Sobota 19. července 2025, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

ZDRAVOTNICTVÍ: Výběr operatéra není tak snadný, jak se zdá

Ministerstvo zdravotnictví otevřelo vrátka k svobodnému rozhodnutí pacienta vybrat si operatéra, porodníka či jiného lékaře provádějícího diagnosticko-léčebný výkon za peníze v rámci nemocniční péče.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

D. Čermák

7. 6. 2012 14:28
Opratéra i operátora si můžete v tržní nabídce

Svobodně vybrat podle Vašich znalostí a finančních možností. Na operu chodím taky, jen když mám zájem a podle možností volné směny zboží a služeb. Nemocenské pojištění už dávno ze zdravotních důvodů neplatím. Piji jen zdravotní nápoje a se zdravotním ministrem jsem jedna ruka. Také s pohřebním ústavem, abych měl jistotu, kdyby mě nepohřbili.

0 0
možnosti
JT

J. Tachovský

7. 6. 2012 13:16
Me to nejak neni jasny

Co kdyz nejakou operaci umi jen primar ? To potom, kdo si nezaplati umre ? Stejne cele ty platby jsou jen o tom, aby lekar ty penize dostal oficialne a stat mu z nich mohl sebrat socialni, zdravotni a dan.

0 0
možnosti
PB

P. Boublíková

7. 6. 2012 15:23
Re: Me to nejak neni jasny

Ale houby, ten návrh vůbec neznamená, že by primář (nebo jiný lékař) nesměl operovat bez doplatku.

Existuje zde jisté nebezpečí, a to například, že po autorovi tohoto článku budou rodiče chtít, aby (za poplatek) děckám tahal mandle. Lidské nesoudnosti se možná pan profesor Pafko trochu bojí:-)

0 0
možnosti
FP

F. Pavlis

7. 6. 2012 9:32
Jako běžný

občan i pacient bez znalosti odborného pozadí, to celé vnímám jako pokus pouze omezit, nebo legalizovat "obálky" a jejich obsah přelít do pokladny nikoli osobní. Jako mnoho reforem všech dosud s námi operujících vlád, které jsme také podplatili, se domnívám, že i tato akce je  prostě plodem aparátu, který je nucen produkovat bez ohledu na to, zač to stojí. Litmitem je zřejmě to strašné rovnostářství. Jak by k tomu přišli ti chudí ????  Jedno, jestli volba lékaře a platba, nebo předplacení zváštní nadstandardní  pojistky.  Jen čaroděj by se z toho vyčaroval. Možná ještě RUMBURAK v bílém plášti, nebo Dr. Engel....

0 0
možnosti
PB

P. Boublíková

7. 6. 2012 7:45
A co tedy

s těmi zaplacenými porodníky? Tvářit se i nadále, že nejsou?

0 0
možnosti
PB

P. Boublíková

7. 6. 2012 7:47
Re: A co tedy

Nebo si specielnějen  pro tuto příležitost uzavírat privátní pojistku, přičemž je předem jasné, že bude využita?

0 0
možnosti
ŽH

Ž. Halabudová

7. 6. 2012 5:24
Ano.

Pan profesor, mi potvrdil to co říkám.Diletanti na všech úrovních, vymýšlejí,dávno vymyšlené a fungující.A dovolím si tvrdit, že zde není vůle,ani snaha, stávající bordel měnit.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz