24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

ANALÝZA: Migrace z hlediska matematiky

Jak velká míra imigrace je v souladu s dlouhodobou stabilitou společnosti? Tato otázka je klíčová pro odpověď na to, jaký postoj k migraci má Česká republika, potažmo jiné země, zaujmout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Z 14.3.2019 20:57

Tesat do kamene

Bohuzel je tento clanek tak dokonale nevyvratitelny, ze by ho nikdo v novinach hned za macronuv dopis nevytiskl..

Ale urcite by se mel zaradit do ucebnic vedle prikladu, kolik kopacu vykope diru...

Smutne pocteni... A porad to malokomu dochazi... Snad dalsi generace nebude tak blba..

Nabizi se uplne trivialni reseni problemu EU.. S okamzitou platnosti zastavit vsechny dotace. Bez vyjimky. Radoby dobrodinci budou muset zacit makat, nebudou lode co by zachranovaly, nikdo se dobrovolne nebude chtit utopit... A jako bonus se omezi postriky na polich, blbnuti s bionaftou, .... A EU se zacne rozvijet dle puvodniho planu.

I. Schlägel 6.3.2019 13:05

Re: Blábol, který vybouchne ne za 200 let,

Vtip je v tom, že ekonomicky už nejdou utáhnout ani domácí. "Přebytkové" rozpočty "vyspělých sociálních států blahobytu" jsou toho viditelným důkazem.

I. Schlägel 6.3.2019 13:03

Přesně tak.

Budoucnost Evropy? Amen...

K. Salajka 5.3.2019 6:37

Re: Skvělý článek

Poláci a Chorvati podobně jako my. Srbové a Rusové je mají za Germány.

M. Mikulec 4.3.2019 23:28

Re: Otázek bude víc...

S migranty obvykle drastické problémy nejsou, ale s muslimskými vždycky. Ti si přivezli svou nenávist sebou (teda přišli za lepším životem, ale s nenávistí).

M. Krátký 4.3.2019 23:19

Re: Živé organismy jsou založeny na principu

stručné a jasné - jásám a děkuji - dobrou noc - už mi dochází tramín červený

M. Krátký 4.3.2019 23:15

Re: Prostě jde o ISLÁM ! Ten do Evropy NEPATŘÍ.

Naprostý souhlas -nejenom zbytečně -ale trestuhodně !!!

J. Pražák 4.3.2019 23:14

Povinná četba do parlamentu, Berlína a Brusele

J. Svoboda 4.3.2019 22:53

Re: Chybí tam zohlednění,

Vy nedokážete řádně vychovat dceru nebo co to blábolíte?

Pěkný den.

J. Svoboda 4.3.2019 22:49

Re: Ne dvě děti

Ono mu to celé stojí na vodě, nezjistil si ani správná demografická čísla ...

Pěkný den.

J. Svoboda 4.3.2019 22:48

Re: Dávat všechny migranty do jednoho pytle, je hloupost.

Aha, vy nevíte co ani s kým, ale jste z toho rozčilený :o)

Pěkný den.

J. Svoboda 4.3.2019 22:47

Blábol, který vybouchne ne za 200 let,

ale mnohem dříve, kdy neintegrované obyvatelstvo nepůjde ekonomicky utáhnout.

Pěkný den.

J. Jurax 4.3.2019 22:12

Nevím. Nemůžu vědět všechno.

Č. Berka 4.3.2019 22:03

Re: Otázek bude víc...

zásadní je rozdíl kultur, ne legálnost. Nelegální imigrant může být bezproblémový obyvatel a z legálního může být nakonec problém či dokonce hrozba...a nebo se to projeví v další generaci...

I. Koreň 4.3.2019 21:57

Re:

Řekněte mi tedy, čím se liší německá Leitkultur, kterou by podle některých německých politiků měli přijmout všichni imigranti, od české kultury, tedy až na jazyk?

M. Mikulec 4.3.2019 20:01

Re: Dávat všechny migranty do jednoho pytle, je hloupost.

Mne tedy rozcililo, ze Babis si odsouhlasil s Merkelovou nebo s kým ještě, ze budeme pomáhat Maroku!! Maroko, které ma vysokorychlostní vlaky a silnice o 3 třídy kvalitnější než ty tankodromy v ČR!!!

J. Ráž 4.3.2019 19:48

Re: Kontinuita společnosti

Trochu bych poopravil tvrzení, že se hlásíme orientací k "západu" a omezil ho jen na orientaci politickou a vojenskou. Kulturně jsme orientování středoevropsky a středoevropská kultura je směsí kultury východní a spíše jižní, než západoevropské.

A že jsou západní státy dnes nepřirozeně multirasové, je dědictvím jejich koloniální historie. Dnes mají s neschopností jejich vlád vynutit si respekt nových přistěhovalců k zákonům a většinovým kulturním zvyklostem, už začíná vytvářet těžko řešitelné společenské problémy. Nerad bych, abychom se vydali stejným směrem k vytváření jakési utopistické vizi multirasové společnosti.

Německo je unikát, kde vznik jinak kulturně orientovaných komunit přistěhovalců se všemi vzniklými celospolečenskými problémy, je důsledkem chyb v migrační politice poválečných vlád, nikoliv přirozený vývoj směřující pokojnou cestou k multirasové společnosti. Výsledkem této chybné migrační politiky, zejména kancléřky Merkelové v poslední době, je příčinou rostoucího pnutí německé společnosti, jehož narůstání může vyústit ve velký průšvih.

J. Ráž 4.3.2019 19:25

Re: To si myslí každé tisíciletí

Liberální demokracie je zdrojem iracionality, která donutí lidstvo, aby se vrátilo k racionalitě.

R. Dubravský 4.3.2019 19:24

Re: Chybí tam zohlednění,

Přesněji mladí oplodňovatelé. Samičky si ssebou jaksi nevozí a spoléhají se na místní zdroje.

O. Uživatel 4.3.2019 19:24

Uživatel požádal o vymazání
J. Ráž 4.3.2019 19:23

Dávat všechny migranty do jednoho pytle, je hloupost.

V podvědomí většiny z nás je zafixováno, že když se řekne migrant, jedná se afrického černocha nebo muslima z Arábie, či Afganistánu. A z toho pramení pomluvy mnoha idiotů z neziskovek a jiných aktivistických spolků, že Češi jsou xenofobové, či rasisté, opomíjejí však nesporný fakt, že Češi většinově odmítají mezi sebe přijmout jen kulturně nekompatibilní černochy z Afriky a muslimské kolonisty, ale s přijetím jiných migrantů problém nemají.

Migranti totiž nejsou jen barbarští ilegálové, co zaplavují Evropu z jihu, ale migranti jsou i Ukrajinci, Vietnamci, či Rusové, kterých údajně xenofobní Čechové bez problémů přijali na svém území v posledních deseti letech víc jak 450 tis., což je v poměru na počet obyvatel víc přijatých migrantů, než přijaly státy, jejichž politici se nám snaží vnutit migranty z Afriky nebo Arábie.

M. Jandáková 4.3.2019 19:08

Re: Tak jako USA má problém s migrací z jižnějších zemí..

https://twitter.com/KTHopkins/status/1101127484949647360

PANE BOŽE!

J. Kanioková 4.3.2019 18:36

Němci se rozhoupali.

Taky chtějí odebírat islámským bojovníkům občanství. - https://theworldnews.net/cz-news/nemci-se-rozhoupali-taky-chteji-odebirat-islamskym-bojovnikum-obcanstvi

D. Polanský 4.3.2019 17:58

To si myslí každé tisíciletí

a nezapomeňte, že dinosauři zde byli 160 milionů let. Tohle tisíciletí bude ještě iracionálnější než předchozí. Proč by nakonec nemělo být?

D. Polanský 4.3.2019 17:56

Ne dvě děti

ale 2,3 děti a je to stejné, jelikož se musí počítat s úmrtími a že někteří potomci nebudou mít dále děti, tedy je potřeba počítat se singly.

M. Mikulec 4.3.2019 17:38

Re: Tak jako USA má problém s migrací z jižnějších zemí..

Cim vic v Nemecku posiluje AfD, tim je antifa agresivnejsi. Jiste ze policie zatim nenasla viniky, kteri zmasakrovali cleny AfD. Neni politicka vule!

A. Nový 4.3.2019 17:31

To nelze ani komentovat,

Rozdíly v místní a třídní kultuře mezi Čechy jsou mnohem větší než rozdíly v životním stylu a hodnotách srovnatelných Italů...

neboť větší blbost jsem už dlouho nečetl.

J. Jurax 4.3.2019 16:35

Nemyslím. Prošel jsem mnohými putykami zemí koruny české i marky moravské a pravím, že rozdíl poznáte víceméně leda v nářečí.

A v restauraci pro střední třídu i v hospodě nejen pro stavební dělníky naleznete nezřídka ty samé lidí. Ono se do do nich totiž chodí při různých příležitostech a navíc leckterý podnik tvářící se v poledne jako restaurace pro střední třídu, co se tam jde naobědvat, se večer promění v útulnou hospodu.

A národní kultury jsou homogenní a ne že neslučitelné, ale slučitelné obtížně, ač si mohou být podobné. A nesnášenlivý nacionalismus vzniká právě, když z vůle pošetilých sociálních inženýrů jsou ony kultury násilně potlačovány, tlačeny do jednoho kadlubu a nuceně míšeny. A pak ještě když je jedna kultura násilně a mocensky utlačována druhou - v hranicích bývalého Československa viz za Rakouska-Uherska germanizace a maďarizace.

K. Janyška 4.3.2019 16:32

Re: Prostě jde o ISLÁM ! Ten do Evropy NEPATŘÍ.

Do 3.tisíciletí nepatří iracionalismus, tedy náboženství... Dzp.

J. Ptáček 4.3.2019 16:06

Re: Matematika a genetika

Skoro se s vámi shoduji. Kdysi jsem četl, že zatímco Češi jsou směsí ze dvou třetin Keltů, zbytek tvoří jeden z asi 7 germánských kmenů, Bavoři to mají skoro naopak. Směs tří germánských kmenů a z jedné čtvrtiny Keltů. Ale co to je proti Rusům, kterým po staletí vládla dynastie Rurikovců, až do nástupu Romanovců, tedy Varjagové, což je skandinávský kmen Vikingů s názvem Russo. Slovanskou řeč přijali mnohem později od kmenů, které obsadili. Také proto je mezi Rusy tolik modrookých blonďáků. Takže žádní Slované. Přinejmenším moc složité počty.