29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZDRAVOTNICTVÍ: Od deseti k pětiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 72, poslední: 8.3.2009 21:18, přehled diskusí

1,50 před zdaněním:
Autor: vládík Datum: 5.3.2009 22:07

No, on to snad jako náklad nedaní. Tak proč to "před zdaněním" zdůrazňujete?

Lékař vystaví jen jednu neschopenku denně?:
Autor: vládík Datum: 5.3.2009 22:05

A kolik dostávají - roky - obvoďáci?

Re: Lékař vystaví jen jednu neschopenku denně?:
Autor: Jacek Datum: 8.3.2009 21:18

Co dostávají?  Těch zmíněných 5 Kč! (asi dva roky,předtím 30 roků nic...  Tak jste to myslel ?   :-)

Miloš Zeman:
Autor: Kolumbo Datum: 5.3.2009 17:07

svého času v jednom ze svých "bonmotů" prohlásil, že úkolem a vrcholným politickým uměním sociální demokracie je maximálně odrbat kvalifikované slušně vydělávající pracovníky a přitom je neznechutit natolik, aby se na všechno vyflákli. Vám evidentně pomůže jen to, když se na to vykašlete a půjdete prodávat pizzu. nebo se rekvalifikujete na léčitele, od toho nikdo vypisování neschopenek nežádá. A když většina doktorů preferuje socanská byrokratická nařízení před trhem, pak je tedy máte. V celé kráse a zářivé blbosti. Howgh.

Re: Miloš Zeman:
Autor: živnostník Datum: 5.3.2009 18:36

jestli to opravdu řekl,tak klobouk dolů,protože to tak přesně cítím a respektuju,život je boj....

Re: Miloš Zeman:
Autor: antisocan Datum: 6.3.2009 14:41

živnostníkům(zedníci,obkladači,holičky,instalateři,automechanici atd.) se bojuje velmi dobře,minimálně polovinu příjmů nedaní,neboť se souhlasem vlády(protože se o tom všeobecně ví)dělají na černo,předražují služby a šidí zákazníky,vím to,mám je kolem sebe,je to hrůza.Jak může šidit doktor,když veškeré příjmy jsou bezhotovostní,snad kromě těch usraných třicetikorun,ale i ty mají pojišťovny podchycené tak dobře,že je chtě nechtě musí zdanit taky,takže národ by měl svou zášť kvůli 3Okč vybíjet spíše zde,Protože tito "živnostníci je berou na hůl daleko víc než příspěvky ve zdravotnictví.Ovšem vždyť si platíme pojištění tak musí být vše "zadarmo",tento stupidní argument stačí národu k tomu ,aby zášť byla čím dál větší.

Re: Miloš Zeman:
Autor: strejda Datum: 5.3.2009 20:30

Jejda, tak to už máme vládu sociální demokracie. Vypadalo to, že vládne ODS.

Re: Miloš Zeman:
Autor: Herakleitos Datum: 5.3.2009 20:57

A já mám za oknem modrý praporky. Honem předělám za oranžovvý!

Re: Miloš Zeman:
Autor: Minutus Datum: 5.3.2009 20:46

Prohlásil, že sociální demokracie je tu pro zaměstnance a drobné podnikatele. Zájmy těch ostatních hájí ODS, jen se tváří, že je tu pro všechny. (Y)

Za tuhle hovadinu Julínek nemůže:
Autor: Doktor Datum: 5.3.2009 16:09

Zcela dementní systém vystavování neschopenek je z dílny pana Nečase a jeho Ministerstva práce a sociálních věcí.

Re: Za tuhle hovadinu Julínek nemůže:
Autor: Kolumbo Datum: 5.3.2009 17:11

Pokud by neexistovala pro zaměstnance povinná nemocenská, nebylo by třeba takové byrokracie, neb by každý marodil za svoje a pokud by se soukromě /nepovinně/ pojistil, pak by si vše kontrolovala soukromá pojišťovna a s tou by mohli lékaři dohodnout, za koĺik budou pro ni dělat administrativu. Při dohadování se státem tahá každý, kdo "nemá známé nahoře" za kratší konec. Jen socani si myslí /a snaží se zavést takový systém/ že bude mít každý nějakého "strejdu na ministerstvu".

Re: Za tuhle hovadinu Julínek nemůže:
Autor: strejda Datum: 5.3.2009 20:32

Socani se možná snaží zavádět, kdo ví. Zavádějí to ale občanští demokraté pod taktovkou pana Nečase. Je to tedy správné, nebo si opravdu, ale opravdu myslíte, že ODS zavádí něco špatného?

Re: Za tuhle hovadinu Julínek nemůže:
Autor: Minutus Datum: 5.3.2009 20:43

Ještě bychom dopadli jako ti chudáci Američani. Je mi těch lidí fakt líto.

Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: Ludva Datum: 5.3.2009 14:23

Přece plus 30 Kč za poplatek. Zase takoví chudáci to nejsou, aby něco platili ze svého. Ale měl jsem dojem, že Julínkova reforma perfektně šlape. Že by nějaký problém ? Kromě toho, že se mu dokonale povedlo rozeštvat lidi.

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: H.K. Datum: 5.3.2009 14:40

Julínkova reforma perfektně šlape

Byla realizována nějaká reforma? Já jsem myslel, že ČSSD, KSČM a užiteční idioti jako pan Hovorka jakoukoliv reformu zablokovali.

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: Alert.B Datum: 5.3.2009 15:30

Zvlastni ze zase prave lekari musi neco platiti ze sveho...

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: Minutus Datum: 5.3.2009 16:47

Je to běžné a není to jediný příklad. Pokud ODS uskuteční někdy svou reformu, budou platit pacoši. Ale ne třecetikoruny. Desetitisíce. Podívejte se na SiCKO od M. Moora, ať vidíte, jako to chodí v USA.

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: Kolumbo Datum: 5.3.2009 17:17

Od Moora nemá cenu se koukat na nic, protože je to gauner a svině. Pokud budu chtít něco potopit, natočím otřesné věci kdekoli. Pokud budu prezentovat jako český standard vraha Zelenku + dehydrované pacienty z LDN, AIDS a často hořící domovy pro seniory v Rusku, vraždy a prodej mrtvol pohřebním službám saniťáky v Polsku pak vám prokážu, že kdekoli uděláte nejlíp, pokud se zdravotnictví vyhnete obloukem, i kdybyste nyl hodinu před smrtí. Předvedu vám, že lepší než české zdravotnictví j i to v Zimbabwe. Čest! Hail Moore!

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: Minutus Datum: 5.3.2009 20:40

Copak? Není pravda, že v US 50 mil. lidí nemá na pojistku? Nebo není pravda, že pokud jste nemocní, žádná z nich vás nepojistí? Není snad pravda, že můžete přijít o dům, abyste měli na léčení? A to i v případě, že pojistku máte?

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: antisocan Datum: 6.3.2009 10:02

tak by to mělo být i tady,ne šetřit jen na dovolené,hory,auta,mobily,apod.,ale v první řadě na zdraví,tak je to všude i v Evropě,USA je extrém,uznávám,ale my Češi jsem druhý extrém,co se zdravotnictví týče snad až hyperextrém.

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: Vodák Datum: 5.3.2009 17:24

Ten dojem, že reforma šlape máte asi jenom vy, protože díky soudruhům ať již z komunistického áčka nebo béčka žádná reforma nezačala. Rozeštvat lidi se povedlo béčku v čele s Rathem, díky   nesmyslům s rušením poplatků. Ale holt sliby, když jsem díky nim vyhrál volby se musí plnit i když se ukáže, že jsou hloupé a nesmyslné.

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: Ludva Datum: 5.3.2009 17:28

To, že reforma šlape není můj názor, to je názor vlády a sdělovacích prostředků. Málo bylo napsáno chvály na Julínka ?

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: Vodák Datum: 5.3.2009 18:13

Nevím co je názor sdělovacích prostředků. S jejich dnešní úrovní bych se s ním rozhodně neoháněl. Názor vlády je, že reforma nastavená Julínkem je správná a je třeba ji prosazovat. Lepšího ministra zdravotnictví než byl Julínek dlouho mít nebudeme a za to, že reformu se nedaří prosadit nemůže Julínek ale odborníci jako Hovorka nebo Zubovová a lidé, kteří věří tomu, že za stejné peníze budou mít špičkové zdravotnictví a při pěti prazdrojích nadávají na poplatky. Nemůže šlapat něco, o čem většina lidí ani neví,co by to mělo být. Hlavně, že řvou proti. Jsme přece Češi.

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: jarda Datum: 5.3.2009 19:48

Ludvo, těch pět bodů je položka v seznamu hodnocení jednotlivých lékařských výkonů. Vyšetření , operace, ošetření vše má své bodové hodnoty a tak i neschopenka. Ta má právě těch 5 a ostatní výkony mají jiné, ale podobné hodnoty..

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: strejda Datum: 5.3.2009 20:35

Máme tržní ekonomiku, proč tedy lékaři pracují skoro zadarmo?

Re: Jakých 5 korun za neschopenku ?:
Autor: Pedro Datum: 6.3.2009 21:56

Bo so blbe

V jiných povoláních se nad tím nikdo nepozastaví:
Autor: františek Datum: 5.3.2009 13:18

Ve školách, jak si strejdové z ministerstva vymysleli, má každý učitel o 30% více práce, aby vyhověl zpracování jakéhos ŠVP, který má za úkol snížit vzdělanost na žáků školách. A takových povolání, do kterých se pletou tabulkoví darmožrouti, a nic za to neplatí, je určitě víc

Re: V jiných povoláních se nad tím nikdo nepozastaví:
Autor: Ludva Datum: 5.3.2009 14:25

Za zpracování ŠVP přece dostali učitelé zaplaceno zvlášť. Odhaduji, že těch 5 Kč za hodinu práce by to mohlo hodit ;-D.

Je cosi shnilého ve zdravotnickém systému ,:
Autor: Kuchl Datum: 5.3.2009 13:13

bez  zásadní reformy je cesta od deseti k pěti nevyhnutelná . Ale politici  dogmatického ražení vytváří chaos a lidem tento způsob nejspíš vyhovuje - viz krajské volby  !  U Julínka se projevila aspoň smysluplná snaha o řešení ... Nadměrná byrokratizace je problém celé EU a lepší to nebude !

Tam je stejne neco nesystemoveho:
Autor: Jovo Miks Datum: 5.3.2009 12:37

Nekdo jiny (lekar= zdravotni pojistovna) uznava pracovni neschopnost a nekdo jiny (Ministerstvo prace )to musi platit. Pro zdravotni pojistovnu je ekonomictejsi nechat me lezet doma 14 dni na Paralenu, nez mi predepsat drazsi ucinnejsi lecbu bez neschopenky.Uvedomil si to uz nekdo?Nebo se do toho bojime  vrtat?Maji neziskove nemocnice i neziskove sanitky a helikoptery?Vite,kolik penez touhle kanalizaci protece a ridici sanitky ( jinak soukromi podnikatele v oboru provozovani Mercedesu) si navic jeste tu dvacku od babky v kapse nechaji.