14.6.2021 | Svátek má Roland


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 19.5.2021 12:05

Je hezké si číst o "nástrojích pro procesní modelování", ale pak přijde realita typu podvodníci z Bratislavy nabízejí tupý software, který ač určen ke zpracování zdravotnických dat - těmto naprosto nerozumí a neumí v nich vyhledat ani jasně formátované položky typu diagnosa a rodné číslo.

A. Stárek 19.5.2021 9:40

Je krásné, jak se prý celý eRecept namodeloval ve vyspělých počítačových nástrojích. Ovšem pak se to taky realizovalo a realizace byla typicky česká. Počínaje tím, jak SÚKL uchopil práci s certifikáty - pro komunikaci se SÚKLem musíte používat certifikát, který vám vygeneruje sám SÚKL, tedy on má i váš soukromý klíč(!); eRecept je potřeba podepsat kvalifikovaným certifikátem, ale nekontroluje se, čí ten certifikát je(!) a archaickými papírovými metodickými omezeními konče - na jeden eRecept pořád není možné vložit víc položek, než dvě - proč, proboha?

D. Zítko 19.5.2021 6:56

Emoce u lékařů E recept stále vzbuzuje. Základní argument proti jeho povinnosti jsou náklady pro lékaře s tím spojené a především nemožnost psát recepty po staru v praxích s minimálním množstvím vystavovaných receptů.

P. Hatina 19.5.2021 2:32

Prokristapána, takže celej ten hutnej článek je o tom, co tady před nedávnem zmiňoval sám Vojtěch, že se prakticky zbytečně má evidence očkování proti covidu spojit s evidencí e-receptů, i když to spolu nijak nesouvisí - a dělat by se to tedy nemělo - jak ostatně vyplývá z důvodů uvedených na začátku článku?

Bohužel , ty covid-pasy mít budeme, a bohužel pak se v jejich evidenci bude hrabat kdekdo - od ĺidí na letištích, přes policajty a hygieniky, k hospodským, fitnesákům a kadeřnicím? Ehm- s tím že tahle evidence bude takto přístupná i mezinárodně?

Do té společné evidence, kde tedy bude i uvedeno jaké konkrétní léky lidé berou?

Tedy, samozřejmě - jak nám jistě dnes páni autoři zaručí -zcela anonymně a zajisté zcela bezpečně-neprostřelně, že by to žádný hacker nepřekonal? Jen tedy připomínám, že, jak se i psalo, už tu současnou evidenci covid- očkování během pár minut vyhackoval dosti primitivním způsobem mladej kluk ;-D