21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

ANALÝZA: Migrace z hlediska matematiky

Jak velká míra imigrace je v souladu s dlouhodobou stabilitou společnosti? Tato otázka je klíčová pro odpověď na to, jaký postoj k migraci má Česká republika, potažmo jiné země, zaujmout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Koreň 4.3.2019 15:02

Re: Matematika a genetika

Jenže kultura není jen jazyk a ve všech ostatních ohledech ČR vůbec kulturně homogenní není. Zajděte do hospody mezi stavební dělníky a do restaurace pro střední třídu, nebo se zkuste zeptat na lidi třeba nějakého doktora v pohraničí a ve velkém městě a pochopíte, co mám na mysli. Rozdíly v místní a třídní kultuře mezi Čechy jsou mnohem větší než rozdíly v životním stylu a hodnotách srovnatelných Italů nebo Srbů, například. Mimochodem, argument, že národní kultury jsou homogenní a neslučitelné, je základem nesnášenlivého nacionalismu, který v minulosti vedl k obrovským průšvihům - jak jistě víte.

J. Kanioková 4.3.2019 14:37

1***

J. Kanioková 4.3.2019 14:33

Tak jako USA má problém s migrací z jižnějších zemí..

Anketa: Většina Američanů upřednostňuje hraniční zeď nad novou ekologickou dohodou - https://www.breitbart.com/politics/2019/02/28/poll-majority-of-americans-favor-a-border-wall-over-a-green-new-deal/

Katie Hopkins - To je Bradford. To je stav Británie. Teď si představte, že by oběť byla muslim a agresoři byli bílí. Představte si rychlost reakce - https://twitter.com/KTHopkins/status/1101127484949647360

Švédsko je jako George Orwells 1984 - https://juliacaesar.blog/2019/02/10/sverige-ar-som-george-orwells-1984/

Každý druhý mladý Němec věří, že nemůže otevřeně mluvit o přistěhovalectví - https://www.tvp.info/41575002/co-drugi-mlody-niemiec-uwaza-ze-nie-moze-otwarcie-mowic-o-imigracji .. 38 procent mladí Němci prohlásili, že dnes existuje ohrožení demokratického systému Německa

Dánsko se zaměřilo na repatriaci místo integrace podle nového zákona - https://twitter.com/V_of_Europe/status/1100745610796371968

K. Novák 4.3.2019 14:29

Re: Skvělý článek

Že s Němci nebylo možné normální soužití způsobili Habsburkové, konkrétně jejich germanizace a katolizace. Od katolizace byl nakonec císař Josef donucen upustit (protestantský sever Evropy začal "ujíždět"), ale germanizace trvala dál. U Němců v pohraničí Habsburkové vypěstovali pocit, že jsou sice chudší a méně úspěšní než Češi, ale jsou něco víc než oni, protože jsou Němci. To přejal bezdomovec Hitler ve Vídni. Někteří Němci se tohoto pocitu nejsou schopní zbavit dodnes.

J. Kanioková 4.3.2019 14:25

Prostě jde o ISLÁM ! Ten do Evropy NEPATŘÍ.

Kdekdo kolem toho pojmenování chodí jak kolem horké kaše, zbytečně !

A. Nový 4.3.2019 13:38

Re: Matematika a genetika

Když hlupáci ohledně multikulti neví kudy kam, ta vytáhnou na světlo genetiku a to ještě v takovém stylu, že je hned poznat, že jsou se všemi svými argumenty v prdeli.

Č. Berka 4.3.2019 13:35

Otázek bude víc...

Tak například, jak to dopadne s národem, který sice zabrání imigraci, ale jeho porodnost zůstane stejně nízká? Budou Češi chodit do důchodu v 75? Nebo se sníží jejich životní úroveň? Nebo budou pracující a zaměstnavatelé více přispívat na ty nepracující? - Tím se nesnažím prosazovat imigraci... Vývoj se neodvážím odhadnout... může to dopadnout i tak, že v pudu sebezáchovy opustí "západ" liberální hodnoty a "příchozí" nezískají stejná občanská práva, jako původní obyvatelstvo- tak, jak je to v některých ropných monarchiích. Na druhou stranu, i početná menšina nemusí stát o politický vliv- v současnosti nemáme myslím žádného romského či vietnamského poslance či senátora, minimální zastoupení je i v armádě či policii...

O. Uživatel 4.3.2019 13:35

Uživatel požádal o vymazání
Z. Lapil 4.3.2019 13:23

Re: Snad

Snad radši ani ne. To by byly příspěvky na téma Putinovy fejky a to já po obědě nemám zapotřebí.

Č. Berka 4.3.2019 12:58

Re: Skvělý článek

a jak říkají Teutonům Poláci, Srbové, Chorvati,..?

K. Salajka 4.3.2019 12:53

Skvělý článek

jen bych měl výhradu k termínu oboustranná asimilace pro české země. Není asi náhoda, že se pro Teutony vžil na našem území termín Němec.

Asimilaci jistě brzdila skutečnost, že jsme s výjimkou Horních Uher měli za sousedy německojazyčné oblasti.

Také je třeba připomenout, že po první světové válce, měli Němci v Českých zemích daleko příznivější podmínky pro autonomní rozvoj než Češi na vlastním území za Rakousko-Uherska, o postavení Čechů ve Vídni na počátku 20.stol. /bylo jich tam asi 200 tis./ nemluvě.

Zajímavé je, že se proti termínu levicový aktivista prakticky nesetkáváme s pojmem pravicový aktivista ale daleko spíš s termínem pravicový extremista, kde už je přítomna hanlivá konotace.

EU by se měla vrátit k pojmu územní celistvost s tím, že jejím základem bude nedotknutelnost hranic jednotlivých evropských států. Dobrý důvod pro zachování naší národní identity je sdílené etické, právní a kulturní společenství očištěné od barbarismů z dob komunistické uzurpace, ale i od nepravdivého liberalismu. Ti, kdo se u nás chtějí usadit trvale, musí přijmout náš jazyk a sžít se s naší kulturou. Je nepřijatelné aby vytvářeli uzavřená společenství, neloajální s většinovou společností. Vytvořit prostředí, kde se nám bude dobře žít - to je úkol, který mají plnit demokraticky zvolené instituce našeho státu, kterým jsme svěřili výkon státní moci.

P. Kubáč 4.3.2019 12:07

Živé organismy jsou založeny na principu

rozdělení metabolismu do jednotlivých relativně samostatných jednotek - buněk. Těžko je si představit živočicha, který je jedna velká améba, kde moč a nervové mediátory mísí se v jednom roztoku.

Stejně tak státy - mají své hranice a průchod skrze ně musí regulovat. Organismus, který mezibuněčný transport nereguluje se totiž jmenuje mrtvola.

V. Církva 4.3.2019 11:49

Podobné články a xenofobie

Naštěstí jsme jednou ze svobodnějších zemí a tak už i u nás proběhl psychologický výzkum, že imigraci podporují lldé emotivní, nezodpovědní a iracionální. Odpůrci imigrace jsou pak spíš lidé racionální a zodpovědnÍ. Nakonec pro rozumné lidi ten výzkum nebyl potřeba. Vítači pomůžou s vyloděním, registrací a pak kromě právní podpory a jistých nedostatečných aktivit v táborech hodí vše na krk většinové společnosti. Nevím o tom že by každý ubytoval 10 migrantů u sebe doma.

V každém případě takových článků víc, aby už multikulturalisté/ky pochopily že nejde o fobii ale naprosto racionální úvahy. A aby bylo možno zavřít těmto cvokům pusu argumenty.

J. Ptáček 4.3.2019 11:45

Češi a uprchlíci

Když bylo ohroženým nejhůř, vždycky jim naši lidé pomohli. Před bolševiky tu žili např. M. Cvetajevová nebo R. Jakobson z Ruska, před nacisty T. a H. Mannové, S. a A. Zweigové, B, Brecht nebo T. Lessing. A to jen ti nejznámější. Při řecké občanské válce těsně po 2. světové válce poskytlo Československo azyl zhruba 15.000 až 17.000 Řeků, z nichž část, včetně potomků, tu dodnes žije. A někteří v osmdesátých letech odešli a už jsou zase zpátky. Hlavně, že řecký eurokomisař D. Avramopulos veřejně mele v Bruselu o neochotě Čechů přijímat migranty. Že se nestydí. Kolik přijala jeho vlast Čechů a Slováků?

R. Vacek 4.3.2019 11:21

Chybí tam zohlednění,

že migrují mladí a plodní, což dále zhoršuje prognózu.

Z. Klouček 4.3.2019 11:17

Kontinuita společnosti

Patřím k těm, co považují kontinuitu českého státu, jeho obyvatelstva a tradičního způsobu života za vysokou hodnotu. Má-li být zachována, pak je podmínkou, aby byla připuštěna imigrace jen v rozsahu, tuto kontinuitu v delším horizontu neohrožujícím, a z lidí, u nichž je předpoklad asimilace. tedy přijetí "českosti". Výpočty p. Votruby jsou dobrou pomůckou k tomu, aby si každý mohl uvědomit, ač jde. Otázkou ovšem je, zda je naznačená kontinuita v podmínkách současné Evropy a světa celkem vůbec reálná. Politicky, hospodářsky i vojensky se hlásíme k Západu, tvořeném zeměmi, které vznikly celkem nedávno zejména v důsledku migrace (ASA, Kanada, Austrálie), v nichž je migrace standardem již dlouho (Velká Británie), nebo ve kterých již proběhly zásadní změny v souvislosti s migrací v posledních několika desetiletích. Všude v těchto spojeneckých zemích je již multirasové složení více či méně standardem, např. v nových filmech, reklamách atd. již těžko někdy uvidíme jen představitele tradičního evropského původu. A co třeba sportovní reprezentace spojeneckých zemí? Zkrátka, obávám se, že pokud chceme být součástí Západu, tak to nebude možné jen částečně; nelze přitom očekávat, že by se kvůli našemu odlišnému vnímání soužití kultur Západ vrátil o 50 let zpátky. A tím nehoruji pro orientaci východní, východ Evropy se tomu asi nevyhne také. Vyhlídky špatné, podvolit se přesto nechci.

V. Petr 4.3.2019 11:02

Nicméně, ve vztahu k obyvatelům subsaharské Afriky

jsou Češi naprosto geneticky homogenní! Dokonce mení mnohem více společného s Číňany než s černochy (negroidy)!

V. Pokorný 4.3.2019 10:20

Snad

sem zavítá někdo z těch levicových i pravicových i pravdoláskařských proimigrantských fanatiků a vysvětlí jiný vývod tohoto pojednání. Problém taky je, že většina politiků, a v Česku určitě, jsou vydíratelní, zkorumpovaní a kolaborují, protože se bojí a nemají charakter. A proti přijmutí invazních muslimáckých tlup nic nekonají. O politických ziskových neziskovkách Evropské hodnoty, Člověk v tísni, TI a spoustě dalších, a třeba straně TOP, STAN, KDU-ČSL ČSSD, Piráti, ODS, ANO i KSČM ani nemluvím. Ty začínají trochu měnit postoj, když poznali, že většina občanů je proti přijímání těch migrantských tlup. Fuj.

J. Schwarz 4.3.2019 10:18

Re: Matematika a genetika

Geneticky je obyvatelstvo Česka různorodé, ale kulturně homogenní. To, co rozvrací dnešní západ není genetika, ale rozdílnost kultur, náboženství, ideologií a životních filozofií. Takové "multikulti" by mohlo fungovat jen tam, kde by byla meziskupinová "solidarita" omezená na minimum. Žijte si jak chcete, ale za svoje a mezi svými. To ovšem mohli imigranti už ve svých domovských zemích, pokud by si je nezničili a nepřelidnili. Teď jsou "liberály" hlavně bohatí a jejich v bavlnce vychovávané ratolesti. Na globalizaci vydělávají protože posluhují globálnímu byznysu a hranice ani zdi nepotřebují, protože jim jako oddělující zeď slouží peníze. Vandrák se do pětihvězdičkového hotelu nedostane. A "imigrant" co absolvoval stejné školy a je stejně indoktrinován jako oni sami je vlastně do téhle "globální vrstvy" docela integrován, tam opravdu nezáleží na původní kultuře, rase ani náboženství. Ty /až na barvu kůže a "gender" / jsou už dávno vyměněné za nové, prpogresivistické náboženství "globálního humanismu".

J. Vintr 4.3.2019 10:10

V těch výpočtech ovšem chybí jedna zásadní vlastnost

převažující většiny současných imigrantů. Tou je Islám, který nejenže zcela vylučuje jakoukoliv bintegraci příchozích, ale navíc má jednoznačně v programu ovládnutí "dobytých" území. I jeden muslimský migrant je moc. Muslimy nebrat!!!!

T. Hraj 4.3.2019 9:12

Re: Matematika a genetika

A co matematika a různé kultury? I zde to mají matematici těžké?

M. Mikulec 4.3.2019 9:06

Pro levicové multikulti

havloidni ideology platí: Neodpovídá- li praxe teorii, je potřeba praxi zavrhnout. Přesně tak to s námi kouli: když jde o unijní problémy a prusvihy, tak jsme i při dokořán otevřených hranicích jakoby obklopeni neproniknutelnou zdi a nás se netýkají. Jsou daleko. V ostatních případech však buďme slepymi a hluchymi eurohujery, jinak....:-)

K. Janyška 4.3.2019 9:01

Na matematiku migrace se vyprdněte. Studujte její důvody.

A ty jsou jasné. Bilderberg... Dzp.

I. Koreň 4.3.2019 8:48

Matematika a genetika

Čistokrevní matematici to mají u nás těžké :-) https://cs.wikipedia.org/wiki/Češi, odstavec Genetika:

Geneticky je obyvatelstvo Česka v porovnání s některými jinými zeměmi velmi pestré a zahrnuje kromě 35 procent slovanské populace také třetinu populace s germánsko-keltským původem, 10 procent populace s nordickým (skandinávským) původem a další mají původ například židovský, jihoevropský nebo i sibiřský. Podle jiného výzkumu je etnogeneze Čechů dotčena slovanským původem z 51 procent a zbytek je tvořen románským, germánským, židovským, ugrofinským nebo jihokavkazským původem.

J. Pokoutný 4.3.2019 8:46

1+!

V. Liptovský 4.3.2019 8:16

Kde sa vzali Rómovia?

Českí a slovenskí Rómovia boli do veľkej miery integrovaní už Prvej ČSR. Koncom tridsiatych rokov bolo na Slovensku necelých 40 tisíc (koľko v Čechách - neviem, tí vraj navyše zle skončili). Zväčša usadených, kto chcel kočovať musel mať "cigánsku" legitimáciu (teda vlastne licenciu). Kto nemal, bol zadržaný. Takže takmer v pohode. Ale... Po druhej svetovej vojne, v čase otvorených hraníc prešlo na naše územie niekoľko desiatok tisíc (ak nie viac) Rómov z Rumunska, Bulharska a Maďarska - to sú tí, čo sú neintegrovateľní. Dokonca ešte v šesťdesiatych rokoch, ak sa Róm v Rumunsku prihlásil za "Čechoslováka", v rámci výmeny obyvateľstva sa mohol presťahovať (podľa niektorých pamätníkov) - svedčia o tom aj tri "rómčiny" na takom malom území... To len na dokreslenie...

V. Církva 4.3.2019 8:01

Politici, levičáci a matematika

Díky za článek. Je ostuda že politici vůbec nepoužívají podobné výpočty a prognózy. Jednak proto že jsou dogmatici, pak sobci bez dětí, takže budoucnost za 50 let už je nezajímá. V případě levičáků jde pak o typickou nezodpovědnost a kecy, kdy slibují a rozdávají. A zodpovědnost a vnímání reality 0.

Jenže matematika a přírodní zákony, to nejsou sliby. Ty gendristická multikulti hysterie prostě neoblafne.

R. Tichý 4.3.2019 7:48

A to je autor milosrdny pri nastavovany okrajovych podminek vypoctu. Treba porodnost domaciho etnika na zrovni 2deti na zenu je bohuzel nerealna.

Pane Votrubo, nemohl byste stvorit jednoduchou webovou stranku, aby si kazdy mohl zkusit nejakou projekci vyvoje?

D. Rajninec 4.3.2019 7:08

Všetko špatné !

Autor nepočíta vôbec s "EUhujerskou konštantou" , ktroá dnse všetko zrýchluje a zo stoviek rokov sa stávajú desiatky rokov .

A. Prípad Kosovo , kde za pár desiatok rokov nie kosovský "partizáni" , ale kosovské ženy prečíslili srbskú populáciu samozrejme v jej neprospech .

B . V niektorých okresoch východného Slovenska v pôrodniciach sa počet romských pôrodov blíži 30-35% . Dokonca počet romských matiek čo utečú z pôrodnice / lebo udajne po 3 dňoch absencie si ich manžel už najve náhradu /, je niekedy vyšší ako počet majoritného etnika .

C. Už je aj pár obcí kde denne povoláva "udajne" 700 miestnych obyvateľov na Verejno-prospešné práce na zametani, čistenie a podobne . Ale tomu ani ja neverím ! Lebo sa nevie dopočítať výšky nezamestnosti v tých obcia ? 60% , alebo až 90% . Ale starosta sa preriekol , že výška incestu je 80% !

Ja to typujem , po pozretí si serialuMost , na rok 2050 , max. 2060! Vtedy sa bude lámať historia .....

J. Fridrich 4.3.2019 6:56

Re: Jak velká míra imigrace je v souladu s dlouhodobou stabilito

Dnes se často píše - " žijeme na šílené planetě ", ale není tomu tak. Planeta není šílená a za to, co se nyní na ní děje prostě nemůže. Šílenými se postupně stávají v naší době lidé - a to ve vzrůstajícím množství. Je tomu tak v částech světa, kde se pod vlivem islámu lidé propadají do barbarského středověku ( snad mi středověk promine, on byl místy i osvícený...). Také na tak zvaném Západě se rozšiřují podivné a nerozumné tendence - a to i u vůdců těchto zemí.. Jedná se hlavně o „ zbožštění „ menšin..

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude muset - a to velmi rychle dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit-tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa-to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích-ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů.V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat-a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich přemnožení. Uskutečnění této záchrany Evropy půjde jen změnou vůdců hlavních Evropských zemí a ve vedení EU v Bruselu..