6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiri Wicherek 25.2.2008 13:40

Re: Re: AndyO,

Hmmm a pokladenskym systemem myslite Vy, pekne prosim, co?

starší lékař 25.2.2008 0:24

Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak,

Nevím co myslíte pojmem obohacení, ale pokud se lékař svou prací živí - a těch je dost, možná většina - tak na tu peněženku chtě nechtě myslet musí. Jen tak mimochodem - prací se živí drtivá většina obyvatel naší zeměkoule, takže požadovat za práci peníze je zcela legitimní, s tím je třeba se smířit. Medicína není charita. A nikdy nebyla, i když tyto dvě kategorie mají něco společného.

doktor, ne Doktor 24.2.2008 23:53

Re: AndyO,

Máte pravdu, ale jen částečnou. Jednak - zdraví občanů je jak pro jedince, tak pro zemi tak cenný statek, že jeho zajištění je zahrnuto do základních lidských práv, o něž mají pečovat civilizované STÁTY - ne soukromník nebo privátní akciové společnosti. Druhak - jeho udržování je tak nákladné, že ze svého jsou to schopni hradit jen ti nejbohatší. Je proto nutná solidarita zdravých s nemocnými. Pokladenský systém je něco jiného, než si myslíte.

Alert.B 24.2.2008 22:18

Re: Vážený zdravotnický personále,

Problém je, že ani ti ukrajinci k nám nechtějí

Fafa 24.2.2008 22:17

AndyO,

jeste maly dodatek. Pisete o financovani zdravotnictvi pacienty. Technicky vzato je u nas prubezny system a hlavnimi prispevateli systemu jsou ti, kteri jsou aktivne zamestnani. Zbytek zaplati vsichni danovi poplatnici u statnich pojistencu a ropimych dotaci. Takze bohuzel zdravotnictvi neni ani zdaleko placeno pacienty. Pokud by k tomu doslo, treba ve forme pokladenskeho systemu, tak by se mnoho veci rychle zmenilo.

Fafa 24.2.2008 22:12

Pak omluva,

to jsme si nerozumeli. V me zkusenosti prave treba to Level 1 trauma centrum je castecne financovane primym statnim grantem a pak samozrejme z placenych vykonu od pojistoven.

Fafa 24.2.2008 22:03

Andy,

Vase uvaha bohuzel plati i obracene. Existuji miliony naprosto spokojenych pacientu, kteri duveruji svym lekarum. Bohuzel jsou v mediich prekriceni demagogy a kverulanty.  

MUDr Jiří Kilian 24.2.2008 22:01

Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak,

Jak není slovo, kolega baci tu o tom psal, já jsem Vám psal o výsledcích našich průzkumů spokojenosti...

MUDr Jiří Kilian 24.2.2008 21:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velmi dobrý článek

víte, je více druhů péče, převážení pacientů někam není vždy ztrovna ideální způsob šetření materiálem, pokud nemocnice není s to věc samu sama zvládnout, pak má pacienta předat do péče, ne za vyšetřením. Ale jak říkám, je více druhé péče, různá závažnost onemocnění a t d.

AndyO 24.2.2008 21:21

Re: Re: Re: Re: ale no tak,

ale víte, že ten pocit někdy mám- ale ohne srande, poslouchám lidi na ulici, v čekárnách, v tramvaji, na netu moc ne- a přede mnou řeknou to, co před lékařem kvůli zažité úctě nepoví...ti lidé vskutku nechtějí kdovíco, jen slušné zacházení a zájem - o tom ale v článcích na netu není nikdy ani slovo- jen o penězích a jak něco nejde.

Tak si myslím, že naopak naráží na limity diskutérů má touha po pozitivním přístupu zdravotníků, respektive i po její prezentaci, neboť nepochybuji o desítkách tisíc výborných, ochotných a své práci oddaných lékařích a sestrách- proč tihle mlčí? Nejsou umlčeni těmi, co jsou nespokojení? Já myslím že ano, překřičí je ti, co je jejich jediným měřítkem peněženka- a pokud se z těch hladových stanou leadeři, tak bohužel budou bráni jen oni vážně- je na každém jedinci, zda si uvědomí, že nadání a znalosti jsou dar, které nemají propůjčeni jen k vlastnímu obohacení. A nemyslím, že bych například Rathovi křivdila, na to ho znám moc dobře. Pokud je vyslyšen, je naše zdravotnictví možná technicky na výši, lidsky však ne.

starší lékař 24.2.2008 20:27

Re: Re: Re: ale no tak,

Nemáte někdy pocit, milá AndyO, že ta nespokojenost je spíše ve vaší mysli, než někde jinde? Je to škoda, protože umíte pěkně psát a myslí vám to. Jen pořád -nevím proč - vyhledáváte konfrontaci a tím si tak trošku zahrazujete cestu k tomu, aby vás někdo bral opravdu vážně.

H.K. 24.2.2008 20:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velmi dobrý článek

To je umělá překážka, výmysl nějakého úředníka nebo lobisty. Z ekonomického hlediska je to přirozené, aby zdravotnická zařízení mohla dělat služby pro jiné nemocnice. Moje známá, neuroložka,  dělá EEG pro svoje kolegy, ale pro paciety Všeobecn zdrav. pojišťovny dostává proplacené jenom svoje paciety. Pokud dělá pro paciety ostatních pojišťoven, tak to není problém. Záleží pouze na lidech.

MUDr Jiří Kilian 24.2.2008 19:36

Re: Panove,

nene, to já jsem na mysli neměl a vůbec jsem to nechtěl sdělit, nevím jak jsou placeni lékaři v iuniversitních nemocniích. Já jsem měl na mysli obecnou skutečnost, že úhrada zdravotní péče nezohledňuje potřebu připravenosti péči poskytnout.  Nemluvím tedy o placení lékařů - výkon, čekání a pod., ale  o samotné finoncpování zpéče a způsoby jkeho kalkulací.

MUDr Jiří Kilian 24.2.2008 19:31

Re: Kiraste

a ministrem slibovaných kolegů Bulharů a Rumunů také není vidět, ale ministr říkal, že pro ně má už připravené jazykové kursy, takže možná  se zatím učí česky

MUDr Jiří Kilian 24.2.2008 19:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velmi dobrý článek

Nevím, myslím si, že to možné není.

MUDr Jiří Kilian 24.2.2008 19:12

Re: Re: Re: Vážený zdravotnický personále,

:-)) výhružky ? :-))) Kdy jsem obrátil naruby cizí příspěvek ?

Doktor 24.2.2008 19:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velmi dobrý článek

Možné to je, ale nemocnice která to udělá, je za to ekonomicky hrozně sankcinována.

Fafa 24.2.2008 19:02

Panove,

to se shodneme. Tady kolem mne funguji vlastne oba systemy. V mensim meste potrebuji doktora na emergency room, tak mu zaplati pevnou sazbu na hodinu a nemocnice s nim bude mit dohodu o percentualnim rozdeleni prijmu z jeho vykonu behem sluzby. Tady to vidim podobne jako u tech hasicu. Co nechapu je to, proc treba ve velke universitni nemocnici podle Vas nemuzou byt lekari placeni podle provedenych rutinnich vykonu?

Fjertuch 24.2.2008 18:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pěkný článek

R^Sohlas!!  To jsou kriteria pro kvalitu.

AndyO 24.2.2008 18:13

Re: Re: Vážený zdravotnický personále,

no, kirast reaguje na neustálé výhružky, jak čeští lékaři a sestry odjedou pracovat do zahraničí- co do toho pletete střílení? Opět obracíte cizí příspěvky naruby?

Fjertuch 24.2.2008 18:11

Re: Re: Re: Re: Velmi dobrý článek

Jej  a právě v těch pojišťovnách, v těch palácích se spotřebovává, zanačná čast peněz povinně platících. Být uředníkem ve zdrav, pojištˇovně, docela dobý job.

MUDr Jiří Kilian 24.2.2008 18:08

Re: Vážený zdravotnický personále,

Tak třeba Stalin doktory hned střílel, nikam je  neposílal :-))

Koloděj 24.2.2008 18:07

Re: Re: Velmi dobrý článek

I v Kuvajtu  jměli perfektně vybavené nemocnice, moderní sály,moderní diagnostické i léčebné metody, jen personál dováželi v té době  kromě jiných i z Československa.

MUDr Jiří Kilian 24.2.2008 18:05

Re: Panove,

asi jsme nyní každý u jiného thematu. Já o principu hasičů píšu v té souvislosti, že cena péče neozhledňuje cenu připravenosti tuto péíči poskytnout.  Píšui o péči, nikoli  jen o odměně  zdravotníka , tedy o režii toho čekání,m té připravenosti, Ta nijak zohldněna není.

MUDr Jiří Kilian 24.2.2008 18:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velmi dobrý článek

Myslím si, že takto to možné není.

MUDr Jiří Kilian 24.2.2008 17:57

Re: Re: Re: Re: ale no tak,

souvislostem

MUDr Jiří Kilian 24.2.2008 17:56

Re: Re: Re: ale no tak,

empiricky podložená premisa ? jak empiricky ?  Empirické výzkumy neukazují na převažující nespokojenost, ba naopak.  Naše konkretní letité už průzkumy ukazují, že vztahy dobré jsou a o to, co by je mohlo narušit, se docela zajímáme. což lze snadno doložit.  Takže máte-li špatnosti zdravotníků za příčinu špatnosti systému, je to jistě možný názor, já předkládám argumenty proti tomu a berte neberte a odmítání Vaše vlastní klidně označujte za neochotu jiných. Právě diskutovaný článek se týká vad systému, A protože je systém vadnmý, zřetelně vadný, proto o tom píšu i já. O spokojeností nespokojeností pacientů jako příčině špatnosti systému jsem ale nepsal.  V obsahu posledních dvou vět Vaší repliky nemám jak porozumět.

 

:) 24.2.2008 17:46

Kiraste

Místa už teď jsou, ale Ukrajinci ne a ne dorazit. Takže to budete

muset vzít sám.

Fafa 24.2.2008 17:38

Panove,

u tech hasicu je ovsem celkem dobre mozne naplnit jejich denni program bud skutecnymi pozary nebo cvicenim. Chirurg schopny provest reimplantaci predlokti po traumaticke amputaci na cirkularce sice musi byt k dispozici, ale zrejme bude provadet i vykony mimo akutni traumata. Proc by nemel za ne byt placen podle bezneho sazebniku vykonu?

V tom porovnani s hasici jsme v situaci, kdy nehori. To by mi mozna mistni hasicsky sbor byl ochotny pujcit nejakou tezkou techniku na sbourani stare stodoly za chalupou. Predpokladam, ze by za to ale chteli zaplatit.   

AndyO 24.2.2008 17:24

Re: Re: ale no tak,

nemám už čas ani chuť, protože nevidím ochotu pochopit- i když zrovna vy jste jiskřička naděje- ta premisa je podložená empiricky a jinak ani podložena být nemůže. Vztahy nejsou dobré a zdravotníci odmítají vidět příčinu, místo ní pořád cpou peníze.

Ona kdyby tu byla spokojenost, tak by asi nevznikaly takové články jako ten co u něj diskutujete, že? O těch vámi psaných ani nemluvím.