché trávy je barbarství, ale tentýž výsledek má "držba trávníku" sekačkou, která semele vše živé.)

pardon "údržba":
Autor: J. Krásenský Datum: 30.6.2017 5:36

Re: Díky za článek?:
Autor: P. Rada Datum: 30.6.2017 8:26

Děkujete za odfláknutou a matoucí presentaci. Zavedením vody do krajiny se totiž sice opravdu dá zmenšit kolísání míry lokální teploty, opravdu to může vést ke zlepšení retenční schcopnosti a zodolnění vůči vzniku sucha - ale na druhou stranu toto vše nezmění míru globálního oteplování.

Autor jako by neznal fyzikální fakta. Např. že s rostoucí teplotou roste odpar vody více jak lineárně a navíc nereflektuje, že vodu od oceánů nad kontinenty nese vzdušné proudění a to začíná s nástupem GW měnit svůj chatakter. Pokud např už v polovině tohoto století roztaje severní polární oceánský led - nutně to změní pro zásadní odlišnost albeda energetickou bilanci. Tedy i vzdušné proudy s dopadem na srážkovost atd.

Péče o městskou a krajinou zelen i zadržování vody v krajině jsou rozhodně velmi pozitivní kroky k zvýšení odolnosti proti rizikům narůstající extrémicity počasí i úpravy mikroklimatu zejména ve městech - ale na druhou stranu nástup celkového oteplení planety při povrchu i v oceánech to nezastaví.

Díky za pana P. Radu.:
Autor: A. Richter Datum: 30.6.2017 12:53

Nebýt jeho, nevěděl bych, že je dneska sobota. A jiné.

*8-D

Re: Díky za článek?:
Autor: P. Selinger Datum: 30.6.2017 14:46

Kdo věří na lidský faktor v globálním oteplování, tomu není pomoci...

Re: Díky za článek?:
Autor: J. Krásenský Datum: 30.6.2017 19:58

Páro, jste krásná ukázka fachidiotizmu. Ano, nad mořem je větší odpar než nad pouští, to jsou tvrdá fyzikální data. A přesto smrkový les zadrží vodu, ochladí prostředí a i při zmíněné expiraci je pro "vodní hospodářství" a spodní vodu přínosnější než pole, louky a pouště. I reálným, stalinským, leninským a dnešním trockistickým socialistům (levicoví liberálové,... až enviromentálové) se rozcházela jejich teorie (ideologie) s praxí. Vy jste tentýž případ.