Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JA

J. Anděl

6. 8. 2010 14:45
To je řečí...

Nu, zatímco se klimanadšenci a klimaskeptici budou hádat, je myslím dobré nenechat se deptat apokalyptickými vizemi a žít zodpovědně a ohleduplně k lidem, zvířatům a dalším bytostem kolem nás.

Nebudeme se mít lépe, nebudeme-li věřit tomu, že se budeme mít lépe. Tedy apokalyptické vize škodí a budují totalitní budoucnost strachu. No, a bezohledné ničení přirody a čerpání zdrojů do poslední kapičky také škodí a budují anarchistickou budoucnost nedostatku a zmaru. Víra v budoucnost a mravný život nás zachrání.

Tak pravili mnozí a teď já :-)

0 0
možnosti
IB

I. Brezina

6. 8. 2010 10:39
Hollan

Jen bych dodal, ze ten Jan Hollan je aktivista CSOP (v otazce udajne zmeny klimatu jiste zcela neutralni organizace:-)), ale predevsim je astronom – pokud jde o tema, absolutni laik. Pak se ovcem nedivme, ze jeho propagandisticky spisek je tak nehorazne spatny.

0 0
možnosti
VP

V. Pavel

6. 8. 2010 8:14
Kremlík je pomatenec, nebo pravověrný Klausovec?

Nechť vážený p. Kremlík osobně navštíví některá místa naší planety objektivně svědčící o negativním dopadu průmyslové činnosti! Třeba zpleněná místa někdejších "plic planety Země" - dešťových pralesů. Nebo uhelné lokality s povrchovou těžbou v ČR, Německu, USA, Austrálii. Místa s koncentrací tepelných elektráren a těžkého průmyslu jako Porůří, Ostravsko, Chomutovsko a další, která neznám, ale dokážu si představit také v Rusku, USA, Austrálii i jinde. Ať si autor nechá někým soudnějším, než je sám, přibližně určit množství exhalací z automobilů a letadel za den, rok a půl století! Vč. vypropdukované tepelné energie vstupující do ovzduší. Existující stav planety a výhled tohoto vývoje s dopady na životní prostředí, jehož součástí jsou logicky a zcela nutně i teplotní změny klimatu pochopitelně směrem "nahoru", nejde oddiskutovat. Přesto, že je současná hlava českého státu nechce chápat a urputně, bůhví proč, popírá. Pan Kremlík, je zřejmě zastáncem tzv. "pštrosí politiky". Aspoň pokud jde o negativní vliv činnosti člověka na životní prostředí a teplotní změny. Je však díky zjevné nesoudnosti vynikající "Klausovec"! Možná se rovněž nenarodil z opice, jako jistý, rovněž mimořádně "moudrý" český občan - nejmenovaný  prezidentův poradce.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz