16.11.2019 | Svátek má Otmar


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
7.12.2009 18:23

Re: ŽE BY MĚL NÁŠ ZLÝ PAN PREZIDENT PRAVDU?

anežko běžko ty jako milka presideta nevypouštěj vůbec z úst tu hanebnou větu že presidet je zlý.

7.12.2009 17:22

Autor v článku popsal věci,které

jsou v pravdivé.Včera na tv Spektrum byl pořad o glob.oteplování a doslova jsem žasl,jak spousty vědců se přiklání k tézím pan presidenta Klause.To,co tady předvádějí zelení a ostatní strany,snad kromě ODS,je vydíráním občanů a vymýváním mozků ve velkém.Člověk má sice vliv(a ne určitě kladný) na životní prostředí,ale podstatně větší váhu mají námi neovlivnitelné události,jako je zvětšená sluneční aktivita,šíření metanu z moří do ovzduší,sopky a jiné.Proto naprosto souhlasím s tím,aby se peníze používaly smysluplněji,než to chtějí nezodpovědní zelení a jim podobní.

7.12.2009 17:40

Re: Autor v článku popsal věci,které

No jo, jenže ten metan se uvolňuje proto, že se moře oteplilo....

7.12.2009 18:02

Re: Autor v článku popsal věci,které

A to je dobře, nebo špatně?

7.12.2009 18:10

Re: Autor v článku popsal věci,které

Ta tady máš tolik příspěvků, tolik té problematice rozumíš a ptáš se?

7.12.2009 19:33

Re: Autor v článku popsal věci,které

No já se ptám vás, na váš názor :-)))

7.12.2009 18:12

Re: Autor v článku popsal věci,které

MOŘE SE OTEPLILO V RÁMCI CYKLU OTEPLOVÁNÍ ZEMĚ, KE KTERÉMU BY DOŠLO I KDYBY NA ZEMI NEŽIL ČLOVĚK, ČLOVĚK SAMOZŘEJMĚ NĚCO PŘIDAL-NOKDO ALE NEVÍ KOLIK...

7.12.2009 18:18

Re: Autor v článku popsal věci,které

Anežko, já přece nenapsal, jestli za to může člověk nebo jo?

7.12.2009 20:00

Re: Autor v článku popsal věci,které

Z ceho vyvozujes coi o domnlem cyklu oteplovani Zeme? Tve znalosti o Zemi zrejme skoncily ve 4. tide zvlastni skoly a predmetem Vlastiveda ;-D

7.12.2009 15:56

Podivejte se na

nové Bio-Logo Evropské Únije (tedy, návrh). Podoba se tvarove a pravdepodobne i ideove tomu, co pred par lety navrhovali Slováci.

7.12.2009 15:59

Re: Podivejte se na

No více by jim slušel hákový kříž, to je starověký symbol země a plodnosti.

7.12.2009 16:31

Re: Podivejte se na

hehe... zelená pí.a ... ono už slovní spojení bio-logo je na lobotomii. Mám dojem že začnu brzo říkat "zlatý křesťani".

7.12.2009 16:40

Re: Podivejte se na

německy moc neumím a tak si nemůžu ověřit, že to myslí vážně. Ale asi jo - na těchto stránkách ( http://www.welt.de/)  se mluví i o

BMW glaubt nicht mehr an den Wasserstoffmotor

7.12.2009 21:40

Jo, myslí,

Nemci nemaji moc smysl pro humor, a uz vubec ne v novinach, a kdyby to mela byt sranda, tak by tam bylo velkymi pismeny napsano POZOR, SRANDA, aby se mohli orientovat.

7.12.2009 15:38

CO2 je skleníkový plyn

CO2 absorbuje infračervené záření, tj. nenechá je uniknout do vesmíru. Tato absorbce znamená vyšší vybrační a pohybovou energii pro molekuly CO2 a tedy oteplení prostoru v kterém se tyto molekuly vyskytují. Tedy více CO2 znamená vyšší teplotu v atmosféře. Tato teorie, jak to nazývá autor...asi v domnění, že existuje něco jistějšího než teorie...je založená na známých vlastnostech CO2...je to zatím nevyvrácená teorie. 

7.12.2009 15:57

Rolene,

vhoďe do pytle klávesnici, LCD panel, hardisk, paměť, základní desku, procesor, vaše poznámky, a zatřeste tím. Pak na tom napište mail. To je analogie klimatického modelu.

7.12.2009 16:08

Re: Rolene,

To co říkáte pane Nový je spíše analogie myšmaše ve Vašem uvažování. Ledovce, biosféra, hladiny oceánů.... ti všichni to vidí jednoznačně a naopak jak Vy.

7.12.2009 16:10

Re: Rolene,

Nikoliv, tak jsou děravé vaše znalosti o klimatu a strukturálních souvislostech. Samostatně vše funguje, dohromady je to k ničemu.

7.12.2009 16:26

Re: Rolene,

To je jen tvrzení poppírající realitu.. a nikoli Vaše prvé. Tu realitu ohledně změn klimatu sepasal pěkně Metelka:

http://www.czp.cuni.cz/knihovna/publikace/klimaticke-zmeny-web.pdf

Samostatně něco funguje a oddělujíc problémy,  máme za to,  že zvládáme ledacos... Avšak spojení těch mnoha potůčků ve velkou řeku už asi bude nad naše možnosti.:-(

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/scenare-soumraku-civilizace-rustu

7.12.2009 16:55

Re: Rolene,

No to je nesmysl, protože tu existuje přirozený a dobře nastavený regulátor nezávislý na lidské vůli a tím je trh.

No a měření teploty nepodporují model, protože ještě moře nestouplo o 2m, vývoj v příštích 100 letech neznáme. Obdobně u ceny akcií taky není problém nalézt funkci, která bude modelovat průběh historické ceny, ale protože těch funkcí je nekonečně mnoho, nic nám to nepomůže v predikci budoucího vývoje cen.

7.12.2009 15:57

Re: CO2 je skleníkový plyn

"Tedy více CO2 znamená vyšší teplotu v atmosféře." No, škoda jenom, že atmosféra se nehodlá chovat podle té "zatím nevyvrácené teorie". ;-P http://www.drroyspencer.com/wp-content/uploads/UAH_LT_1979_thru_Nov_09.jpg ; http://www.youtube.com/watch?v=BnFfkwmg1K4&feature=channel

7.12.2009 16:15

Re: CO2 je skleníkový plyn

Kalosi pleteš pojmy různých typů atmosfér a to je právě ta škoda.  Jiná věc je atmosféra jako celek, jinak se choví stratosféra // tam se dosud nedostává hlavní "oteplovač"  O3 // -  jinak právě spodní troposféra kde žijeme. Právě v ní jsme "pod pokličkou těch skleníkových plynů" spolu se vším naprosto nezbytným k životu.

7.12.2009 16:12

Re: CO2 je skleníkový plyn

a je ho v atmosféře, považte :-), 0,0385 % Také vodní pára je skleníkový plyn... takže časem budeme formou dotace budovat "eko" továrny na deodoranty co zabrání pocení. Ach jo, společnost si zase hýčká dogma... kdy z toho vyrosteme?

7.12.2009 16:35

Re: CO2 je skleníkový plyn

Jo takto malým procentem a úšklebkem k tomu to vypadá na pováženou - Vid Anirybo?

A považ co uvidíš když se podíváš třeba s Řípu směre na Milešovku a v cestě bude bud čistý vzduch nebo vlečky s elektrárenských komínů u Mělníka.... Nebo : i vložený nepatrný zlomek hmotnosti tenké třeba alobalové folie oproti tlouštce celé atmosféry a najednou není vidět nic!  Podobný je totiž kontrast s prostupnosti elektromagnetického záření různým typem prostředí - na tom a na změně vlnové délky při dopadu na povrch je založen právě ten skleníkový efekt. http://zmeny-klima.ic.cz/sklenik/sklenik.htm

7.12.2009 17:38

Re: CO2 je skleníkový plyn

Vytrhujete jeden jev z kontextu ostatních. Typická finta demagogů.

7.12.2009 18:12

Re: CO2 je skleníkový plyn

Není to žádná teorie. V přírodních vědách platí, že teorie obsahuje matematický aparát (vzorce, rovnice), pomocí něhož je možno tu teorii falzifikovat experimentem a/nebo měřením. Jistě umíte navrhnout jednoduchý experiment jak vyvrátit třeba Avogadrův či Newtonovy zákony.Nic takového se v tom tvrzení, že činnost člověka způsobuje oteplování,  nevyskytuje. Je to pouhopouhá hypotéza. To, co popisujete v první větě , že CO2 absorbuje v IR oblasti, je notoricky známá triviální věc, zrovna tak, jako třeba fakt, že rozpustnost CO2 ve vodě klesá se stoupající teplotou a v oceánech je zhruba 70x více takto rozpuštěného CO2, než v celé atmosféře. No a vidíte, právě jsem krásně zdůvodnil hypotézu, že nejprve se otepluje a pak se v důsledku toho zvýší koncentrace CO2 v atmosféře. Tutu hypotézu nejste schopen nijak vyvrátit a je stejně dobrá, jako ta vaše - podle mě dokonce lépe vysvětluje, co se děje. Nemám ale tu drzost ji vydávat za teorii, protože klima je složitý systém a zkrátka toho málo víme, zatím.

7.12.2009 15:20

Proč ta panika?

Celá doktrína o katastrofickém oteplování způsobeném člověkem stojí na těchto podkladech: 1. Výpověď Jamese Hansena před Kongresem před dvaceti lety. 2. Aktivismus Alberta Gorea. 3. Zfalšovaná 8. kapitola zprávy IPCC z roku 1995, k čemuž se přiznal Benjamin Santer 4. Hokejkové grafy Manna a Briffy, které zlomil S. McIntyre 5. Katastrofické prognózy ekologistů a médií.  6. Klimatopodvody, které odhalila Climategate.

Toto jsou veškeré podklady, na jejichž základě vyhazujeme oknem stovky miliard dolarů ročně na nesmyslný Kjótský protokol. Proč tedy ta panika? Nemohli bychom za ty peníze radši dělat něco užitečnějšího?

7.12.2009 16:48

Re: Proč ta panika?

Už asi nemohli, už je v tom těch podvodníků moc.

7.12.2009 20:01

Re: Proč ta panika? - nebo proč ty pochybnosti o soudnosti homo?

Omyl a fatální a né jeden Karlosi. Nejde zdaleka jen o oteplování. To samo o sobě by tolik nevadilo. Jestli utekly peníze pak především ignorací předpovědí o neudežitelnosti extenzivního rozvoje. Zde se skutečně dalo něco smysluplného pořídit pokud by se zavčas s rozumem zavčas přibrzdilo.... Krize totiž už spolkla nikoli miliargdy ale biliony!. Takto nemáme nic brzdit stejně musíme a krize si pokračuje dál svou cestou analogicky  jako vývoj klimatu kde homo zas váhá jestli či jak a kdo by měl s imisemi přibrzdit...l..  Postupně se ale dál spřáhneou problémy demografické, surovinové, epidemiologické, klimatické, politické, nacionalistické .... a až se toho sejde dost  - né zítra - ale někdy koncem století - pak teprve dojde patrně k celkové destrukci systému.... http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/scenare-soumraku-civilizace-rustu .....Dnes ještě je nám dobře a děláme hlouposti a šaškárničky jak malé děti.... Naši následníci si možná položí otázku... "Proč bylo promarněno tolik prostředků ve spotřebě pro spotřebu? Proč oni, ti co přežily... ted zas musí bojovat o holou existenci? Ví snad někdo o bohatší společnosti než té kterou máme my nyní? Těch podkladů k tomu co se na celosvětovou splečnost valí jak moře na Holandsko je už nespočitatelně. Ví se o problémech nikoli ode dneška ale dobře století a déle...  Dosud jen příliv nových technologií držel hráz pevnou a byla období kdy ji i spevnoval.... Tato doba však končí. Nebo snad Karlos ví,  čím hráz do které teče neukojitelnou spotřebou konzumní společnosti zpevnit? Stal se homo snad zásluhou všeho co dosud skonzumoval nezávislý na svém metabolismu více jak jeho předkové před tisíciletím? Je dnes houževnatější a skrze své znalosti opravdu více svobodný bez zátěže odpovědnosti? Dnes je jen nejmocnější za celou svou existenci ale to jen díky neobnovitelným fosilům které do svého celkového metabolismu čerpá zvenčí - nikoli díky své podstatě!

7.12.2009 20:27

Re: Proč ta panika? - nebo proč ty pochybnosti o soudnosti homo?

To jste sestylizoval sám nebo odněkud opsal? Jestli sám, tak se ve slohu i gramatice lepšíte. Těším se, že brzy vydáte knihu. (Ale já si ji zaručeně nekoupím) :-P