3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: Helsinský výbor fabuluje

Ve Zprávě o stavu lidských práv v České republice za rok 2011 publikované Helsinským výborem je pozoruhodná pasáž věnovaná transsexualitě (s. 64 zprávy). Je zde uvedeno, že nový český zákon o specifických zdravotních službách prý porušuje lidská práva transsexuálních osob v tom, "že při změně pohlaví předepisuje nucenou sterilizaci, což je neslučitelné s právem na ochranu tělesné integrity každého člověka".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 26.7.2012 10:38

Helsinské výbory měly své oprávnění jako dozor

nad dodržováním výsledků helsinské Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě - a  to ve státech, kde si vlády s takovým dodržováním nedělaly problém. Československý HV měl zaniknout samorozpuštěním jako Charta 77 - přestal mít po VLSR smysl.

Organizace, která nemá smysl - a přitom inkasuje peníze - si smysl vždy najde. Obvykle v hovadnostech typu "předělejte ho na holčičku, ale koule mu nechte". Jejich předstíraný zájem o transsexuály obětem jejich dobročinění jen ubližuje...

T. Hamet 26.7.2012 16:30

Re: Helsinské výbory měly své oprávnění jako dozor

Vždyť se taky podívejte, co vejlupky v tom výboru sedí.

S. Ševeček 26.7.2012 8:33

To jsou plky Helsinských

profesorek Eckertových.

R. Gramblička 26.7.2012 6:53

mám pocit,

že helsinský výbor je organizace podobného charakteru jako amnesty int. - prostě tlupa salónních yntelektuálů, osobujících si právo kecat do všeho

PS: jsem tu první! :-)

I. Lyčka 26.7.2012 7:52

Re: mám pocit,

Blahopřeji k prvnímu místu :o) a podotýkám, že jsem stejného názoru, co se týká Helsinského výboru. Jeho členové by měli být uzavřeni na zvláštním oddělení a být pod neustálým dozorem oštřujícího personálu v bílých pláštích. Ostatně jako členové mnoha dalších podobných výborů, komisí, atd.

P. Lenc 26.7.2012 8:17

Re: mám pocit,

Pánové, čím menší skupinka blbů, tím větší křik a dotace.Nakonec takové naše Děti zemně jsou toho příkladem.