25.5.2022 | Svátek má Viola


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vojta 31.3.2008 8:31

Podobnost čistě náhodná

Bezva, gejzíry na Enceladu jsou podobné těm na Enceladu;-D;-D;-D

Jiří Heincl 30.3.2008 21:01

Vnitřní teplo Enceladu

Podíval jsem se na www.encyklopedie.seznam.cz a zjistil jsem, že průměr Enceladu je cca 500 km a že vlastní zdroj tepla z radioaktiního rozpadu mít Enceladus nemůže. Podle nejnovějších poznatků naopak Enceladus svůj vlastní zdroj tepla má. Myslím, že u tak malého tělesa je opravdu neuvěřitelné. Pro porovnání má náš Měsíc téměř 7 x větší průměr, je daleko blíže Slunci a přesto jeho vnitřní aktivita ustala před cca 3 miliardami let.

V.Princ 29.3.2008 12:41

Nove objevy dokazuji prioritu USA v kosmickem vyzkumu !

Povazuji nove objevy Americanu za doklad o jejich prvoradem postaveni ve vede ! Rusove takove vysledky nemaji, protoze  tuto cinnost ignoruji, , nema totiz zadny vyznam pro jejich vojenske cile !

Vydal 30.3.2008 0:59

Re: Nove objevy dokazuji prioritu USA v kosmickem vyzkumu !

Můj názor na tuto závažnou otázku je tento: Ruská federace peníze nemá, Spojeným státům slábne dolar, Čína je závislá na dolaru, Evropa se v ničem nedomluví. Poctivý výzkum vesmíru (sluneční soustavy) se bude pomalu ale jistě utlumovat a slábnout.

Barry Goldwater 30.3.2008 9:47

Re: Re: Nove objevy dokazuji prioritu USA v kosmickem vyzkumu !

Můj názor je tento: Iniciativu pomalu převezmou soukromé společnosti, které mimo jiné srazí ceny za vynesení 1 kg do vesmíru a další náklady (i pro potřeby NASA) , takže stojíme před dynamickým rozvojem průzkumu vesmíru. NASA razila cestu, po které se vydají privátní podnikatelé svobodného světa.

Ludva 29.3.2008 9:32

Nešlo by tam přistát ?

Byl by to další obrovský skok, kdyby se prokázal život mimo Zemi. A promitivní formy nepotřebují třeba kyslík nebo světlo, takže by na takových měsících vzniknout mohly. Důležité jsou proměnlivé podmínky - teplota, tlak, katalyzátory, záření - pak dokážou látky reagovat různým způsobem a vzniká spousta sloučenin, které, jak věřím, mohou život vytvořit. I DNA je chemikálie.

Tx 29.3.2008 6:57

Nečekaně vysoké teploty...

 v okolí Tygřích škrábanců, kolik ti je? +50 nebo -60?