20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

USA: Massachusetts

Když se Reaganova poradce a pozdějšího ministra zahraničí Jamese Bakera ptali, jestli byla jeho cesta do Číny v roce 1980 jeho první návštěvou komunistického státu, žertem odpověděl, že ne, protože už byl v Masachusetts.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 2.10.2020 11:36

Cituji z článku: V Massachusetts žije velká skupina Číňanů. Jejich počet se mění, ale je jich tu nejméně 150 000. Není se co divit - massachusettsští studenti tamních univerzit se v rámci akademického výkonu řadí mezi světovou špičku a tisíce na studium navazujících start-upů jsou nebývale plodným semeništěm nových technologií.

V roce 2015 jsem byl pozván americkým profesorem na jednu univerzitu ve státě Massachusetts. Čínští studenti tam skutečně byli v hojném počtu, teplouše jsem tam ale žádného nepotkal. Nikdo se mi tam nepředstavil jako komunista!!! Diskutoval jsem tam tehdy, jak vyučovat podnikatelství.

Měl jsem totiž jakési praktické zkušenosti s pokusem o výuku podnikatelství Evropskou nadací pro podnikatelský výzkum (EFER). Výuka EFER (po listopadu 1989) byla zaměřena na profesory z post-komunistických zemí, kteří pak ve svých zemích měli vyučovat reálné podnikatele. Toto ale spíše nefungovalo, z několika důvodů. Nicméně fungovala poměrně dobře Fóra podnikatelů.

V. Církva 2.10.2020 21:07

Tak jak jsem psal, ti homosexuálové jsou tam zdá se spíš v určitých čtvrtích. Já jich taky potkal víc v New Yorku, San Franciscu, než Bostonu. Co se týká komunistů taky nevím, ale ty volby mluví snad jasně A New England Masachusets už není, i když se k nim počítali.

M. Pivoda 2.10.2020 21:39

Ti homosexuálové tam jsou ta početní asi proto, že zbytek populace je k tomu jevu více tolerantní.

Početní komunisté v Massachusetts? Na to nelze usuzovat jen z volebních výsledků (Sanders tam získal 26,8 %, to je fakt). To ale mohou být jen protestní hlasy. Nebo tam lidé možná více hledí do budoucnosti.

Vysvětlivka: Budoucnost ale nelze uspěchat. Vhodné technologické podmínky pro zavedení minimálního nepodmíněného příjmu vzniknou v USA až v průběhu 30. let 21. století. K výraznému zproduktivnění ekonomiky (a výraznému vzrůstu nezaměstnaných v USA) dojde až v průběhu 30. let 21. století.