19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

VĚDA: Jak přišel neandrtálec k svému jménu

Neandertal (v českém překladu Neandrovo údolí) je nevelké údolí říčky Düssel v německém spolkovém státě Severní Porýní-Vestfálsko. Název říčky pochází zřejmě ze starogermánského „thusila“ ve významu šumět, hučet, burácet, a ta opět dala jméno i nedalekému zemskému hlavnímu městu Düsseldorfu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Volarik 18.3.2016 19:56

Sbírka nesmyslů.

Neomylný papež přece velmi dobře ví, že všechno vzniklo rukou Boha za šest dní. Udělal Zemi, nasázel hvězdičky na nebe a uplácal z hlíny Adama. Z jeho žebra (hliněného?) vyklonoval mutanta Evu. Tak nám tady nezpochybňujte pana otce papeže a jeho věrné!!!

F. Houžňák 18.3.2016 23:41

Něco jiného, pane Volaříku,

nebojoval jste kdysi na vojně v Pohořelicích? Kdysi jste se v diskusi zmiňoval o praporčíkovi jménem Lepka.

V. Běhal 18.3.2016 15:22

Radiolarbonová metoda

Protschův podvod odhalili vědci z Oxfordu. Stanovení stáří fosilií radiokarbovou metodou je běžné. Zpochybňovet je svědčí o ignoranci.. Darwinisté jednoduše to, co se jim nehodí "do krámů ignorují, zamlčují. O to víc přinášejí podvodů, které halasně vyhlašují a pak potichu odvolévají, když se na podvod přijde.

K. Janyška 18.3.2016 10:47

Modifikovaných poddruhů lidí je snad 22. Všichni jsou však

z jednoho původního genetického "vrhu" a to, že jedotlivé rasy jsou tak různé je krásným studijním materiálem a důkazem pro vědce a doložení genetické a kulturní evoluce.... Dzp.

V. Běhal 18.3.2016 8:01

Stáří fosílií.

Stáří fosílií člověka nalezených v Evropě, určoval ve Frankfurtu prof. R. Portsch. Stáří určil mezi 30 000 a 40 000 roky. Pak se prokázalo, že si tato data vymýšlel a přístroj, na kterém měl radiokarbonovou metodou stáří určovat ani nefungoval. Jak se ukázalo, stáří fosílií, až na jeden případ, nedosáhlo 7 500 let a to i fosílií neandrtálců. Před komisí se Protsch hájil, že takto podvádějí všichni. Přesto, že jsou tato čísla vymyšlená, uvádí se v učebnicích dál, protože se hodí do Darwinovy "teorie". Radiokarbonovou metodou bylo určeno i stáří fosílií dinosaurů na 13 tisíc let a o něco více. Paleontologie i geologie je v současné dobš zahlcena množstvím dat, která jsou ovlivněna podvodem, výmyslem, růrnými nepřesnostmi a je třeba je brát s velkou rezervou.

J. Sova 18.3.2016 8:45

Re: Stáří fosílií.

Stále vám to nevychází. Svět přece vznikl před 6000 lety, přesněji za soumraku předcházejícího neděli 23. října roku 4004 př. n. l.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ussherova_chronologie

F. Houžňák 18.3.2016 9:15

Ale pane Sovo,

vy si myslíte, že při zveřejňování dat ty podvody, výmysly, zbožná přání, hrubé nepřesnosti nejsou a že to všechno sedí? Tak naivní snad nejste, i když u pokrokových lidí člověk nikdy neví, většinou to nevzdělanci jsou. Taky neargumentujete nějakými fakty, ale hloupým bonmotem. Pokud jste aspoň trochu vzdělán, vzpomeňte na Haeckela a jeho vývoj embryí. Stopadesát let se to obkreslovalo z jedné učebnice do druhé a pak nějaký šťoura zjistil, že si to celé ten pokrokový evolucionista vymyslel, a všichni to předtím obkreslovali bez jakéhokoli ověření, protože tomu chtěli věřit a eventuelně si nechtěli kazit kariéru. Zdravím pana doktora Běhala (MBÚ).

J. Sova 18.3.2016 9:28

Re: Ale pane Sovo,

Pane Kábrte, v kterém roce tedy podle vás vznikl svět? Stačilo by alespoň století.

P. Švejnoch 18.3.2016 15:13

Re: hmmm...

... a já myslel, že sova je symbolem moudrosti...

V. Novák 18.3.2016 11:14

Vy toho o radiokarbonové metodě moc nevíte, že?

Tedy..., vlastně vůbec nic...

F. Houžňák 18.3.2016 11:22

Re: Vy toho o radiokarbonové metodě moc nevíte, že?

Proč myslíte? Já v příspěvku pana Běhala nevidím nic, co by protiřečilo něčemu známému o radiokarbonové metodě určování stáří. Vy se tím (nebo něčím podobným) živíte, že se tak s přehledem vyjadřujete?

V. Novák 18.3.2016 14:13

Re: Vy toho o radiokarbonové metodě moc nevíte, že?

Použít radiokarbonocou metodu na fosilie dinosaurů - už tohle je žvást, který úplně postačí.

1) Není tam organická hmota, kterou by bylo možno testovat

2) Nejmladší fosilie dinosaurů jsou 65 milionů let staré - a to je zcela mimo metodu C14. Už 40-50 tisíc let je na hraně a výsledky budou dost nepřesné.

K tomu stačí mít elemnetární znalost o poločasu rozpadu C14.

F. Houžňák 19.3.2016 9:20

Pane Nováku, vy taky zjevně patříte k lidem,

co nejdřív píšou a pak myslí, aniž by si předtím pořádně přečetli to, na co reagují. Radiokarbonovou metodou můžete měřit cokoliv, to platí o jakékoliv metodě. Otázka je jenom, jestli jste splnil podmínky aplikovatelnosti a je-li tedy výsledek plausibilní. Měřil jste někdy něco, jakoukoliv přístrojovou metodou? Nezdá se mi, řekl bych, že to, co píšete, máte jenom z internetu nebo odkaď.

J. Kavalír 18.3.2016 11:21

Re: Stáří fosílií.

Až budete mít příště v kostele PŠM (politické školení mužstva), tak se poptejte, zda hvězdy svítí proto, že světlo vyzařují, nebo proto, že to světlo stvořil Bůh. Pokud bude odpověď, že světlo vyzařují, pak se zeptejte, jak je možné, že vidíme ve vesmíru objekty jejichž světlo vzniklo před miliardami let.

Stanovovat stáří fosílií radiokarbonovou metodou může jen blbec (nebo náboženský fanatik) - neobsahují organický uhlík. Něco podobného byly pokusy nechat stanovit stáří recentních hornin K-Ar metodou a když vyšly nesmysly (jinak to ani dopadnou nemohlo), tvrdit, že tato metoda nefunguje.

F. Houžňák 18.3.2016 11:29

Re: Stáří fosílií.

Nenapadlo vás náhodou, že když zkusíte C14 metodu na dinosauří fosilie a nepracujete dostatečně pečlivě, tak vám těch 13 tisíc let může klidně vyjít? Nepodsouvejte ostatním hlupáctví, když je zdrojem jenom vaše nepozorné čtení a nedostatečná úvaha. To s těmi hvězdami jsem moc nepochopil, nemáte to všecko nějak popletené? Můžete to nějak blíže objasnit? Jak je možné, že vidíme ve vesmíru objekty jejichž světlo vzniklo před miliardami let? To by mě zajímalo. A co to má společného s tím, jestli světlo (tedy fotony elektromagnetického záření) stvořil Bůh, ďábel nebo něco mezi tím? To by mě taky zajímalo, já se rád vzdělávám.

J. Kavalír 18.3.2016 12:42

Re: Stáří fosílií.

Na dinosauří fosílii není metodou C14 co stanovovat. Nemáte tam organickou hmotu. Při nepečlivé práci maximálně odeberete kousek zvápenatělé kosti spolu s (napríklad) kouskem kořínku, který ji prorůstal (ten C14 obsahuje). Pak vám nějaké hausnumero jistě vyjde, ale vydávat to za publikovatelný výsledek??? Maximálne jako ukázku vlastní hlouposti.

Pokud si myslíte, že svět (vesmír) stvořil Bůh před cca 6 000 lety, pak by se k nám nemohlo dostat světlo z žádného objektu staršího než těch 6 000 let, ledaže by to světlo stvořil Bůh už někde na cestě od toho objektu k nám. Jen naše galaxie má v průměru 100 000 světelných let, ty nejvzdálenější pak jsou přes 10 miliard světelných let t od nás.

F. Houžňák 18.3.2016 14:10

Víte, pane Kavalíre, já už jsem takovýchhle diskusí

viděl a prodělal mnoho, a lidi jsou pořád s tou logikou a obecnou informovaností na štíru, a hlavně nečtou to, co ostatní účastníci píšou. To já vím taky, to s tou organickou hmotou, ale abych to podal po lopatě, měřit fosilie můžete a když si vzorek zkontaminujete, voilà, už tam máte těch třináct nebo kolik tisíců let. Vždyť to píšete i sám. Co já si myslím nebo ne není podstatné, ale a) pokud Vesmír byl stvořen Bohem, tak nám ho Adoshem stvořil tak, aby jsme ty galaxie a ten ostatní tyjátr včetně fotonů viděli (tedy detekovali, abychom byli přesní, ze vzdáleného vesmíru nevidíme lautr nic, to jsou všechno jenom sekundární a terciární atd. zobrazení pomocí techniky) tak, jak je vidíme, i s těmi miliardami let. Prostě fotony stvořil už skoro u cíle a fokusoval je tak, jako že jdou z té galaxie. To je pro Všemohoucího hračka. To platí i pro všechno ostatní. Já jsem myslel, že pokrokoví ateisti už tenhle argument znají a hele, vono ne. A za b), vy berete bibli doslovně? Pokud ano, jak to bylo vlastně s tím Jozuem a zastaveným sluncem? Jak to vysvětluje vědecký ateismus?

V. Novák 18.3.2016 14:18

Re: Stáří fosílií.

Ano - a taky vám může vyjít příští rok, když vezmete včera poražený strom u města Pripjať.

A není žádný důvod předpokládat, že Bůh stvořil svět později než před deseti minutama - se vším co v něm existuje, včetně vašich vzpomínek... A není dlvod předpikládat, že existuje cokoli kromě vašich vzpomínek - a tím myslím i vás.

Pokud nevíte, že detekujeme (vidíme je poněkud nadnesené - ty objekty většinou nevidíme očima) světlo vzniklé před miliardami let, odkážu vás na 8-9. třídu ZŠ. Kdysi na toto téma vycházely i knížky pro zvídabé prepubescenty, jak dnes, nevím.

F. Houžňák 18.3.2016 15:29

Víte, tyhle argumenty já všechny znám,

ale nejsou o to správnější. Tak abyste měl radost, řeknu vám, že Adoshem stvořil svět před těmi miliardami let, co říkáte, i s Big Bangem, inflací a tím zvěřincem elementárních částic. Jste teď spokojenější, a hlavně, změnilo se něco? Problém s diskutéry vašeho typu je, že automaticky předpokládají, že jejich oponent v diskusi je nevzdělaný hlupák. A Adoshem stvořil i tu temnou hmotu a energii a struny, co kmitají sem a tam a jedni na ně přísahají a jiní je zatracují a prohlašují je za herezi a ďáblovo mámení. Je to tak lepší? Předejmu váš další argument a řeknu vám, že biblické dny byly delší než ty dnešní, ba někteří učenci tvrdí, že se jedná o aeony, akorát by se to tenkrát lidu izraelskému špatně vysvětlovalo (a hlavně mu to bylo dost volné, měl jiné starosti) a tak to vzal Mojžíš přes tuhle dnovou zkratku. To vás nikdy nenapadlo? Ostatně, coby prepubescent jsem se pilně vzdělával na pražské hvězdárně a vsadil bych se poměrně vysoko, že o téhle celé záležitosti vím víc než vy.

J. Sova 18.3.2016 16:20

Re: Víte, tyhle argumenty já všechny znám,

Den uplyne, když se otočí Země jednou kolem své osy. Kdysi se tedy otáčela pomaleji? Kolikrát? Zrychlila pak náhle, nebo postupně?

F. Houžňák 18.3.2016 23:39

No, co myslíte vy, pane Sovo,

jak to bylo tenkrát, když Jozue bojoval? Jak to vysvětluje vědecký ateismus? Vy jste na řadě.

J. Sova 19.3.2016 9:00

Re: No, co myslíte vy, pane Sovo,

Pokud vím, tak Hospodin zastavil na chvíli pohyb Slunce. Máte tedy za to, že Slunce obíhá kolem Země?

F. Houžňák 19.3.2016 9:28

To nechápu, jakto, že Hospodin zastavil pohyb slunce,

to vědecký ateismus připouští, jenom tak porušit zákony nebeské mechaniky? Vy jste neslyšel, že neobíhá Slunce okolo Země, ale že je to (tedy zhruba a lidově řečeno, abychom byli přesní) naopak? Co je v bibli, vím a můžu si to přečíst sám, já jsem chtěl od vás slyšet, jak to vysvětluje váš vědecký ateismus. Zkuste to, prosím, ještě jednou. Děkuji.

P. Dvořák 18.3.2016 1:56

Za takových deset tisíc let,

budou vědci také překvapeni, jak mohl soudobý člověk (bráno již z budoucího pohledu) na území Evropy žít s bílou rasou.

Jelikož budou všechny dnešní knihovny (ty z 21. století), resp. téměř veškeré dnešní vědecké poznatky a kulturní památky zničeny, budou si archeologové lámat hlavu nad tím, jak rozdílné skupiny obyvatel obývaly Evropu.

Za deset tisíc let bude jedna z největších záhad minulosti otázka, jak byl možný naprosto odlišný životní styl vymřelé bílé rasy v zaniklých hradištích Chánov a Brusel.

M. Šejna 18.3.2016 7:46

pokus o trapný vtip?

pan Dvořák nejspíš vůbec netuší, že bílí Evropané a opálení Cikáni jsou stejná lidská rasa. Tedy rasa indoevropská. Nejspíš ani netuší, že muslimští uprchlíci z Blízkého východu jsou také bílá rasa.

Pravdou ale je, že pokud by za 10 tisíc let našli vědci jakési pohřebiště v pražské tržnici SAPA, asi by se divili, kde se v Evropě vzala rasa žlutá. Každopádně moderní průmyslová civilizace dnešního typu je známá mísením ras. A proto v USA už nežijí jen původní Indiáni žluté rasy, ale i běloši a černoši. To samé v Evropě, takže vědci za 10 tisíc let se určitě tomuhle divit nebudou.

P. Dvořák 18.3.2016 10:04

Re: pokus o trapný vtip?

Evidentně jste vůbec nepochopil, že jediné, co budou vědci za 10 000 let vědět, bude možná nový výklad veršů z Koránu.