Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

cvrček

20. 3. 2009 16:33
lékař a lékárník

Každý lékárník je pravou rukou lékaře,nškdy znalostmi i nad něho.!!

0 0
možnosti

Bratr

20. 3. 2009 20:34
Re: lékař a lékárník

Obrovský omyl.!! Lékárník po absolvování fakulty nemá sebemenší vzdělání, které by mu umožnilo podílet se na léčbě pacienta. Bohužel u nás existuje obrovská propaganda ve stylu "lékárník je největší odborník přes léky" které věří i mnoho lékařů, přinejmenším dr. Kalvach. Jistě se lékárník může za mnoho let praxe naučit něco užitečného, ale i tak nemůže nikdy o ničem v léčbě konkrétního pacienta kompetentně rozhodovat.

0 0
možnosti

Liška

20. 3. 2009 21:35
Re: lékař a lékárník

Lékaři sice vzdělání k léčení lidí mají, ale výsledky tomu nenapovídají! kdyby tomu tak bylo, nemohlo by se uplatnit tolik všelijakých šarlatánů! Monopol mají sice lékaři na invazivní techniky, ale jinde jim konkurence kvete. To mluví za jejich schopnosti: Tak o kompetenci tu nic nemelte!

0 0
možnosti

ZS

21. 3. 2009 9:21
Re: lékař a lékárník

Pozor, velký bratře, lékař po vystudování fakulty o léčení neví prakticky nic. A o lécích už vůbec ne. Zeptej se nějakého absolventa... Vše se naučí až v rámci atestace, tedy specializace v určitém oboru. Pak zná léky, ale jen z toho svého oboru. Kdežto lékárník musí mít přehled o všech lécích (ne o firemních názvech, ale účinných látkách) + k tomu znalosti z farmaceutické technologie výroby a přípravy léků... Se zeptej, když o tom kulový víš...

0 0
možnosti

Bratr

21. 3. 2009 20:35
Re: lékař a lékárník

Vsadil bych tvou výplatu, že o tom vím víc než ty ;-D Lékárník ví naprosto kulový nejen po škole, ale celej život, protože naučit se nazpaměť knihu o lécích nedává sebemenší představu o tom, jak se ty léky mají používat. Jenomže to, že nikdy nikoho neléčil mu dává úžasný pocit, že umí všechno. Kecání bez odpovědnosti za následky je nejlepší cesta k dojmu, že je nejchytřejší na celém světě.

0 0
možnosti

ZS

26. 3. 2009 21:15
Re: lékař a lékárník

Víš o tom tak velký hovno...;-P

0 0
možnosti

ZS

26. 3. 2009 21:17
Re: lékař a lékárník

Jen tak mimochodem, žádná "kniha o lécích", jak to nazýváš, neexistuje (myslíš snad brevíř? - tak ale ten se nazpaměť nikdo neučí!!!;-D8-o)...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz