13.8.2020 | Svátek má AlenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


AUSTRÁLIE: Nejstarší umělecké památky lidstva?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 6, poslední: 29.2.2016 15:25, přehled diskusí

původní australské osídlení ...:
Autor: M. Šejna Datum: 29.2.2016 9:08

původní australské osídlení je staré 50 tisíc let. Dříve se tvrdilo, že možná až 60 tisíc let. Austrálie tedy byla moderním člověkem obydlena dříve, než Evropa. A to je opravdu zajímavé, protože z Afriky - kolebky moderního člověka - je to do Evropy podstatně blíž, než do Austrálie.

Re: původní australské osídlení ...:
Autor: V. Vaclavik Datum: 29.2.2016 15:25

Bliz ano, ale pro 'africany' relativne nehostinna koncina. Mnohem vic se tehdejsimu lidu zamlouvalo migrovani jizni Asii smerem na vychod (jednoduse z duvodu tepla, Africani nebyli samozrejme zvykli na nejake severske podminky) a pak pres retezy ostruvku az do te Australie (tenkrat byly udajne doby, kdy voda mela nizsi hladinu a vice ostruvku nad ni vycnivalo, coz umoznovalo kratsi preplavbu mezi nimi). A do Evropy se pak plizili jen pri jejim nejjiznejsim okraji, az do dnesniho Spanelska.

Na clanku se me nezamlouva ta rivalita, kdo ma nejstarsi to, nebo ono, nakonec to muze jen vest k pseudovede.

Co ty malby znázorňují?:
Autor: B. Volarik Datum: 29.2.2016 8:38

Některé jakoby znázorňovaly mimozemšťany ve skafandrech.

Re: Co ty malby znázorňují?:
Autor: R. Čermák Datum: 29.2.2016 14:07

Ano je to samej UFOun.

diční majitel půdy:
Autor: J. Klepal Datum: 29.2.2016 8:27

Díky za vzrušující příspěvek, jen mi není jasný pojem tradiční majitel půdy.

Re: diční majitel půdy:
Autor: S. Rehulka Datum: 29.2.2016 9:09

Zdravím pane Klepale, "tradiční majitel půdy", je termín, který se vzdělaní domorodci (aboriginals) Austrálie, pokouší s pomocí bílých dobroserů vmístit do australské zákonné ústavy v podobě věty : Australian Aborigines are First People of the country" ! Tedy směšný pokus o začátek legalizovaného apartheidu naruby !

Už minulé vlády vlivem levicové progresivní propagandy "vrátily" do vlastnictví domorodých "kmenů" více než 60% Austrálie, což v praxi znamená, že kdykoliv federílní, či státní vlády chtějí KDEKOLIV v zemi začít geologický průzkum, natož pak těžbu, musí mít od aboriginalů povolení, smlouvu a předem dohodnutou percentuelní platbu. Vím, že můj názor na faktech nic nezmění, ale myslím, že VŠICHNI AUSTRALANÉ, tedy bílí, černí, žlutí, či hnědí, by měli mít stejná práva, ale i povinnosti, nikoliv privilegia !