18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bianca 11.1.2010 9:57

Vazeny pane Vlku,

 sebelepe opravene, ci dokonce nove postavene a sebelepe vybavene budovy novych zdravotnickych zarizeni Vam budou bez lekaru, sester a dalsiho zdrav. personalu k nicemu. To, ze ty budovy spadnou, je, dle dosavadniho vyvoje podstatne mene pravdepodobne, nez, ze v nich nebude te personal. Tento "maly detail" Vam pri Vasi analyse stavajiciho stavu zdravotnictvi "ponekud unikl".

doktor 7.1.2010 22:59

Pokud mohu posoudit,

Tentokrát má pan Vlk st. plnou pravdu. Pražské zdravotnictví ovšem jako Moravák moc neznám. K hodnocení zdravotníků bych dodal, že zdravotní sestry jsou dnes sice vzdělané, ale k pacientům arogantní. Spoléhají na to, že je jich stále větší nedostatek.Loni jsem si to vyzkoušel v několika nemocnicích jako pacient.

Josef 7.1.2010 18:00

Zírám

Pane Vlk, teď jste dokonce odborník v zdravotnictví. Vy jste universální genius. Problém zdravotnictví je že je to chimera a ministerstvo se chová jak Jánus. Napůl socialismus a napůl kapitalismus.  A občani to chtějí všechno bezplatně, nikoliv zadarmo. Protože zadarmo je nadarmo. A víc k tomu nemusím říci. Jednal jsem již několikrát na ministerstvu a zažíl několik zdravotních ministrů, vedoucích odborů a náměstky. Problém je že neexistuje žádná kontunuita a že i to co bylo dobré se musí při nástupu nových lidí z prinzipu změnit.

Prinzip 7.1.2010 18:58

Re: Zírám

je německy, nich wahr?

Josef 7.1.2010 23:50

Re: Zírám

No německy to není, ale používám to jako výraz pro něco jako udivený pohled na věc. Vytvořil jsem si to ze slova zrak a mělo by to býti sloveso. Nechám se ovšem poučit když to není české slovo, nebo jsem ho tedy sám vynalezl.

PetrH 7.1.2010 23:55

Re: Zírám

Nejspíš nebylo míněno zírání, ale ten váš prinzip. Na ten zírám taky.

Vont 7.1.2010 17:10

placený článek

Pane Vlk zase jste si vydělal, ale chybí mně propagace Chrenkova imperia. Jak pravičácky ideální, vlastnit zdravotní pojišťovnu a zároveň zdravotnická zařízení a Vy to ani nepochválíte. Když napadáte jiné názory je třeba chválit, chválit a chválit. Julínek, Šnajdr  další jsou Vaši kámoši s reformou.  

jozin 7.1.2010 15:14

poplatek 30,- Kč

Pane Vlku,

Většinou s vašimi články souhlasím, ale poplatek 30 Kč není zdravotnícká reformal Pokusil jste se odpovědět na otázku kam peníze míří? Praktický lékař, který denně ošetří něco více než 30 pacietú si přividělá cca 1000 Kč denně k paušálnímu příspěvku zdrav. pojišťovny ve výší cca 56,- Kč na pacienta měsíčně, plus platba za konkrétní lékařský výkon.

Peníze za poplatky, pokud vím zůstanou lékaři a ani není mechanizmus aby je zdanil, neboť někteří se nenamáhají ani vydat stvrzenku. O lékárnících raději ani nemluvím. Já nejsem exemplární příklad nemocného, ale mám chronické nemoci a návštěva lékaře mne stojí: 30,- Kč lékař, 120, Kč předpisy na léky plus doplatky. Do systému z toho nejde ani koruna, tak čím to vylepšuje stav financí ve zdravotnictví?

Já jsem bývalý konstruktér, řešil jsem úkoly řádově v úrovni 16 mil.Kč za bývalého režimu, to nebylo tak málo. Ale musel jsem zpracovat návrh řešení,předběžný projekt, pak hlavní projekt a na vše musely proběhnout řádné oponentury. Takový diletantizmus jakým byly navrženy příplatky nemá s refomou nic společného. Proto jsem proti placení takovýchto poplatků.

Zdravím jozin.

H.K. 7.1.2010 15:39

Re: poplatek 30,- Kč

Peníze za poplatky, pokud vím zůstanou lékaři .......... Bez stvrzenky o zaplacení 30 Kč nedostane lékař proplacené vyšetřní pacienta od pojišťovny.

Poplatky u lékaře a za léky nejsou příjmy získanými "navíc", ale zdravotními pojišťovnami přesně evidovanými částkami, které jsou odečteny od úhrad pojišťoven a plateb lékařům i lékárníkům

Radek 7.1.2010 16:47

Re: poplatek 30,- Kč

Těch 30Kč je pro to, abyste si uvědomil, že to něco stojí. A taky proto, aby si lidé uvědomili, že ten Paralen za 20Kč si můžou koupit sami a taky, aby když jim doma zbude, tak ho použili znovu, až ho budou potřebovat a ne aby pro něj šli znovu a dělali si doma zásoby. Že na to doplatí i chronicky nemocní, je sice smutné, ale bohužel nutné zlo. Stejně tak se teď dělají kontroly na letišti a to jen kvůli jednomu blbcovi, obtěžuje to ale všechny. Nadávejte těm, kdo toho zneužívají, ne těm, kdo to chtějí napravit.

A k té reformě - není to jediný krok reformy, ale bohužel byl první proto, že bylo třeba rychle něco udělat z financemi. Dalších pár kroků se udělalo, např. změna systému stanovení cen léků - už nerozhoduje jedna podplacená osoba (jak to bylo za Ratha), ale celá komise podle přesně nastavených pravidel a podle veřejně dostupného výpočtu. Další reformy se bohužel neschválily, hlavně kvůli tomu, že si na zdravotnictví pořád někdo chce hrabat politické body bez toho, aby přišel s nějakým řešením.

Takže si nejprve zjistěte fakta a ne jen to, co vykřikuje Rath s Paroubkem a Zubovou nebo píšou v Blesku. A mimochodem - přivYdělá.

JaS 7.1.2010 18:34

Re: poplatek 30,- Kč

Jožinovi (z bažin?): Julínkových 30 korun byl začátek, reforma měla dále pokračovat. Když "nutně" potřebujete krabičku cigaret, tak ji zaplatíte (pokud nesomrujete). Když "nutně" potřebujete litrovku krabicového vína, tak ji taky zaplatíte (pokud nesomrujete). Když jdete k doktorovi i když to nepotřebujete, tak proč byste to měl mít zadarmo? To byl princip 30 korun!  V takovém pohledu to až zas taková hloupost není a taky to dobře zafungovalo. Reforma dál nějak moc pokračovat nemohla, když si ji vzal Paroubek jako záminku k tomu, aby se dostal k moci a nějaké financování zdravotnictví ho vůbec nezajímá.

gadd 7.1.2010 19:54

Re: poplatek 30,- Kč

Jožine, v čem bude pro vás výhodnější, když těch 30 Kč nepůjde vašemu lékaři, ale "do systému" (čili do pekele)?

Myrek 7.1.2010 15:05

Kdeže ty penízky jsou?

Předesílám - jsem lékař a o ekonomice zdravotnictví něco vím a každodenně zažívám orgie ekonomických nesmyslů.

V chudém segmentu vyčleněném na zdravotnictví (necelých 7% DPH - EU 8-9%, USA 13%) je mnoho plýtvání na úrovni zdravotních pojišťoven - viz nesmyslné projeklty VZP typu internetových knížek, výletů k moři pro děti zaměstnanců a pár dalších etc. (rozsah příspěvku by nestačil).  Minimální či spíše jen symbolická spoluúčast pacientů vede k dalšímu velkoplýtvání. A to nemluvím o míře pochvyných transakcí managementů fakultních, krajských a podobných neprivátních nemocnicích.

kája 7.1.2010 13:51

dodatek

musíme si uvědomit, že české kvalitní zdravotnictví funguje podle rčení- za málo peněz moc muziky. Podle WHO je na 1. místě na světě co se týče cost- benefit.. Funguje to jen díky nízké ceně práce ( vykořisťování) lékařů a sester. Mladí lékaři to zabalí hned po promoci a jedou do zahraničí, kde dostanou 4x vyšší platy. Předdůchodci a důchodci lékaři to zde ještě drží, ale dlouho to nevydrží. Když v zemích jako Řecko, Portugalsko- tedy co mají stejné HDP jako ČR, když tam mohou mít atestovaní lékaři  v přepočtu 100 tis, tak proč u nás 25 tis( bez služeb). O personální devastaci v mnoha nemocnicích se dovíte více  na www.zdn.cz

H.K. 7.1.2010 14:11

Re: dodatek

.........nízké ceně práce ( vykořisťování) lékařů a sester.

To mají všichni lékaři v Řecku a Portugalsku 100 000 Kč měsíčně? Uvidíme kolik budou mít lékaři a sestry v Řecku po bankrotu.

.......tak proč u nás 25 tis( bez služeb).  Kolik by si naši lékaři a sestry, podle Vašeho názoru,  zasloužili za svoji práci?

Mladí lékaři to zabalí hned po promoci a jedou do zahraničí, kde dostanou 4x vyšší platy  ...........  Pokud by naši mladí lékaři museli za studium zaplatit, pokud jdou do zahraničí, tak ať jdoutam  kde je srdíčko táhne.

 

kája 7.1.2010 14:38

Re: dodatek

zasloužili by si tolik, koilikanásobek mají absolventi, atestovaní  vzahraničí ve srovnání s průměrem. Když má atestovaný lékař v Německu 3 ásobek průměru, tak to samé by mělo být u nás. V současné době mají 150 Kč hrubého za hodinu(  45 tisíc při 300 hodinách v práci) A co se týče, že by měli platit za studium, tak to by pak měli všichni , i ti , co berou tisíce za hodinu( IT, právníci...) Vy byste chtěl, aby vám s úsměvem  lékaři poskytovali světovou péči za pár pětek?

H.K. 7.1.2010 15:13

Re: dodatek

Nevím co je světová péče. Chci službu za kterou platím. Někteří lékaři si zaslouží víc,  jak 150 Kč na hodinu, jiní méně. Tak jako v každé jiné profesi. Zdá se, že většina lékařů je se stávajícím stavem  organizace zdravotní péče spokojena. Stěžují si stále na platy. Každý náznak změny systému a financování zdravotní péče naráží na odpor LK.

Dnes mají obvodní lékaři kapitační platbu. Ráno když vstanou mají vydělané. Noční služby neslouží z praktických lékařů ani jeden. Lékaři v nemocnicích mají každý měsic výplatu jistou.  Kdo,. mimo státních úředníků, to má?

Mil.Jak. 7.1.2010 19:57

Re: dodatek

Milión! Dva milióny berou! Žádnej z nás nemá takovej plat.

sempervivum 11.1.2010 11:49

Re: dodatek

To chcete říci, že hodina práce vysokoškolsky vzdělaného jedince má hodnotu 150kč? Který stavební inženýr by za to pracoval?

novaz 7.1.2010 13:18

blbům českým stačí málo

Horký dráth navrhoval spoluúčast pacienta přes sto korun. Nyní, jako uvědomělý socanský soudruh vrací třicetikorunáčům poplatek celý, třicetikorunový. Ti pak za oněch vrácených třicet korun volí socany, potažmo horkýho dratha. Socanská veverka v kleci.

janoryna 7.1.2010 13:09

máte pravdu

to je hrozný, co ten paroubek s rathem na tej pražskej radnici dělaj. už aby tam konečně byli pravicoví zastupitelé !

Dodo 7.1.2010 13:08

Příčina je v Marxovi

a jeho věta o nároku na vzdělání a zdraví. Toho naše úřednická socialistická mašinérie využívá. Vkládat peníze do vědy, školství nebo zdravotnictví? Z toho úředníkovi nic nekápne. Lepší jsou kšefty s Opencard, Kapsch, popřípadě zmiňovaným prodejem nemovitostí.

Kdo něco umí, ten to dělá, kdo neumí, ten dělá kariéru v politice a nakonec rozhoduje právě on.

janoryna 7.1.2010 13:11

Re: Příčina je v Marxovi a v paroubkovi

to je hrozný, co ten paroubek a rath na pražskej radnici s tou opencard napáchal. předepsat k úhradě !

Marat 7.1.2010 13:49

Re: Příčina je v Marxovi a v paroubkovi

janoryno, vy jste samička nebo sameček. Z vášeho nicku to zřejmé není A jakého zvířátka ráčíte být samičkou či samečkem? A že tak pěkně plkáte. Už brzo vás bude moci Paroubek, nebo Rath vodit na procházky.

VL 7.1.2010 16:33

Re: Příčina je v Marxovi a v paroubkovi

Nezačínal náhodou projekt Open card v době koalice ODS ČSSD na pražské radnici? Třeba i v době když byl Paroubek náměstkem primátora pro ekonomiku? Nevím, ale tohle není projekt posledních dvou, tří let. Jak hlasovali radní za ČSSD v době když byli v opozici o tomhle projektu?

Minutus 7.1.2010 18:02

Re: Příčina je v Marxovi a v paroubkovi

Nevíte a plkáte.

mlg 7.1.2010 12:23

rád čtu pana Vlka

jen doufám, že bramboračku rozpoznám i jinde ...

Vodička-sapér 7.1.2010 14:56

Re: rád čtu pana Vlka

mlg, představte si tu krásu a nádheru, celkovou atmosféru,  mrazivý den. Poledne vtom okamžení , táta , hajný nebo sedlák, celý prokřehlý, příjde z roboty  a v kuchyni se kouří, z, mámou s láskou připravené,  bramboračky!  Člověče, z bramboračky!! Bramboračka, sušené houby, česnek , majoránka  a samozřejmě, koroptvičky střílené motykou....česká národní  pohádka. Když jste tuto lahůdku,  věřím , že nerad, tady spojil s timto "voňavým " vývržkem totalitního emeritního ůředníka OPBH,odd. přidělu a evidence WC mís Václava Vlka  st., dopustil jste se urážky světové pověsti naší  gastronomie.Docela jste mne tím rozlobil!   

Jiří 7.1.2010 12:12

Rath- hrůza

Plně s Vámi souhlasím.

Rath děla ostudu lékařskému stavu. Už jenom to,že se dal do služeb, socialistů a komunistů.

Jouza 7.1.2010 11:40

Něco je špatné v našem sociálním státě.

Doktoři chtějí více peněz a kde je vzít?Pojišťovny mají omezené zdroje a o tm to je.Příjmy obyvatel našeho státu jsou mizerné a tak logicky i vybrané daně stojí za šest půlek.Někteří vykukové navíc ani daně neplatí a stát i když má přebujelou administrativu,je není schopen vymoci.Poctivci jsou za hlupáky a od těch ,co "musejí",se toho tolik navybere.Pak je tady síla lidí s nataženou dlaní,kteří jenom požadují a nic pro stát neudělali.Bylo by toho přemnoho,co bychom mohli všichni kritizovat,ale to není to hlavní!Hlavní jsou mzdy a kupní síla obyvatelstva.Řemeslník si vydělá poctivé peníze,jako na západě.Horší je to u zaměstnanců,ti za stejnou,kvalitní práci dostávají mzdu podprůměrnou,nebo ještě horší!Ovšem náklady už máme jako na západ od našich hranic.pohonné hmoty,elektřina,topení nájmy,poplatky na dálnici,parkování.To všechno a ještě mnoho dalšího ohrožuje koupě schopnost a výběr daní...!