25.2.2020 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: Euthanasie

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 132, poslední: 22.7. 2008 8:01, přehled diskusí

28.5.2007 9:45

Re: Re: no nevim co na tento clanek

I to jsem se neobratně pokusil ve svém příspěvku vyjádřit. Právě proto si myslím, že odmítání euthanasie ze strany některých lékařů pod rouškou morálky, filosofie apod. je pokrytecké.

28.5.2007 16:16

Re: no nevim co na tento clanek

Nějak jste si to špatně přečetl. Kolega Kilian se do vašeho života nikterak nese*e, a ten velekněz je jaksi pouze váš problém jak vnímáte svět kolem sebe. Já s tím článkem naprosto souhlasím. A děsím se doby, kdy bude eutanázii - tedy vědomé a účelové zabití - proplácet zdravotní pojišťovna.

28.5.2007 22:07

ale ano,

cpe se mi do zivota, protoze chce, aby monopol moci - stat - mi zakazal (resp. nechal platnym zakaz stavajici), ze muzu umrit kdy chci. co je dr. kilianovi do meho zivota, ja se ho neprosim o zadne sluzby.

kdyby napsal, ze on osobne nikdy nic takoveho delat nebude, ani nemuknu. pokud s clankem souhlasite, pak i vy patrite k lidem, kteri presne vedi, jak mam zit. a ja dr. kilianovi i vam pisu - nese*te se do lidi kolem sebe.

28.5.2007 0:43

V zastoupení Boha rozhoduje lékař?

Pane doktore, podle Vás by si medicina neměla nechat vnutit způsob a cíl nevyléčitelně trpící usmrtit. Tedy jenom lékař (nadčlověk, zástupce Boha, či co myslíte, že jste,) může rozhodnout  o ukončení léčby, tedy pasivní euthanasii ? Pokud takto může rozhodnout lékař, proč ne sám pacient? Náhodou jsem dnes slyšel p.prof.Pafka s poněkud odlišným názorem. Přes složitost celé záležitosti připustil, že by člověk v 21.století měl mít na úplný závěr života možnost řešit svou bezvýchodnou situaci i jinak než např.skokem z nuselského mostu. To je Váš profesní kolega, tedy byste mohl jeho názor vzít v úvahu na rozdíl od mého plebejského.

28.5.2007 8:47

Doplňující vysvětlivka.

Pokud by někdo další potřeboval vysvětlit : větou "Pokud takto může rozhodnout lékař, proč ne sám pacient?" jsem neměl na mysli možnost pacienta ukončit léčbu, ale zvolit euthanasii. Omlouvám se většině diskutujících, kteří evidentně chápou co to euthanasie. Na rozdíl od přispěvatele, který se výše pokouší o významu slova euthanasie školit.

28.5.2007 16:09

Re: V zastoupení Boha rozhoduje lékař?

Pletete páté přes deváté. Pokud Vám připadá divné, že dva odborníci mohou mít odlišný názor, pak jste nic nepochopil. A ani se o to nesnažte, není Vám to dáno.

28.5.2007 0:22

No nějak se ten blížící se přebytek důchodců musí vyřešit.

Důchodců bude za chvíli takové množství, že stále klesající počet lidí v pracovně aktivním věku jim nebude moct nejen vydělat na důchody, ale ani na léky, na domovy důchodců, na pečovatelky, bude chybět personál v sociálních ústavech i v obchodech a v dopravě... důchodci budou chtít nejen důchody, ale i služby.

Eutanázie prostě bude novým řešením problémů stáří.

28.5.2007 1:02

Re: No nějak se ten blížící se přebytek důchodců musí vyřešit.

tak to si panacku schovejte pro sve pribuzne, tak si to reste vy... tohle napise jenom eklhaft

28.5.2007 2:39

Re: No nějak se ten blížící se přebytek důchodců musí vyřešit.

Fuj, ty hnuse, kolik ti je let? Doufám, že si tohle přečtou i tvá máti a fotr, co tě takhle vychovali. Hned jak budou v důchodu, pošleš je na injekci. Ale těš se, tvoje děti tě odpraví ještě dřív!

28.5.2007 8:50

Jaké děti?

On má dnes někdo děti? Sem tam nějaká dvojice starších lidí si pořídí jedno dítě. Ale že by si mladé dvojice pořizovaly děti, na to výsledky statistických šetření neukazují.

Lidé, kteří aby nemuseli pečovat o více dětí, se raději uchýlí k jejich zabíjení ještě v luně mateřském, nemohou očekávat jiný přístup od toho svého dítěte, které přežije. Až sami od něj budou potřebovat péči, dostane se jim nejspíše smrti.

28.5.2007 9:53

Nekydej takové blboblafy.

28.5.2007 10:19

Re: Jaké děti?

Sašo, Sašo  - no, a kdyby ti mladí dnes měli hromady dětí, bylo by to s Vaším názorem na euthanasii jinak ? - no, nebylo, jenom kecáte a plivete kolem sebe, předpokládám že jste věřící křesťan, ti to tak většinou vidí.

Můj dědeček - zlatý a velmi aktivní člověk - dožíval u nás doma ve stavu, kdy mu to velmi dobře myslelo, ale všechny periferie, tedy zrak, sluch, ruce,nohy mu odcházely a on si velmi stěžoval na tohle strašné vězení v nefunkčním těle - a chtěl zemřít. Důstojně, dle svého způsobu a rozmyslu. A nemohl, a já to vidím dodnes jako jeden z mých strašných zážitků. Také by jste mu jistě předepsal hromady utišujících prášků, které mu vypnou mozek a povinnost žít ( křesťani by jistě chtěli, aby se u toho ještě nadšeně usmíval a huhlal haleluja, že může takto žít ).

Nechte těch keců o vraždění dětí - pokud totiž řeknete, že interrupce je zakázaná, tak současně říkáte, že žena je jen nesvéprávný stroj na rození dětí, a já zase vidím křesťanské představy chovu lidí v lidských chlévech s právy dobytka a nadřazenou kastu vládců "církve vítězné" která  bude rozhodovat, co má dobytek (lidé) dělat, jak to mají dělat a co si u toho mají myslet.