17.4.2021 | Svátek má Rudolf


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ivan Vitula 10.6.2006 21:27

Bursíkův optimismus.

Zajímavé by bylo, která města se začnou bourat po r. 2030 pro další těžbu uhlí.  Rovněž plynový optimismus nového politického lídra je nakažlivý. Nejlépe by bylo spojit biomasu s plynovým hospodářstvím: pěstovat  všude fuzuli.

pepa 26.6.2006 12:52

Re: Bursíkův optimismus.

Spotřeba ČR je asi 50 milionů tun uhlí, 10 mil.tun ropy, uran v ekvivalentu 30 mil. tun plus zemní plyn celkem asi 100 mil tun fosilních zdrojů ročně. Na jednom hektaru může vyrůst tak 5 tun paliva ročně. Budete potřebovat 20 milionů hektarů na pěstování biomasy, t.j. 200 000 km2. Máte dost vojáků na rozšíření území ČR ? Proč myslíte, že již ve středověku téměř zmizely evropské lesy ?

Buhehe chlemst 5.6.2006 11:58

Doporučil bych

Jinou výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Na základní škole nás učili, že elektřina vzniká třením ebonitové tyče liščím ohonem. Tak proč to zelení nepropagují. Má to totiž háček: Liščí ohony obhospodařují ochránci zviřátek všeho druhu, a ti takové užití rozhodně nepovolí. Zbývá tedy třít ebonitové tyče ohony vlastními. Jenže ouha, protestovat budou feministky neboť ohonů nemajíce, jsou tímto diskriminovány a vůbec, je to sexismus - fuj. Takže jak z toho ven???

qwert 29.5.2006 11:32

Chytří lidé energii využívají a vyrábějí, hlupáci ji nakupují

Tady už totiž vůbec nejde o to zda VE, JE, MVe, solár a pod. Tady jde o to, že když nějaká forma energie je k dispozici, tak je hloupé ji nevužívat. Jistě, někomu zatraceně moc vyhovují miliony pasivních spotřebitelů, kteří pravidelně platí účty za energie a raději moc nepřemýšlí o tom, je energie je kolem nich dostatek. Není to až tak nereálné stát se ze spotřebitele výrobcem.

Enik 19.5.2006 20:19

Tohle téma už tu bylo mnohokrát!

 Zelení v čele s Bursíkem si prostě myslí že fyzikální zákony lze odhlasovat v parlamentu. Bohudík to možné není. Nicméně je hodně lidí kteří jako stádo oslů věří že lze poručit nejen větru a dešti ale celé přírodě. Pan Bursík dokázal že je totální hlupák. Hází čísly a rozhazuje TWh aniž by uměl základní kupecké počty! Zátím co Vůl zůstane volem, tak Bursík zůstane hlupákem!

Stín 18.5.2006 11:32

:o)

No elektrárny s výškou 150m. Když jich bude několik, musí to bejt solidní větrolam. By to chtělo studie, jak to ovlivní třeba srážky.

pavel 99 22.5.2006 18:27

Re: :o)

Jednoduché řešení. Zelení si v parlamentu prosadí zákon, že to srážky neovlivní a je to.

Ivan Vitula 10.6.2006 21:32

Re: Re: :o)

Já bych to jako moc velkou srandu neviděl. Nedaleko nás se začal těžit písek. Ta miniaturní  sahara zcela změnila klima v mikroregionu.

Ccecil 17.5.2006 22:08

Velmi dobré

Tak to dopadá, když se plané zelené kecání převede na realitu života.

damian.frach@atlas.cz 17.5.2006 20:59

bezvetri

a co kdyz v lednu (20 pod nulou) najednou nastane v cele CR bezvetri nebo skoro bezvetri ??? vypnou se primotopy, plynove kotle, tramvaje prestanou jezdit ...

bara 17.5.2006 22:33

Re: bezvetri

Až budem mít elektriku z větrníků, nebudete mít ani přímotop ani plynový kotel. Budete přes léto chodit do lesa na chroští a v lednu, při 20 pod nulou, si sednete ke kamnům, dáte si nohy na stůl a budete mžourat do plamenů ... (teda, pokud máte nějakej les, jinak vám holt bude zima):-/

AeroKarel 17.5.2006 17:58

Dobré,

škoda že počítat neumí více lidí .......

Haf 17.5.2006 21:45

Re: Dobré,

Tah se zelenejma pro soudnýho voliče nepotřebuje početnici, jen trochu sledovat politiku. Je to jako luční kvítí, každá kytka jiná.

Balů 17.5.2006 17:11

Zelené uhlí

A já pořád, proč do nich ten Bakala strká tolik peněz. To asi, že mu protlačí ty čisté uhelné technologie;-P

Ladislav N. 17.5.2006 16:28

Zkušenosti s provozem velkých větrných elektráren v horském terénu

http://energie.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=10308-o

honzak 17.5.2006 21:30

Re: Zkušenosti s provozem velkých větrných elektráren v horském terénu

dobr7 odkaz.

I.L. 17.5.2006 16:06

Domov obnovitelny muj...

Jak bylo podotknuto, vetrne elektrarny maji smysl hlavne pri moznosti akumulace (nepravidelneho prisunu) te vetrne energie. Vychazi z toho vize ceske krajiny s rybniky - malymi precerpavacimi elektrarnami - nikoliv v udolich potucku a v rovinatych snizeninach (jako za Krcina) ale moderneji -a ekologicteji - na kopcich. Vodu do nich by cerpaly mistni male vetrne elektrarny, rybniky by takto akumulovaly nejen vodu v krajine, ale v obdobi povodni slouzily i jako poldery, do kterych by se voda cerpala za pouziti i nevetrne energie.

Za ucelem povzneseni regionu Frydlantska a dalsiho zviditelneni ideje obnovitelneho zpusobu

zivota by mozna stalo vyzkouset to tam: vybudovat precerpavajici elektrarnu nahore na Smrku, kde vodu na vrchol by pohanely vetrniky nejen z Jindrichovic, ale z celeho Frydlantskeho vybezku. Jeste vyhodnejsi (z hlediska presvedcivosti nakladu a ceny te "obnovitelne" elektriny) by ovsem byla akumulacni nadrz nekde na Labske ci Lucni louce, hrebeny Krkonos maji jedine u nas spolehlive vetrne podnebi.

Doplnit to jeste levnou a spolehlivou elektrinou

ze zatrubneneho Mumlavskeho vodopadu...

L.Metelka 17.5.2006 16:10

Re: Domov obnovitelny muj...

Dost děsná představa...

Ladislav N. 17.5.2006 16:20

Re: Domov obnovitelny muj...

Zatopíme ČR množstvím přečerpávacích rybníčků a nádrží, abychom mohli provozovat přečerpávací elektrátničky svázané do velké energetické sítě zálohované tepelnými elektrárnami na uhlí.... ;-D Ta fyzika, to je věda pro zelené mozečky zapovězená... ;-D

I.L. 17.5.2006 16:35

Co je male, je hezke

Slovo "male" pusobi na zelene jako kouzelny proutek. Kdovi - mozna, ze kdybychom jim navrhli provrtat Krkonose treba i mnozstvim malych (tedy ne jeden nestvurne velky, ale mnoho malych, puvabnych) uranovych dolu tak by taky tak nesileli, rumpaly v tech dolech by navic mohla pohanet obnovitelna sila tamnich bystrin. Nebo male, decentralizovane hlubinne doly na hnede uhli, nemuseli bychom nicit vesnice na povrchu apod. nabidli bychom zamestnani mnoha lidem ;-)

Nejen tedy male vesnicke komuny se zemedelstvim

zahradniho stylu a mnozstvim fyzicky namahave prace

Ladislav N. 17.5.2006 17:23

Re: Co je male, je hezke

Což teprve kdyby se uran nebo D2O získávaly z mořské vody, to by byl průšvih, že? 8-o

Lukáš R. 18.6.2006 1:17

Re: Re: Domov obnovitelny muj...

...a těm fysikům to také moc nezapaluje

MPL 17.5.2006 17:33

Re: Domov obnovitelny muj...

Když už jsme u těch "šílených blbinek", proč takhle troškařit. Proč stavět malé přečerpávací elektrárničky a větrníčky. Jako OZE jsou přece uznávány velké vodní elektrárny. Tak ji postavme, jednu jedinou a využijme veškeré vodstvo z Čech na výrobu elektrické energie. Zašpuntujme Labe u Hřenska a vytvořme z české kotliny vodní plochu velikou, převelikou. Češi budou mít  konečně blízko k moři, sice jen sladkovodnímu a možná i ty přílivové elektrárny by se uplatnily. Někteří lidé se budou muset přestěhovat výš do hor - při globálním oteplování jim to stejně přijde jedině vhod. Památky, které nezvládneme přemístit si pak můžeme prohlížet z ponorek. Stačí jen správně navrhnout výšku přehradní hráze. Hm, to by se mi líbilo, to by byla paráda. No, raděj už to v práci zabalím a půjdu na čerstvý vzduch.

Pavel 17.5.2006 14:15

ať to stojí co to stojí!

Je příznačné, že odpůrci VE, většinou odborníci, argumentují podloženými fakty, zkušenostmi a reálnými podmínkami ČR. Ti ostatní, nadšenci VE, tyto fakta ignorují buď z podstaty své prostoty či vlastního exibicionismu, nepřijímání logiky věci nebo v neposlední řadě  z pozice "zainteresovaných". Jak jinak než finančně. To s čím si dal pan Metelka práci je nastavení zrcadla na blábol jednoho zeleného, byť nejvyššího. Jen konstatuji, že nedávno pan Burket udělal něco podobného 6.3. na blábol jiného vysokého zeleného pana Smrže, který by pro změnu chtěl nahradit JE  v ČR fotovoltaickými články ať to stojí co to stojí. Smutné na celé věci je, že právě zelení si "nevidí do pusy" a že mnoho voličů se nechá jimi "balamutit". Dík za takovýto článek.

Ladislav N. 17.5.2006 15:35

Re: ať to stojí co to stojí!

Zelení se zřejmě rekrutují z těch, co nemají ani základní pojem o fyzice, elektrotechnice a ani dalších přírodních vědách. Proto se tak často dostávají do zásadních rozporů se základními fyzikálními principy, proto se tak často jejich zveřejněné názory blíží textům o využití principu "perpetuum mobile"... :-/

L.Metelka 17.5.2006 15:40

Re: Re: ať to stojí co to stojí!

Ono je to spíš zelené náboženství. Bohužel, tím skutečně racionální ochraně přírody a životního prostředí hlavně škodí...

Lukáš R. 18.6.2006 1:21

Re: Re: Re: ať to stojí co to stojí!

Prosím vystupte tedy s racionálním programem ochrany přírody, ve skutečnosti často takový ´ochránci ´jsou spíše liberály bez programu. Dokud nebude taková ´ racionální´ strana chránící zájmy ne jenom lidské existovat, do té doby viva Zelení

Jura Jurax 17.5.2006 14:15

A k tomu akciovému ČEZu

a střetu zájmů co nejvyšší dividendy pro stát versus co nejnižší cena energie pro stát - tak ať z toho ČEZu udělají nevýdělečnou společnost! :-D

pavel 99 22.5.2006 18:26

Re: A k tomu akciovému ČEZu

Pravda pravda - DRRath jim dá "mustr".

Jura Jurax 17.5.2006 13:59

Nojo,

ale jaký by to byl kšeft pro výrobce těch větrníkovitých zbytečností, kolik státní podpory by se tak promrhalo do patřičných kapes ... a kdo by byl příjemcem dotací na tak drahou elektřinu - a kdo by to všechno platil? Inu my, kdož se nedokážeme vyhnout placení daní.

Jinak Bursík je šikovný chlapec a maminka z něho má určitě radost, že to daleko dotáhnul. Ovšem co se týče energetiky je to hňup nebo meloun, což vlastně vyjde nastejno. Praví-li ... 25 % elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, o zbytek se podělí čisté uhelné technologie a zemní plyn ..., pak nechť bohové, jsou-li jací, nechť ochraňují tuto zem a mají-li nás jenom trochu rádi, ať jakýmikoliv prostředky včetně síry a mečů plamenných zabrání, aby se tohle kariéristické individuum dostalo byť jen na doslech postu, kde by mohlo mít sebemenší vliv na energetickou politiku státu.