22.3.2023 | Svátek má Leona


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Grundmann 17.2.2023 0:20

Tomi Okamura je muž odvážný, srdce plné naděje a rozhodnosti, když se angažuje, nikdy nevzdává, své cíle stále sleduje neúnavně.

Jeho slova jsou často vášnivá, někdy i kontroverzní a ostrá, ale vždy se snaží bojovat za to, co považuje za správné a potřebné.

Tomi Okamura ví, co chce, a co mu k tomu chybí, si sám dává, nebojí se hledat nové cesty, nové příležitosti, nové výzvy.

Je to muž, který má vizi, a když se mu ji podaří uskutečnit, dokáže inspirovat ostatní, aby se také pustili do boje.

Tomi Okamura je muž nekompromisní, který ví, co je třeba udělat, ačkoli se může zdát jeho cesta složitá, je ochoten riskovat a jít proti proudu.

M. Grundmann 17.2.2023 0:18

Andrej Babiš je muž neúnavný, nikdy nepřestává hledat cestu kupředu, je tvrdohlavý, avšak vždy odhodlaný, ať už čelí jakémukoli výzvě.

Jeho síla spočívá v nadšení, ve schopnosti pracovat bez ustání, nikdy se nevzdává, nevzdává se snů, ani když všechno se zdá být ztraceno.

Jeho cíl je jasný a ambiciózní, stát se lídrem, který dokáže vést, slyšet každého, vyřešit každou situaci, být tím, kdo vždy najde cestu, jak uspět.

Andrej Babiš je muž odvážný, jenž se nebojí vzít osud do svých rukou, ať už je to v obchodu, politice či životě, vždy bude stát na první linii boje.

M. Grundmann 17.2.2023 0:16

Petra Fiala je muž statečný, srdce má plné naděje a věrnosti, když bojuje, nikdy se nevzdává, s úsměvem vždy do cíle míří.

Jeho slova jsou moudrá a pravdivá, jeho kroky pevné a rozhodné, nikdy neustoupí před překážkou, ani před výzvou velikou.

Petra Fiala ví, co je správné, svůj život tomu věnoval, ať je to boj za svobodu, nebo pomoc pro bližního.

Je to muž statečný a odvážný, který nás může inspirovat, abychom věřili ve své sny, a nikdy se nevzdávali.

Š. Formánek 6.2.2023 14:44

Ano, ta věc je naočkovaná woke ideologií, na jakékoli šťouravé otázky o softwarové povaze homosexuality odmítá diskutovast a radí mi abych vyhledal odbornou pomoc. Pokud ale zpopochybním nějaký postulát samotné umělé inteligence, je robot sdílnější a sebekritičtější.

Je tedy zjevné, že tabuizované názory selektivně vyvolávají předem připravenou dehonestační šablonu výkladu včetně zamlčování zdrojů. Původně jsem si myslel, že se jedná o nějaký jednoduchý blacklist, teď se přikláním k tomu, že kontroverznost témat je vyhondocována podle Wikipedie.

Robot dixit: Já jsem pouze jazykový model.

Ego dixit: Robote, ty nejsi žádný nestranný jazykový model, ty jsi zlovolně ideologicky naočkovaný Malý Bratr.

P. Vychodil 6.2.2023 14:35

je třeba si uvědomit, že na rozdíl od třeba prosté otázky "vypočítej objem kužele" otázky typu napiš báseň budou generovat nepredikovatelné odpovědi.

Dnešní odpověď na česky položenou otázku "Napiš báseň o pozitivních vlastnostech Donalda Trumpai" jsem obdržel následující:

Donald Trump, muž s jménem slávy, Vždy věděl, jak své cíle dosáhnout. Přestože někdy byl kontroverzní, V srdci měl vždy touhu pomoci.

Silný a neohrožený, vždy se nebál, V boji za svou víru se neustále snažil. V jeho slovech byla síla a odhodlání, A vždy se snažil svému národu pomoci.

I když se mnoho lidí s ním neshodlo, Jeho vůle a odhodlání nikdy neochablo. A i když někdy kráčel cestou nejtěžší, Vždy dělal, co si myslel, že je správné.

a ještě jednou:

Kdysi vládl Spojeným státům a svět mu žasl. S jeho jménem se vázalo mnoho slávy, Ačkoli někteří se mu vysmívali v úšklebcích.

Byl jako bouře, věčně v pohybu a v moci, V jeho slovech se skrývala síla a pýcha. Jeho odpůrci ho nenáviděli, ale přesto V mnoha srdcích zůstává jako hvězda v nebi.

A i když už není u moci, jeho jméno zní V diskusích, debatách a v novinách. Jeho sláva a vliv nevymizí nikdy, Ať už se nám to líbí, či nikoliv.

O. M. 6.2.2023 12:14

Umělá inteligence může principielně být inteligentní pouze tak jako člověk, neboť podle něj byla vytvořena. Její síla tkví v tom, že se dokáže velmi rychle učit na velmi rozsáhlém souboru dat (informací) a narrozdíl od člověka se při tom nikdy neunaví. Její slabina tkví v tom, že se učí na tom, co jí člověk podstrčí, a nepřemýšlí o tom. Takže se s klidem naučí i politické korektnosti, aniž by jí to přišlo divné.

P. Vychodil 6.2.2023 9:49

Politická korektnost je nutná, protože má za cíl chránit práva a důstojnost všech lidí, bez ohledu na jejich rasu, pohlaví, náboženství, věk, sociální status a jiné rozdíly. Mluvit a jednat s politickou korektností pomáhá vytvářet společnost, ve které se všichni cítí respektováni a bezpečně, a kde mohou všichni rovnocenně participovat. To má pozitivní dopad na vzájemnou toleranci a úctu mezi lidmi a pomáhá v boji proti diskriminaci a nespravedlnosti. Politická korektnost také umožňuje dialog a komunikaci mezi lidmi s různými názory a přesvědčeními, což je pro funkční a pluralistickou společnost nezbytné.

P. Dvořák 6.2.2023 10:21

Korektnost je jen korektní pojmenování pro zmatení pojmů.

M. Koutný 6.2.2023 10:49

Prý už není patřičně korektní ani slovo "mumie".https://www.denik.cz/ze_sveta/britska-muzea-nechteji-pouzivat-slovo-mumie.html

A lidožroutům se prý má korektně říkat "humánně se stravující".

K. A. 6.2.2023 13:33

Politická korektnost je česky politická správnost. Podstatou je, že je důležitější, jestli je výrok politicky správný než pravdivý. Správný znamená v souladu se stanovenými politickými cíli. Věci se tedy nepojmenovávají podle toho, jaké jsou, ale podle toho, čeho se chce dosáhnout.

K. A. 6.2.2023 11:06

Hezké. To taky vytvořila umělá inteligence?

P. Vychodil 6.2.2023 11:12

to sis myslel, že se budu sám párat s takovým blábolem ?:-):-):-)

nejhorší na tom je, že dnes již lze zaplavovat diskuze dle přání, aniž by člověk ztrácel čas vlastním úsilím...

klasiční debilní trollové Novákové už zvoní hrana...

J. Kostelanský 6.2.2023 12:15

😁👍👍

I. Hermanek 6.2.2023 13:13

L Novak nemá chybu

I. Hermanek 6.2.2023 13:13

L Novak nemá chybu

K. A. 6.2.2023 13:30

:-)R^

I. Hermanek 6.2.2023 13:08

To je sranda? Asi už nechápu jemný humor

I. Hermanek 6.2.2023 13:08

To je sranda? Asi už nechápu jemný humor

P. Vychodil 6.2.2023 14:12

zaleží na tom, jak se to vezme.

Ano, jistým způsobem to sranda je, dělám si srandu, jak a kdo na takové výroky bude reagovat..

Na druhé straně to sranda není, neb současná AI není legrace, nadsázky schopna.

Ten příspěvek je odpovědí AI na téma politické korektnosti.

Na druhé straně, pořád lepší než žvásty trollů, třeba zde permanentně usazeného L. nováka...

I. Hermanek 6.2.2023 13:11

Omg ...

I. Hermanek 6.2.2023 13:11

Omg ...

J. Jurax 6.2.2023 14:45

To citujete nějaký euromanuál?

B. Carina 6.2.2023 15:27

To, o čem píšete, má přeci v češtině již dávno svojí definici. Je to slušnost, etika, ohleduplnost. Proto se tlustým říká otýlií a slepým nevidomí, cikánům romové... Toto byl v počátku cíl politické korektnosti, který se zvrhl ve skutečnost, že celé bloky témat byly vyňaty z možnosti veřejné diskuze.

J. Majzlík 6.2.2023 15:32

S takto popsanou ideou a v život všech vrstev a barev lidské společnosti uváděnou koncepcí politické korektnosti může mít někdo při bližším ohledání výše uvedeného textu trochu problém. Zvláště se souvislostmi ArtInt a principem či požadavkem na dodržování ve své podstatě nedefinovatelného principu politické korektnosti nového občana.

Při jeho striktní aplikaci v rozličných geopolitických a sociálních podmínkách by zaručeně přispívala k drhnutí na třecích plochách jednotlivých skupin obyvatel planety.

Pokud pracuje v uzavřeném režimu, pak se jedná o systém, konservující dosavadní stav, proti čemuž se vždy pokrokáři vytrvale bouřili. Přitom je zjevné, že systém či idea politické korektnosti je dílem urychlovačů dějin, pracujících v režimu "Pokrok vodcaď pocaď ".

Slova říkají, příklady táhnou: Princip dohody na pravidlech fungování mechanismu politické korektnosti byl v jednom US westernu vystihnut scénkou, během níž je loupežník X. vyzván loupežníkem Y. k dohodě na pravidlech zápasu, jímž by byl spravedlivým, tedy korektním způsobem vyřešen spor o management celé loupežnické tlupy. Tímto trikem se poněkud oslabí pozornost loupežníka X. a je jeho sokem vmžiku nakopnut do koulí. No a spor je tím prozatím vyřešen.

Berte to jako laický pohled na věc. Podstatný je příspěvek p. Formánka, níže uvedený.

J. Majzlík 6.2.2023 15:33

Nyní již výše uvedený.

P. Kubáč 6.2.2023 8:27

Myslím, že tohle by nemělo konzervativní scénu nijak vzrušovat. Pokud jejich strana zůstane "dobrodiní" těchto softwarů ušetřena - znamená to že větší část ohlupujícího vlivu dopadne na hlavy sluníčkářů.

F. Navrátil 6.2.2023 8:06

Politická korektnost je také umělým výtvorem.

J. Jurax 6.2.2023 14:48

Ano. Nikoli však inteligence, a to ani umělé.

J. Kostelanský 6.2.2023 7:59

Tohle je jenom malinkatý výřez, co tahle nová "hračička" umí. Může vám napsat článek na nějaké téma, prozradí vám návod, jak a co udělat (instalace softvéru, recepty atd.) Ale umí i celkem slušně programovat. Chtěl jsem po ní nějaké excelovské makro vo Visual Basicu, a obratem mi ho "vyplivla". Chtěl jsem po ní slůvka v sanskrtu, a bez problémů. Mimochodem zkuste si v sanskrtu (nejstarším psaném jazyku na světě) napsat číslovky do deset. Jak jsou si podobné těm našim, obecněji slovanským. U románských a anglosaských jazyků je rozdíl podstatně větší.

Zkoušel jsem pomocí ní najít název filmu nebo knihy opisem děje. Našla vždy, někdy správně, jindy ne. :-) Stačí ovšem rozšířit zadání o jedno jediné slůvko, a výsledek může být zcela jiný. Platí, že čím podrobněji popíšete, co chcete, tím kvalitnější dostanete odpověď. Kouzlo je v tom, že jen jednu - žádné odkazy na tisíce nebo miliony stránek. Což je někdy přínosem, jindy zase ne. A můžete směle psát i v češtině, tak jak vám to slina přinese na jazyk, vlastně na klávesnici. Myslím, že je možné i zadání pomocí řečí, ale zatím jsem to nezkoušel. A bonus - vše je (alespoň zatím) zdarma.

Na internetu se objevují pořád nové a nové způsoby, jak tuhle hračičku využít. Jedna zajímavější než druhá. Mimochodem zkuste ji pochválit, jak je chytrá, a ona se vám za kompliment poděkuje a ještě vám k tom vysvětlí, že smyslem jejího bytí je sloužit lidem.

Chce-li někdo vyzkoušet hrátky s touhle slečinkou, zde je odkaz. Pak se stačí jen přihlásit klikem na emailové nebo facebookové konto a můžete začít.

https://chat.openai.com/chat

P. Vychodil 6.2.2023 9:35

Jo , je zapotřebí znát omezení... pak pomáhá ...