19.10.2019 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: Zkouška ohněm

Několik dnů mé nepřítomnosti na blogu má prostou příčinu. Byl jsem se ženou na výletu a zlomil si pravou ruku v pažní kosti. Dostal jsem tak šanci prozkoumat české zdravotnictví zevnitř.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Prokop 5.10.2018 9:07

Re: dodatek

řešení je jednoduché. Opsat systém třeba rakouský. Ale poslední a rozhodné slovo mají politici. A na to je Kubek krátký... Když zrušením 30 kč poplatečku vyhrála ČSSD volby, tak radikální reformou by se vládnoucí strana úplně odrovnala. A je jednodušší lhát než konat a říkat nepříjemnou pravdu.

P. Sulc 4.10.2018 2:49

Ve 14 jsemsi v sobotu zlamal levou ruku.

V pondeli me vzal rodic do nemocnice. Tramvaji. Za rok zlomena prava ruka, pristi den s rodicem opet do nemocnice, a jak jinak,zase tramvaji.

Š. Hašek 3.10.2018 20:50

Autore,

jste drzý socialista/modernista/komunista. Zkráceno.

Pokud se mi cokoliv stane kdekoliv - tak tam do pěti minut bude vrtulník! Fakt prča. Jako podle slibovatelů??? Já si bláhově myslel, že zlomenina se řeší až po docházce/donášce na vlak!!!

Nemám takové požadavky a ani nehodlám Vaše sny platit. Zkráceno.

T. Závodský 3.10.2018 19:54

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně

Jen pro neznalé věci - ta oblast, o které je řeč, je hotové

bludiště. Změť skal, roklí, různě propletených, často neschůdných

cest. To vše v hustém lese, obvykle mimo jakýkoliv signál.

J. Kulheim 3.10.2018 18:29

Re: dodatek

Ano ve zdravotnictví je socialismus zabetonovaný a nikdo to nechce změnit. Stávající systém organizace a financování zdravotní péče je nereformovatelný. Neustálá "přilévání peněz" nic neřeší. Všichni v této republice si myslí, že mají málé finanční ohodnocení. To, ale není možné. Všichni nepracují stějně rychle ani kvalitně.

Málokdo se bohužel zamýšlí nad tím, proč zdravotnictví špatně funguje prakticky všude na světě a proč se reformy často míjejí účinkem; proč se ještě nikde na světě taková reforma nepovedla a neslouží jako zářný příklad ostatním a proč žádný z českých ministrů nikdy neprosadil nic účinného. V České republice celkové náklady na zdravotní péči stouply v letech 2000 až 2008 ze 146,8 miliard na 264,5 miliard Kč.

V časopise LK TEMPUS MEDITORUM 7-8/2014 ROČNÍK 23, pan MUDR M. Kubek mj. píše

"Pokud se nám podaří prosadit tuto opravdovou reformu, která přinese do zdravotnictví přirozené ekonomické vztahy, automaticky se také stanou zbytečnými jakési smlouvy mezi pojišťovnami a zdravotnickými zařízeními. O osudu a prosperitě nemocnic a jednotlivých soukromých lékařů pak budou svým zájmem rozhodovat sami pacienti, kteří se tak konečně stanou nejdůležitější součástí našeho zdravotnictví. Tudy vede cesta- to je reforma zdravotnictví, atd „

Pan MUDr Kubek sice problém pojmenovává, ale nenabízí žádné řešení. Soustavné přidávání peněz nic neřeší. Je to nesystémový krok. Současný systém organizace a financování je tady od počátku devadesátých let a Mimo MUDr Julínka , nenabídl žádný ministr zdravotnictví systémové řešení problému. Neudělal nic.

T. Kohout 3.10.2018 18:11

fakt prima nápad

Odejít by měli ti odboráři apod. Není to ale jen sen? Obávám se, že právě oni nikam nepůjdou a budou stále bojovat za své "ideje". Jsou to profesionálové v oboru odbory.

A. Nový 3.10.2018 16:02

Záleží na tom jaký kdo je měkkota či tvrďas

Wabi Stanislav Daněk, když ještě provozoval horolezectví a jezdil ve Zlíně se sanitkou, dojel ze zlomeným kotníkem pravé nohy z Adržbachu domů trabantem. Jen si nějakou kartonovou krabicí si upravil plynový pedál, aby to tak nebolelo. Tam pak šel na traumatologii.

D. Stirský 3.10.2018 15:02

Boublíková, Boublíková....

Pak se nelze divit, když někteří hovoří o ženských a slepicích. Babička si zlomila ruku. Doma! Na chirurgii to neměla daleko. A vím, jak jsme se tam velmi pomalu, krok sun krok, s častými zastávkami, belhali. Jí to bolelo i v klidu, natož při chůzi.

F. Doušek 3.10.2018 14:46

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně

Tušíte lidi, kde jsou Blíževedly, kde Doksy a kde Česká Lípa?

J. Schwarz 3.10.2018 14:38

Před šesti lety

jsem pracoval na východním Slovensku, a právě kvůli navigaci terénu jsem zakoupil garmin. K mému údivu obsahovala i skoro všechny polňačky.

P. Boublíková 3.10.2018 14:25

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně

Jo, to je možné.

Asi jsem skutečně jediná trouba ve střední Evropě, kterou by fakt nenapadlo volat záchranku na zlomenou ruku.

P. Boublíková 3.10.2018 14:22

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně

Psala jsem snad bez bolesti?

A co vidíte za problém ve fixaci, když u zraněného byli celkem 3 další lidé, z toho 2 lékaři?

M. Krátký 3.10.2018 13:03

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně

jít pěšky do špitálu s akutní zlomeninou násdledně znamená, že až tam celá utrmácená dojdete tak buď budete v čekárně tvrdnout až na vás dojde řada, nebo už bude zavřeno. Pokud vás tam ale poveze sanitka, tak vám zajistí okamžitý příjem protože jsou s tou nemocnicí v radiovém nebo min telefoním kontaktu - alespoň ve Střední Evropě to tak chodí

J. Svoboda 3.10.2018 12:01

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně

Na lesní pěšině fixujete zlomeninu pažní kosti a pak si bez bolesti vykračujete lesem směrem ke špitálu. Vy jste fakt úplná pípa.

Pěkný den.

Č. Berka 3.10.2018 11:44

Odkud vítr fouká?

Autor fandí ANO, potažmo ministru Vojtěchovi ( mezi zdravotnicemi známému jako Ken). Mohu autora ujistit, že odbory jsou většinou zaměstnanci ve zdravotnictví brány jako málo radikální. Na Karlovarsku dokonce působí Iniciativa sester, která stojí mimo odbory a je daleko důraznější. Nejde také jen o platy lékařů a sester- když je zdravotníků málo, jsou přepracovaní a únava ( a s tím riziko chyb) se pěnězi nesníží.Když za náročnou práci nebude dostatečná odměna, nebudou do zdravotnictví lidé nastupovat. Když nezaplatíte dostatečně ostatní personál, nebude v nemocnicích a ve zdravotnictví pracovat- za sanitáře a další pomocný personál budou zaskakovat už tak přetížené sestry a spirála se bude dále roztáčet. Je mi jasné, že za stav zdravotnictví nemůže ministr či vláda- zdravotnictví je kolos a jede setrvačností dost dlouho. Podle mne je to otázka priorit celé společnosti.

O. Prokop 3.10.2018 10:59

dodatek

1. Podfinancování: U nás jde na léčení jednoho pacienta ročně cca 1100 Eur ( 280 mld Kč celkem). Kousek od Jablonce- v Německu je to 3500 Eur, U nás je spoluúčast 14%- jenom léky a pomůcky, vedle 25%. V HDP je to u nás 7,1% v Německu 11 %.

2. Personální devastace: úspěšně pokračuje. Nevím, jestli se autor článku zeptal, kolik hodin měsíčně jsou ti lékaři měsíčně v práci. Bývá to i 300 hodin. A když média uvádí plat 60 tis Kč, je 200 Kč hrubého za hodinu přemrštěné? V žádné nemocnici se nedodržuje Zákoník práce.

3. Pokud bude autor chodit na rehabilitaci, tak by měl vědět, že obecně pojišťovny přicmrndávají za jednu kompletní( trvající i 2 hodiny) rehabilitaci po úrazu cca 600Kč. A pokud má dané zařízení limit 6x, tak by měl vědět autor článku, že 6 rehabilitací stačit nebude. Prostě: Pojišťovny limitují- okrádají poskytovatele( ambulance, nemocnice) zdravotní péče. Socialismus ve zdravotnictví, kdy jsou tržní vstupy( nájmy energie, ceny oprav. léků materiálů...) a regulované příjmy jsou devastující. Ale politici nám lžou, aby získavali voličské hlasy, že lze jezdit v Mercedesu za peníze na Škodovku.

J. Hejna 3.10.2018 10:56

Re: Já zase pomáhal vnoučkovi

Jenom není zřejmé, proč jste napsal ten odstavec, pane Polanský.

Že by zviditelnění?

J. Hejna 3.10.2018 10:54

Re: Zkuste si vzít mapu

"ukáže operačnímá středisku ZZS kde se nacházíte"

A jak se tam dopracuje ta záchranka bez dostatečně přesné navigace?

J. Hejna 3.10.2018 10:51

Re: Jděte do háje s osobními věcmi,

Ale pane Janyško.

P. Lenc 3.10.2018 9:35

Re: Tomu nerozumím

Opravdu tomu nerozumíte.Plyne to již z toho, že jste nepochopil o co v článku jde.Autor má můj plný souhlas včetně těch parazitů.

P. Boublíková 3.10.2018 9:35

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně

Pacička se musí zafixovat, aby se nebimbala! Pak bolí při chůzi úplně stejně jako v klidu :-)

Popravdě, ve snu by mě nenapadlo dopravit se do špitálu při zlomenině ruky jinak než po svých, pokud by se nejednalo o otevřenou zlomeninu. Jedině snad, že by mně to poradil lékař okolojedoucí na kole po cestě, která je nejspíš pohodlně schůdná i pro pěší :-)

Holt se musím ještě hodně učit, jak lze všemožně využívat RZP.

J. Svoboda 3.10.2018 9:09

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně

Vy hklavně netušíte, jak bolí zlomenina pažní kosti při chůzi, vy pípo.

Pěkný den.

K. Janyška 3.10.2018 9:04

Jděte do háje s osobními věcmi,

ju ? Dzp.

P. Boublíková 3.10.2018 7:57

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně

Netušila jsem, že pan Bartoň chodí po rukách! Píp!

P. Urban 3.10.2018 7:30

Tomu nerozumím

Pokud lékaři a setry nemohou kvůli LOK pracovat, tak jak mohli autora ošetřit? Navíc tak profesionálně, jak píše?

Nevím, jestli šéfové lékařských odborů na práci svých členů parazitují nebo ne. Ale o tom by snad měli rozhodovat ti lékaři a sestry. Na celé příhodě nevidím nic, co by dávalo možnost se jakkoli vyjádřit k LOK.

J. Gutvirth 3.10.2018 7:19

Zkuste si vzít mapu

a nechat si telefonem vysvětlovat, kde někdo je. Kdybyste měl aplikaci záchranka ve svém chytrém telefonu, nebyl by problém. Vřele doporučuji si ji nainstalovat, pak nebude nikdo bloudit po lesních cestách. Aplikace totiž ukáže operačnímá středisku ZZS kde se nacházíte. A vašim dodatkům o LOK v této souvislosti nelze rozumět jinak, než že jde o předpojatost.

D. Polanský 3.10.2018 7:18

Já zase pomáhal vnoučkovi

slézt z horolezecké stěny na hřišti, skončilo to napuchlou pravou rukou. Zajel jsem v Brně na úrazovku v Bohunicích, zaplatil 90 Kč coby poplatek za pohotovost, udělali mi několik rentgenových snímků palce, kroutili nad tím palcem hlavou, že ruka je tak napuchlá a přece palec není vymknutý. Závěr: sice se vymknul, ale vrátil se do původní polohy. No a teď je polovina ruky modrá a ještě napuchlá. A také o tom nepíšu román, jenom jeden odstavec.

J. Svoboda 3.10.2018 7:04

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně

Není nad procházku po lesních cestách s čersvě zlomenou rukou, vy píp.

P. Boublíková 3.10.2018 5:37

Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně

To spíš vypadá, jako kdybyste si zlomil nohu. Příště pro vás se zlomenou rukou přiletí vrtulník.