15.8.2022 | Svátek má Hana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Šťoural 21.7.2008 22:18

Kdo na poplatcích vydělává?

Vážený pane řediteli

nevím, jak funguje regulační mechanismus a mechanismus plateb od zdravotních pojišťoven ve Vámi řízené nemocnici, mohu Vám však podat informaci, jak to funguje u ambulantních specialistů. Je Vám jistě známo, že každý lékařův výkon je dle vyhlášky ohodnocen nějakými body, ty jsou oceněny hodnotou v korunách. Prostým vynásobením počtu bodů krát cena v korunách máme výsledek, tedy cenu lékařova výkonu. V roce 2007 byla hodnota bodu pro ambulantní specialisty 1,06 Kč, pro rok 2008 zdravotní pojišťovny doktorům cenu bodu snížily na 1,00 Kč - protože doktorům zůstává regulační poplatek. Ambulantní specialisté ve svých soukromých ordinacích tedy mají v zásadě za svůj výkon stále stejně (jen letmo se zmíním o nárůstu cen energií a pod.), nicméně přibyla jim práce s výběrem poplatku, vypsáním dokladu atd. Když odhadnu čas na administrativu okolo regulačního poplatku třeba na minutu za pacienta, tak při počtu 30-ti pacientů za den ztrácí doktor půl hodiny času denně, kdy se nemůže věnovat problémům pacientů, dokonce ani nevydělává. Samozřejmě, pokud má doktor dvě sestry, dvě ordinace, může si práci sester zorganizovat tak, že sám čas neztrácí. Pokud je ovšem doktor sám s jednou sestrou v jedné ordinaci, prostě na regulačních poplatcích prodělává. Možná pro příště, až zase budete psát nějaký oslavný článeček, vzpomeňte si i na tento segment doktorů. 

Jiří K. 21.7.2008 18:47

Re: Jasně i na toho co to vůbec nepotřebuje...... Re: V podání pana ředitele

...funkcionář, ba i kandidát do podzimních voleb ...!

Jiří K. 21.7.2008 18:44

Re: Re: Re: Re: Re: Vtipálek nebo demagog?

Autor není vtipálek, ani obyčejný demagog.

Autor je totiž neobyčejný demagog. Autor je kandidátem za ODS v královéhradeckém kraji.

No comment.

hulwat 21.7.2008 18:43

Re: Není nad přiznání,

že jsi debyl! ...dát si práci abych po sobě ty slátaniny ještě četl...;-D

SelskyRozum 21.7.2008 18:30

Kdo jiný o tom, kam peníze půjdou, rozhoduje, než ředitel?

Cituji: "Vybrané peníze od pacientů by měly směřovat ke zlepšení úrovně péče, mělo by se to odrazit například i na zvýšené kvalitě stravy a podobně." Měly by, ale jako by jste už teď chtěl naznačit, že tomu tak nebude, pane řediteli! Proč nenapíšete místo "by měly" přímo "budou"? Protože nechcete lhát?

AndyO 21.7.2008 17:30

Re: Re: Natřásání modrých peříček ?

můžu říkat netržním komsomolcům znárodňovací komisaři?

Buďte rád, že nikdo nestanovuje zaručenou péči- mohl byste se za rok divit, že to co je ve světě standard tady už je nadstandard a budete čekat, až přijedou poslanci z dovolené nebo budou mít po volbách, než změní zákon.

gerontusinza 21.7.2008 17:22

Jen 2 Re: Re: Re: Ale pane doktore......

na ČVUT...... a jako vždy kecáte, tím se chlubím pořád, protože to není cizí Topolánkovo peří.....;-D vite už jsem to tady psal několikrát když někomu nadávám či laji, tak je to od plic a od oka, a dát si práci abych po sobě ty slátaniny ještě četl ......fidonc..... ani náhodou... to bych třeba i vymazal nějaké sprosté slovo, toho se vy kretene nedočkáte;-D;-D;-D

jirka 21.7.2008 17:19

Re: Natřásání modrých peříček ?

No, když se nestydíš ty, hamerskej, proč by měl pan ředitel, když navíc za jeho ředitelování byla hradecká fakultka vždycky v černých číslech? I když tě chápu, pro takové magory jako jsi ty byla rudá či červená vždycky nejbližší, viď ? Konec konců, někde jsem zaslechl, že platit dluhy je stejně blbost! ;-P

jirka 21.7.2008 17:14

Re: Re: Ale no tak, vonte!!

"Problém je úplně jinde než v taxe 30 Kč " - píšeš. Fór je v tom, že takoví, jako ty mají strašné starosti o ty miliardy, co se mají údajně rozkrást, ale při tom jim čouhá jako sláma z bot  ta nesnesitelná nespravedlnost, že si budou muset odpustit jednu plzeň, když je píchne v koleně! ;-(

Mim 21.7.2008 16:51

Re: ad doktor

Nekecej, že ty dokážeš napsat kmihu. Vždyť píšeš jako prase. Neznáš základní typografická pravidla, píšeš předlouhý věty, ve kterých se ztrácíš ... Neškodilo by si to po sobě přečíst

hulwat 21.7.2008 16:27

Re: Re: Ale pane doktore......

Nevím proč do chudáka geronta rýpete. On má dva nebo dokonce tři diplomy. Zatím neprozradil ze kterých to VŠ. ;-D

mil 21.7.2008 16:12

Re: Ale pane doktore......

Mám zato, že nemocné bezdomovce neměl Julínek v úmyslu dobííjet, možná ani dobývat z nich peníze, neboť kde nic není tam nejen smrt, ale ani Julínek nic nemůže vzít.

H.K. 21.7.2008 16:06

Re: investice do betonu

Socialismus ve zdravotnictví by už měl po 19 letech kapitlalismu konečně zmizet. Jak si představujete zmizení "socialismu" ze zdravotnictví?

Honza 21.7.2008 15:32

Re: Re: obávám

To mi nedává smysl. Celkové množství léků je menší. Vy tedy tvrdíte, že cena volně prodejných léků roste tak rychle, že převáží nad poklesem jejich předepisování a to dokonce o 30%?

clay 21.7.2008 15:17

Re: V podání pana ředitele

je to jinak: chodíš do kostela...přispívej

clay 21.7.2008 15:14

Re: Re: Ale pane doktore......

Sloveso strávit se všech svých významech píše se „s“ na začátku, tedy strávit

clay 21.7.2008 15:11

Re: Ale pane doktore......

ve škole jste moc času netrávil...

clay 21.7.2008 15:05

očekávejme stejně hodnotné články

daňového účetního na téma: Jak jsme se vyrovnali se změnami v zákonech o daňovém účetnictví

vont 21.7.2008 15:01

Re: Natřásání modrých peříček ?

Ředitel fakultní nemocnice musí psát článek tak, aby vydržel ve funkci. Aspoň nepíše věty genia Julinka "pacienti platí, systém funguje". Problém je úplně jinde než v taxe 30 Kč (ale nikdy nejde jen o 30 Kč, ale násobky), ta by asi opravdu nikoho nezruinovala, i když u rodin s dětmi to mohou být pěkné palety. Jde o nás o všechny v situaci co chtějí udělat se zdravotnictvím jako celkem. Stejný postup jako privatizace Letiště, Budvaru , ČEZu, tak tady jde o cca 220 miliard Kč do soukromých rukou. Proto se nezabývají stanovením zaručené péče a nadstandardní péče, nehledají jak řešit opravdové problémy ve zdravotnictví. Pokud ve volbách zvolí Pražáci tržní komsomolce budeme se všichni za rok divit jaký zákony si prohlasují.

Öman 21.7.2008 14:48

Re: Re: Re: Re: Re: Vtipálek nebo demagog?

Nevím, jaké statistiky čtete (ty z ČSSD?), ale dříve jsem skutečně musel k obvoďákovi zaskočit až poté, co "pokecal" s důchodkyněmi. Dnes můžu i před prací dopoledne, jelikož bábrle, které chodily na pokec denně teď zaskočí, jen když mají skutečný problém.

baci 21.7.2008 14:35

ad doktor

Vlastním osobní archiv řed.BN dr.Alberta-tetno levicový orientovaný/ano byl ,tatínek byl jedním ze zakl.členů KSC/vybudoval jednu z nejlepších soukromých nemocnic ,akciovou společnost, v prvorepublikové republice.První studie byly s Traplem mám je k disposici teprve pozdějí s Nedvědem,ano i ten byl levicový i když před II.světovou válkou i jeho tchán psal velké ody na TGM,ten systém byl spojením zdravotně sociálním.Do roku 1948 zde fungovala jakási směsice pokladenského a výkonového a ten v podstatě převzali rakušané.V archivu je za několik desítek tisíc poukaázek od pacientů za vyšetření,a ty se dnes vlastně dávají v Rakousku,kde to platí bud zaměstnavatel nebo osobní pojištění-na Rakouské reformě jsou dvě zajímavé věci-pacient dostane účet za péči ,ale neplatí jen si uvědomí co to stálo a je to výborná kontrola,dále recepty-píši se ně shem,značky,nechci říkat generika a rozhoduje pacient a lékárník co se vybere opět výborná kontrola.Zabývám se tím spíše jako koníčkem,když jsem psal knihu 80 let historie Baťovy nemocnice,máte-li zájem napište mi na adresu nukmed@mbox.vol.cz svou adresu a já  Vám ji pošlu.Zavedení pokladenského systému se jeví jako nejlepší,ale na to nepřístoupí lékaři,pacienti poslanci etc,komora a všechny strany

baci 21.7.2008 14:31

Re: Re: první republika

Vlastním osobní archiv řed.BN dr.Alberta-tetno levicový orientovaný/ano byl ,tatínek byl jedním ze zakl.členů KSC/vybudoval jednu z nejlepších soukromých nemocnic ,akciovou společnost, v prvorepublikové republice.První studie byly s Traplem mám je k disposici teprve pozdějí s Nedvědem,ano i ten byl levicový i když před II.světovou válkou i jeho tchán psal velké ody na TGM,ten systém byl spojením zdravotně sociálním.Do roku 1948 zde fungovala jakási směsice pokladenského a výkonového a ten v podstatě převzali rakušané.V archivu je za několik desítek tisíc poukaázek od pacientů za vyšetření,a ty se dnes vlastně dávají v Rakousku,kde to platí bud zaměstnavatel nebo osobní pojištění-na Rakouské reformě jsou dvě zajímavé věci-pacient dostane účet za péči ,ale neplatí jen si uvědomí co to stálo a je to výborná kontrola,dále recepty-píši se ně shem,značky,nechci říkat generika a rozhoduje pacient a lékárník co se vybere opět výborná kontrola.Zabývám se tím spíše jako koníčkem,když jsem psal knihu 80 let historie Baťovy nemocnice,máte-li zájem napište mi na adresu nukmed@mbox.vol.cz svou adresu a já  Vám ji pošlu.

ola 21.7.2008 14:28

to je prd

např. v roce 2007 šlo na péči cca 200 mld kč, což je asi 800 Euro na občana na rok, v Rakousku je to 2800 Euro, ve Švýcarsku 3500 Euro. Přitom máme stejnou kvalitu, stejnou dostupnost, v mnoha oborech i lepší a to za sppoluúčast cca 10 %- nejnižší v EU. Spoluúčast v Rakousku je asi 25%. takže máme za málo peněz až moc muziky.Vše dotujou lékaři a  sestry svými mizernými platy. Vy sice "platíte"  na zdravotní daň " dost ", ale vězte, že jsou cca 5 mil. tzv. státních pojištěnců( 3 mil. důchodců, 400 tis nezam. ženy na MD, děti a studenti do 26 roku života, 40 tis vězňů... za které přicmrdává stát asi 830 Kč měsíčně. takže, u nás není solidarita, ale SUPERSOLIDARITA.  lidi kteří se o své zdraví starjí a do něj investují, tak platí tim, co jsou obésní, kouří, chlastají.

milan007 21.7.2008 14:23

Re: Rozumný názor,

tedy jestli vy jste fakt doktor, tak Bůh s námi :-D

milan007 21.7.2008 14:19

Re: Natřásání modrých peříček ?

Přestaň plácat a běž něco dělat. Možná že si vyděláš i 30 Kč na doktora. Vypadá to, že bys ho potřeboval.

jirka.s. 21.7.2008 14:06

Re: Jasně i na toho co to vůbec nepotřebuje...... Re: V podání pana ředitele

Už přestaň chlastat, vem 30 Kč a hlas se na psychiatrii

Herakleitos 21.7.2008 14:01

Natřásání modrých peříček ?

Řediteli, co ty už pro setrvání ve své funkci neuděláš. Styď se!:-/

doktor 21.7.2008 13:58

Re: Re: Re: Re: Rozumný názor,

Juro, nejsem ekonom. Mohu jen sdělit, že HLAVNÍ starostí všech ředitelů, hlavních a vrchních sester v českých nemocnicích (lékaři sem tam i léčí) je ŠETŘENÍ na všech frontách. Je to mimo jiné důvod poklesu úrovně ošetřovatelské péče (vrchní sestry to nehlídají). Zdravotní péče je nákladná. Náklady na ni se ve světě obvykle vztahují k HDP (HNP, GDP a pod.). GDP na hlavu činí v USA cca 38.000 dolarů ročně, na zdravotní péči dá Amerika (stát + soukromníci) cca 16% GDP. HDP na hlavu u nás je cca 10.000 dolarů ročně, na zdravotní péči dáváme (stát + soukromníci) cca 7% (skoro nejmíň v EU). Vypočítal jsem to za zdravotní péči v USA na 91.000 korun (kurs 15 K za dolar) na hlavu ročně, u nás na 10.500 korun na hlavu ročně - POJIŠTĚNÝCH i NEPOJIŠTĚNÝCH. To je sakra rozdíl. V některých evropských zemích  (Norsko, Švýcarsko, Irsko, Dánsko) mají větší HDP na hlavu, než USA. Spočítejte si to. Kde nic není, ani čert nebere. Takže mnozí - já s nimi -  vidí jako jediné řešení udržení úrovně zdravotní péče u nás zvýšení % zdravotního pojištění. Zdravím.

-ferry- 21.7.2008 13:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vtipálek nebo demagog?

Osobně nevěřím,že by byli lidé,kteří by si chodili popovídat do čekárny lékaře.Já už taky nejsem nejmladší (63) a nechce se mi věřit,že by v mé generaci byli lidé,zralí spíš pro nějaký nervový ústav.Na popovídání jsou jiné místnosti (pro pány hospody,pro dámy kavárny či cukrárny.Myslím,že jestli někdo "vypadl" z čekáren lékařů,pak ti,kteří chtějí z nějakého důvodu se hodit marod.Těm by ale těch 30 korun nevadilo,tak nevím ...

ola 21.7.2008 13:55

investice do betonu

 to jsou kecy  všech z managementu, když mluví o zlepšení péče pro pacienty. To, že jim schází personál, to je vedlejší, z toho se provize nedostanou...České zdravotnictví zajde na nedostatek kvalitního personálu,   mladí na to kašlou, předdůchodoví lékaři to ještě drží. Bude hůře. A kdo bude chtít kvalitní léčbu- kvalitního lékaře, bude muset platit. Socialismus ve zdravotnictví by už měl po 19 letech kapitlalismu konečně zmizet.Nelze mít za málo peněz moc muziky.