26.9.2020 | Svátek má AndreaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZDRAVOTNICTVÍ: Špatný je ten, kdo křivdu činí….Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 5, poslední: 5.5.2007 16:31, přehled diskusí

Největší zážitek z dovolené:
Autor: MirkaP Datum: 2.5.2007 18:32

Před 3 lety jsem byla na Krétě a zapíchla se mi rybí kůstka do krku. (Po těch metrácích ryb, co jsem za celý život snědla, to bylo poprvé a já do té doby nevěřila, že to vůbec lze, i když jsem o tom slyšela.)

Kůstka nechtěla za boha ven, nikdo jí neviděl a kromě mě pochopitelně necítil. Po určitých peripetiích jsme se dostali kolem desáté večer na pohotovost v Heraklionu v Univerzitní nemocnici. Čekala jsem leccos, ale ne to, co jsem uviděla. Tam snad všichni marodí večer! Tak narváno v Česku u doktora je jen v 7 ráno.

Dalším šokem bylo, jak byli přes jazykovou bariéru a pokročilou dobu milí a vstřícní, řada se na mě dostala docela brzo ve 23,00, kostičku se zadařilo umravnit a při odchodu z ošetřovny zpět do čekárny jsem málem upadla, protože po mě tam byla NEUVĚŘITELNÁ fronta, na hodinách 23,30 a všichni v klidu.

Dokonce mě to nic nestálo, protože to bylo prý v rámci EU akutní ošetření zdarma.

Re: Největší zážitek z dovolené:
Autor: Filip Datum: 2.5.2007 23:36

Ano všichni na vás byli milí. A co dál? Sloužily od rána a před sebou měli ještě další den služby? Byl tam jeden doktor a jedna sestra, kteří kromě ambulance sloužili ještě na oddělení a samozřejmě taky sami? A když se vám to stane v čechách je pravidlem, že na vás není nikdo milý a kost v krku vám zůstane?

Re: Re: Největší zážitek z dovolené:
Autor: MUDr Jiří Kilian Datum: 3.5.2007 7:27

Damnant , quae non intellegunt.  Nicméně Řekové jsou obecně milí a přátelští. Noci mají jiné než my, zejména v horkém létě, kdy po ránu jsou čekárny docela prázdné.

Re: Re: Re: Největší zážitek z dovolené:
Autor: MirkaP. Datum: 3.5.2007 13:03

taky jsem si říkala, že ráno tam bude určitě prázdno, že mají jiný životní rytmus... ale prostě to bylo příjemné, i když ty ruce v krku by si člověk rád odpustil. Podotýkám, že všechno probíhalo s tlumočníkem, a snaha dorozumět se byla opravdu z jejich strany velká. A jak jsem psala vedle, obdobné zážitky domácího provedení mám poněkud odlišné.

Re: Re: Největší zážitek z dovolené:
Autor: MirkaP. Datum: 3.5.2007 12:33

Ano, několikrát jsem potřebovala služby českého ORL v noci (dítě mělo zánět středního ucha mnohokrát) a tyto zážitky se snažím zapomenout. Nejdřív řvalo dítě (protože ho to bolelo), pak řval doktor, proč otravuju v 1  v noci. Sorry, to blbý dítě do půlnoci spalo... a pak to začalo.

Ano, do původního příspěvku jsem to nepsala, ale ten krétský zážitek by bez těch předchozích českých nebyl tak intenzivní. Jasný???