20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

VĚDA: Kosmické šlechtění – naděje, nebo podfuk?

Navzdory všemožným současným trablům, pronásledujícím celosvětově náš živočišný druh, počet jeho příslušníků zatvrzele stoupá. Do roku 2050 by prý měl počet lidí na planetě vzrůst o další dvě a půl miliardy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kalina 9.12.2021 9:34

Země unese jakékoliv množství lidí. Když uvážíme, že na Zemi dopadá sluneční energie, která se využívá minimálně od vzniku života a nějaký ten materiál z vesmíru (raději menších rozměrů), tak nese stále stejnou váhu a lidé jsou jen nějakou organizací toho co už zde je odjakživa. Je možné, že i ze Země něco naopak uniká do vesmíru. Zvláště pokud máme malý skleníkový efekt.

Řekl bych, že se jedná o koloběh života a smrti, kdy organismy které jsou schopny využít anorganický materiál a spolu se sluneční energií "vyrobit" cosi co se dá sežrat a to se dá opět sežrat atd, atd, až nakonec to sežereme my lidé, Celkem je jedno, kdo koho sežere, ale je faktem, že více lidí znamená méně biodiverzity v zeleni (monokultury...obilí.. bio energetické plodiny = jaký výsměch). Více lidí znamená méně ostatní fauny početně a posléze i druhově. Celkově ovšem je to cyklus, pořád dokola poháněný Sluncem.

Kam se poděla ta energie, co za miliony let dopadla na Zemi??? Jakou má Země bilanci ?? Je stále těžší??? Je stále teplejší ????

J. Jurax 9.12.2021 22:20

No, je prý stále teplejší. Proto taky musíme urputně bojovat proti kysličníku uhličitému, bez ohledu na oběti.