23.9.2023 | Svátek má Berta


ŽIVOT: Ženy a sex

23.8.2023

Dlouho jsem se tomuto sice přirozenému, ale ožehavému tématu vyhýbal. Ale léta běží a později by se mi o tomto tématu psalo jen hůře a hůře. Navíc málokde je generalizace tak ošidná, jako v této oblasti. Na jedné straně je stále ještě tabuizovaná ale na druhé straně se v ní každý cítí být expertem podobně jako v hospodě přes politiku a fotbal. K ženám sex rozhodně patří, podobně jako květiny. A ženy k sexu jakbysmet. Konec konců, co by to bylo za sex bez žen? A ženy to velmi dobře a velmi brzy vycítily.

Sex si nejen užívají, ale i využívají. Dovedou ho umně použít jako platidlo, ale i ve fázi trestání, usmiřování či přesvědčování. Konec konců kde muž snáze kývne na novou kabelku nebo kožich? V zahřátém pelíšku nebo při mytí nádobí? Snadno objevily, že alespoň v určitých etapách života jsou muži na sexu mnohem více závislí, než ženy. Neberou to však jako vydírání, spíše jako férovou směnu – něco za něco. Konec konců jejich postoj k sexu do značné míry určujeme my muži. Svou pozorností, galantností a pomocí v domácnosti. Je dokázáno, že odpočaté dobře naladěné ženy většinou večer nikdy nebolí hlava na rozdíl od těch uštvaných, které odmítají ještě další šichtu. Ženy jsou stvoření romantická a chtějí být dobývány a získávány.

Tak jako neotesanec neuspěje vyzváním ženy k tanci slovy „Nepůjdem si protáhnout kostry“?, musí muž, který pojme záměr na vášnivý večer začít s předehrou hned po návratu z práce, ne-li již zrána. Dávat své ženě najevo jak ji to dnes sluší, uvítací polibek je samozřejmostí. Ještě několikrát by se měl zmínit, jak moc se na společný večer těší. Žena na takovou předehru zpravidla reaguje výbornou večeří. To je příležitost vytáhnout svíčky a lahev dobrého vína o správné teplotě, které by měl mít roztoužený muž vždy po ruce. Žena se možná pochlubí novým sexy prádélkem. No a teď už by to mohl zpackat jen vyložený břídil. Ale i takoví jsou mezi námi. Stačí jedna dvě nevhodné poznámky, nereagovat dostatečně předvídavě a nadějná atmosféra se beznadějně rozplyne. Pak je každá rad drahá. Někdo volí studenou sprchu, jiný dlouhou procházku v dešti.

Příroda je v této oblasti poněkud poťouchlá. Jestliže mladí muži nahánějí a přemlouvají mladé dívky a ženy tu s větším či menším úspěchem, avšak neutuchajícím zájmem, tak v průběhu života se zpravidla tato situace zvolna obrací. Ženy se postupně probouzí a v milování nacházejí zalíbení, zatímco muži si mezi tím oblíbili fotbal, televizi, pivo a gauč. Ty emancipované ženy to často vezmou do svých rukou a nezřídka to pak končí i kategorickými výzvami „Václave, v pondělí jsi měl fotbal, včera TV a pivo a gauč po všechny dny. Tak nezapomeň, že dneska je čtvrtek!!“. Ty nesmělejší se trápí nebo si najdou milence.

Ženy mají rády tajemno a své tělo halí do závoje erotogenních zón a bodů. Dva body B nahoře najde i nezkušený milenec, ale body K a G vyžadují zkušenost. Těm méně průbojným mohou pomoci i publikace typu Intimní zeměpis. Rozhodně si však zmíněné body nepleťte s dálkovým ovladačem TV. Nic takového žena, na rozdíl od nás, nemá. Jen citlivý muž dovede zabrnkat na všechny ženiny struny a rozehrát potřebnou symfonii na mistrovský nástroj, jakým ženino tělo bezesporu je. Odměna je pak sladká.

Sex, to však nejsou jen radovánky. Tak štědře velkomyslná zase příroda není. To se nám jen snaží okořenit zachování rodu. Někdy chceme rod zachovat jindy spíše ne a tak nás čekají různé patálie s antikoncepcí, případně u těch čipernějších i s pohlavními chorobami. Ženy, na rozdíl od mužů, v sobě mají skryt jeden časovaný jev, zvaný biologické hodiny. Emancipovaná mladá žena může být manažerkou, úspěšnou sportovkyní nebo modelkou, ale jak uhodí třicítka, tak se najednou začne více a více ohlížet za kočárky, chválit ta rozkošná miminka svých kamarádek a ráda se probírá dětskými oblečky. Často si jen tak sedne a zjihlýma očima se dívá do dálky. Toto období má výhodu, že ji muž do sexu náhle nemusí nutit, spíš naopak se množí dotazy „a vzala sis tu pilulku“? To víte, že nevzala. Žena se chce stát matkou a konec konců je to možná její nejzákladnější poslání. Tak jí v tom nebraňte a pomáhejte ze všech sil. Ano přinese to s sebou obtížnější devítiměsíční, více či méně abstinenční období a neuvěřitelný zmatek, když se ten malý drobeček narodí, ale ta radost z něho naplní hrdostí i otcovská srdce a konec konců v tom shonu po narození není na sex dlouho ani pomyšlení.

Žena naplní svou touhu být matkou a sex se pro ni znovu stane příjemnou stránkou života, jako třeba dovolená u moře, ples v nové róbě nebo hostina v zámecké restauraci. Časem se stává gurmánem a nespokojí se jen tak s nějakým fast-foodem. A o toto potěšení ji nepřipraví ani další úskalí, které před ni příroda klade – přechod. Menopauza už dávno neznamená, že si žena má dát pauzu od mužů. Rozumná žena se přes ni přenese s grácií, návaly horka upraví medikamenty a jede dál. Protože další kapitola je už o něčem jiném – o stáří.

Z cyklu „Vše, co jsem v životě potřeboval vědět, mi pověděla má žena.“ na hlubucek.net