28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

SVĚT: Proč se mírumilovná většina nepočítá

Kdysi jsem znal německého šlechtice, jehož rodina před 2. světovou válkou vlastnila řadu průmyslových podniků a rozsáhlé pozemky. Jeho odpověď na otázku, kolik Němců skutečně patřilo k nacistům, je dobrým vodítkem pro pohled na fanatismus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čása 29.2.2012 18:39

Stále si někdo stěžuje na mlčící většinu

na to, jak strana a vláda nic nedělá nebo hůř, dělá to špatně a jak nás zde za pár desítek let převálcuje islám. Ale řešení je přece TAK prosté: učme svoje děti přemýšlet, pochybovat a jednat podle základních pravidel slušnosti a soužití lidí. Učme svoje děti nebýt lhostejní, ale také je učme, že nevyžádaná pomoc je problém. A učme svoje děti bránit se bezpráví a bránit proti bezpráví jiné. Učme je bránit se všemi prostředky - od slov po adekvátní činy. A hlavně je učme, že nenávist není řešení. Neříkám NIC o tom, že řešení je "Pravda a láska" To je blbost. Nikdo nedokáže milovat všechny.A naše děti ten problém, který my neumíme řešit, snad vyřeší. Hlavně, pokud se tak budeme chovat i sami. NIC jiného v tom není. Nikdo jiný naše děti podobné věci nenaučí, ani stát, ani škola, nikdo jiný. Jen MY. Já to zkouším a budoucnost mi jasně ukáže, jestli jsem to dělal dobře, nebo ne. Klidně si tu disktutujme, ale činy - velké činy, mže dělat každý z nás - DOMA s vlastní rodinou.

J. Boleslav 29.2.2012 15:56

Problém islámu a islamistů

je podle mého názoru taky v tom, že se často praktikuje v prostředí, které je na civilizační úrovni o několik století zpět za euroatlantickou, která je proto hlavním objektem jeho závisti a nenávisti. Z našeho pohledu jsou islamisté většinou miitantní fanatici, jejichž hlavním cílem je zničení vyspělé euroatlantické civilizace a jako s takovými je s nimi třeba zacházet. Bohužel tuto skutečnost si řada lidí v Evropě neuvědomuje a pokud nedojde v této věci k rychlému obratu, tak islám Evropu brzy ovládne.

V. Vlach 29.2.2012 13:22

No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Hledá se různé rozumářské ospravedlnění pro to či ono,píší se články,bagatelizuje se to,co nemá a naopak a výsledek je strach.Ale naštěstí je to strýc Strach a teta Beznaděj.I toto je zástupný problém.Lidé musí věřit režimu,který ho ochrání před Avarama,kteří řinčí šavlema za humny.Navíc má vždycky pravdu a kdo chce polemizovat,dostane se do křížku s rodinkáři a "rozumnou většinou".

Jezdím léta do Albánie,jednak pro nepopsatelně krásnou a zachovalou přírodu a jednak kvůli jejich nezvrácené kultuře.A právě tento článek je odsouzeníhodný,poněvadž je hlavně...neobjektivní a tendenční.Tímto zvídavé čtenáře nekrmte.Z článku samotného je znát negativní energie,sorry,ale autor píše na objednávku a překladatelka také.

P. Urban 29.2.2012 16:36

Co je na něm tendenční ?

Chcete tím říci, že nezvrácenou kulturu Albánie tvoří krvelačná většina ?

V. Vlach 29.2.2012 21:49

Re: Co je na něm tendenční ?

Nerozumím Vám,konkretizujte svoji udičku...!

Z. Kulhánková 29.2.2012 18:42

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Ještě byste mi mohl prozradit, na čí objednávku píšu. Źe bych jim poslala fakturu a někdo mi konečně začal platit.

V. Vlach 29.2.2012 22:14

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Vám nikdo nezaplatil překlad článku?On si ho někdo objednal????Nebo je to jen Váš koníček?.....Článek na objednávku - myslím tím na objednávku této doby,kdy jsou snahy jisté části společnosti(kdo že to je?)evropskou společnost za každou cenu diferencovat a předhazovat čtenářům šovinistické předivo v nejlepším duchu (hysterizující) postkřesťanského rozumářského ateismu.V duchu současného evropského politického klimatu se ovšem může jednat o klasické odvádění pozornosti jinam,vyvolávání latentního strachu(strachování)a pocitu permanentní nejistoty,které udržují, jinak nyní již neudržitelný, korupční politicko-ekonomický Systém,kdy je třeba získávat čas a oddalovat jeho zhroucení.Neříkám,že hrozby islámského fundamentalismu neexistují,ale říkám,že na pořadu dne je v Evropě i u nás zcela něco jiného.To ale oficiální média,ať jsou takové či makové,asi nesmějí prezentovat.....?

Z. Kulhánková 1.3.2012 7:53

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Článek jsem četla v angličtině, zaujal mě, napsala jsem autorovi (Kanaďan českého původu) a zeptala se, jestli ho můžu přeložit a nabídnout NP. Jak známo, NP za články neplatí. Všechno zcela zdarma a jen a jen pro Vaši osvětu.

S. Landa 1.3.2012 8:03

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Tož  pěkně děkuji, ale příště to raději nedělejte.

Z. Kulhánková 1.3.2012 20:41

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Udělám, však Vás to nikdo číst nenutí a jak tak koukám na čtenost, ostatním se to docela líbilo.

S. Landa 1.3.2012 21:03

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

I anekdoty čte hodně lidí.. Tak jo, vyhledávejte dále takové a podobné pitomosti, dávejte je sem a říkejte si tomu třeba osvěta.. Alespoň bude legrace.

F. Pavlis 29.2.2012 10:09

Fanatismu

se v demokratických systémech jen obtížně čelí. Idea lidských práv, multikulturalismu a liberálních svobod dává pro kritiku podobných jevů jen malý prostor. Většina varování je označena za rasismus, nesnášenlivost a nekulturnost. Legislativa pracuje s pozitivní diskrimininací u menšin i menších než malých. Politické strany mají ve svých programech často jen populistické sliby bez náznaku myšlenky na řešení věcí, které jsou právě na stole.  Vypadá to na degeneraci politiky a jejích představitelů.  V dějinách nic nového. Budeme si to muset znovu prožít jako generace před námi.. patrně.. a žel.

V. Novák 29.2.2012 10:28

Prostor propotírání projevů fanatismu je.

Jen je třeba ho použít.

Multikulturalismus není špatná idea - ale je třeba definovat, co je to "kultura" a co je nepřekročitelný diktát zákona.

Positivní diskriminace taky není špatný nápad - ale musí být konkrétní, logická a omezená na ty, jimž je pomoci třeba. Musí být zrovnoprávněním možností - ne glajchšaltováním výsledků.

Jenže hlásat bezbřehá práva je TAK snadné...

Z. Kulhánková 29.2.2012 10:31

Re: Prostor propotírání projevů fanatismu je.

Multikulturalismus i pozitivní diskriminace JSOU špatné a prohnilé myšlenky.

S. Netzer 29.2.2012 10:41

Re: Prostor propotírání projevů fanatismu je.

Tak, a ještě si dupněte!

H. Lukešová 29.2.2012 11:41

Re: Prostor propotírání projevů fanatismu je.

Multikulti jako tolerance všech kultur by v jádru nebyla špatná ideologie, všichni lidé jsou si podle evropských ústav rpvni, nemůžeme se mlátit, ale prosazování práv neevropských kultur nad domácí evropskou kulturou to už je zvrhlé.

A tolerantní diskriminace, ta je špatná vždycky. Zvýhodňovat někoho pro původ, rasu, vždyť to je rasismus! Mají rozhodovat schopnosti, ne rasa, psal pan Ulč, někteří černoši jsou přijímáni na univerzity jen proto, že jsou černoši a to je chyba...

V. Novák 29.2.2012 12:43

Co se multikulturlsmu týče, souhlas.

Jde o to, zda se za kulturu bere kebab, čínská opera nebo japonské tetování - a nebo faraonská obřízka, vraždy "ze cti" nebo sektářské násilí. První obohacuje, druhé e nepřijatelné a musí být eliminováno.

Positivní diskriminace má smysl jako zmírnění důsledků negativní diskriminace - pokud někdo vyrůstal v neinspirativním, obvykle chudém prostředí nebo mu bylo donedávna znemožňováno se některých činností zúčastnit (V USA ještě v 60. letech na základě rasy) - je dočasné zmírnění dopadů takové diskriminace na místě. Ale ne pro generaci, která už nic podobného nezažila! Zrovna tak mírné upřednostnění podle sociálního původu - ale samozřejmě ne dědičně "dědček byl podruh, tak já budu uplatňovat zvýhodnění chudých".

H. Lukešová 29.2.2012 12:50

Re: Co se multikulturlsmu týče, souhlas.

Ano, dá se říci, že to říkáte dobře. Chudým černochům se muselo pomoci, ale ne od nevidím do nevidím, jak je to teď...Tím totiž klesá úroveň univerzitního vzdělání, když i největší magor může studovat jen na základě rasového nebo třídního původu...

V. Novák 29.2.2012 13:23

Když může studovat VŠ více než cca 10%

populačního ročníku, znamená to jediné - aspoň některé z těch škol nejsou vysoké. Bez ohledu na positivní či jinou diskriminaci při přijímání. V populaci není víc než 10% lidí schopných skutečné vysokoškolské vzdělání absorbovat. Pokud ano - není vysokoškolské.

Když bude positivní diskriminace na principu sociálního statutu rodiny, ukončí se nebo přesune k potřbným sama. Úspěšné dítě z chudé čtvrti vytvoří středostavovskou rodinu - a jeho děti už nebudou mít nárok na podporu. Ti, kteří se pokoušejí vyhrabat z ghett, ano. Navíc to může pomoci jen tomu, kdo si chce pomoci sám.

Z. Kulhánková 1.3.2012 20:44

Re: Když může studovat VŠ více než cca 10%

Pro nadané děti z chudých rodin existují stipendia. Ta ovšem nejsou pozitivní diskriminace - stipendista musí podat vyšší výkon než průměrný student bez stipendia. Tím se nadaní chudí podporují, aniž by se měnila pravidla pro ostatní.

V. Novák 29.2.2012 9:38

V Sýrii mírumilovná většina bojkotovala bojkot referenda

o nové ústavě a podpořila ji. Když se to přepočítá na veškeré voliče, ústava prošla napoloviční většinou i v absolutních číslech.

Ovšem Západ podporuje křičící, bojující a terorizující menšinu a hlasování o ústavě odsoudil...

S. Netzer 29.2.2012 9:57

Re: V Sýrii mírumilovná většina bojkotovala bojkot referenda

:-))))

Nádhera! Jak vystřižené z Rudého práva!

V. Novák 29.2.2012 10:23

Inu, i Rudé právo občas napsalo pravdu.

Třeba že Mobutu Sese Seko nebo Suharto jsou diktátoři. Že Mobutuovi pomáhá v jeho diktátorování francouzská Cizinecká legie.

Nebo že ke kandidatuře v amerických presidentských volbách je třeba mít a utratit desítky milionů dolarů. Dnes už stovky, ale to ta inflace...

Máte nějakou věcnou námitku?

S. Netzer 29.2.2012 10:40

Re: Inu, i Rudé právo občas napsalo pravdu.

Věcnou námitku? Ale kdepak bych měla! To bych musela patřit k živočišnému druhu "český pravičák", jako diskutér Husák níže. Já nemám české občanství.

Dnes hlásá pravdu o Syrii IRNA a TASS, zatímco západní média už tradičně lžou.

V. Novák 29.2.2012 10:53

Nehodlám hájit západní média, nelžou o nic míň než ta naše.

Ovšem slušněji - třeba Independent se za své jednostranné informování o válce na Kavkaze v roce 2008 čtenářům omluvil. Dost pozdě - ale omluvil. Česká média spoléhají spíše na zapomnětlivost.

Ale zpět k Sýrii - o výsledcích referenda i účasti (přes 57%) informovaly AFP a Reuters. Dokonce i HN se na ně odvolaly.

S. Netzer 29.2.2012 11:00

Re: Nehodlám hájit západní média, nelžou o nic míň než ta naše.

Účast a výsledky nějakého referenda v diktatuře nemají vůbec žádnou výpovědní hodnutu. Na rozdíl od obsahu onoho "referenda" a způsobu volby.

V. Novák 29.2.2012 13:42

Jistě, věřil lze jenom novinářům, kteří hlásají to, co chceme slyšet...

Vše ostatní je lež.

S. Netzer 29.2.2012 16:33

Re: Jistě, věřil lze jenom novinářům, kteří hlásají to, co chceme slyšet...

Věřit lze pouze faktům.

Jinak se pohybujete v oblasti ideologie, nebo náboženství.

To, že Independent se jednou sekl (jestli vůbec), nepokládám za validní argument.

J. Boleslav 29.2.2012 15:36

Re: Nehodlám hájit západní média, nelžou o nic míň než ta naše.

Málo kdy tomu tak je, ale dnes s Vámi musím stoprocentně souhlasit.

V. Novák 29.2.2012 12:36

Nehodlám hájit západní média, nelžou o nic míň než ta naše.

Ovšem slušněji - třeba Independent se za své jednostranné informování o válce na Kavkaze v roce 2008 čtenářům omluvil. Dost pozdě - ale omluvil. Česká média spoléhají spíše na zapomnětlivost.

Ale zpět k Sýrii - o výsledcích referenda i účasti (přes 57%) informovaly AFP a Reuters. Dokonce i HN se na ně odvolaly.