27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Salajka 18.3.2021 19:49

Slováci testují káždého, kdo chce prácovát, jednou týdně, zájišťuje to státní správá. Nejvíc se testuje v sobotu. Je to 20 minut týdně, výsledkem je negátivní potvrzení. S ohledem ná úmrtnost je odmítnutí testování blábol.

V. Klepetko 18.3.2021 19:19

Tak testování je "mega trauma" ? Co je to za blbost? Když chci dostat řidičák, změří mi zrak, jestli vidím. Jsem pilot? Musím se podrobit různým testům a prohlídkám... No a teď musí pracovník bezpečnostní agentury testem prokázat, že není přenášečem nebezpečné infekce. No a co? To má být pro chlapa trauma? Jestli se mu to nelíbí, může dát výpověď a psát články jako pan Fencl! I když raději snad ne... Ach-ach, po přečtení podobného článku by se jemu podobní cítili být zraněni mikroagresí a babským skuhráním infantilního autora...

Je to zbabělé, nestatečné... Fuj!

:-)

Š. Hašek 18.3.2021 18:28

Nepraskají. Ti dole "pouze" makají, na 121%. Ti nahoře vyplňují řádky, na 214%.

Není mi dvacet. Už tady bylo. Skutečnost byla jinde. A je jinde.

Mám kamaráda, MUDr, maká v nemocnici. Už se zakoktává. Neví, jestli mluví do televize, nebo pravdivě, k sousedovi. Je mlád. Já, když jsem začínal, tak jsem se bál i kantýnské. Tak po čtyřicítce to vodlehlo. To bylo taky vždycky ....... koloběh.

Š. Hašek 18.3.2021 18:20

Jste ztracenej, poňádž jste rafinovanej!

Už si začínám myslet, když slyším Richterovou, že aspoň malininkou vagínku taky mám. Nevím tedy, zda ona má malininko to moje.

Rozhodne manželka.

Ś. Svobodová 18.3.2021 17:56

Čurbes v tom má ten, který vás očividně pustil vařit na tábor bez průkazu. Bez průkazu vás kontrola z hygieny vyrazí a pořadatel zaplatí pokutu jak prase. Takový je zákon a absolutně na tom nic nezmění co si myslíte. Navíc Zdravotní průkaz není o tom jestli znáte předpisy, ale o tom, jestli nejste přenašeč nějaké infekce nebo parazita.

Š. Hašek 18.3.2021 17:49

Je to na dlouho, na pět Plzniček.

A příjemný, jarní večer.

Š. Hašek 18.3.2021 17:47

Paní Svobodová,

po tom roce nejde již o nic jiného, než o to, co komu říkala jeho babička, děd. A jestli bez doučování zvládnul osmičku. A jestli ......

Já už zažil ledacos! A tak si dovolím "drze" kecat. Furt. Daně jsem zaplatil.

M. Krátký 18.3.2021 17:39

dnes v 16,00 jsem dostal v Thomayerově nemocnici první injekci - nevím jakého původu - od toku 1943 do mě prali všechno možný i nemožný a hlavně k tomu neměli souhlas ani jedné komise EU - coronáči zmar !!!!!!

Ś. Svobodová 18.3.2021 17:31

Nejde o můj pocit. Jde o to, že nemocnice praskají ve švech. Zdravotní systém už je léta chybně nastaven, jenže teď se s tím nic dělat nedá. Každý by měl pomoct jak může. A nechat si udělat týdně test je to nejmenší.

Ś. Svobodová 18.3.2021 17:24

Taky už toho mám po krk. A některá nařízení jsou tak stupidní, že mě dovádějí k zuřivosti a prostě je nedodržuji. Ale testování zaměstnanců a v budoucnu školáků za stupiditu nepovažuji, viz odpověď p. Haškovi výše.

Ś. Svobodová 18.3.2021 17:19

Pane Hašku nejde to, že se někdo bojí a jiný ne. Jde o to, že nemocnice se plní a plní a Zaměstanců je v Česku přes 5 mil, záchyt byl 0,6%. To je 30 tis. roznašečů a potencionálně 90 tis. nakažených lidí ze kterých by 45 tis. němělo příznaky a přenášeli by virus dál a 3tis. by skončili za 14 dní v nemocnici.

J. David 18.3.2021 15:24

Dámo, umíte uvařit echtovní zvěřinovou svíčkovou a houskový knedlík? Na to netřeba zdravotní průkaz, ale kulinářskou erudici.

J. David 18.3.2021 15:16

Jo, až si pořídím výtěr na Trichomonas vaginalis, i když vaginu nemám. Jo, ale ho od baby mohu lapnout a stanu se "vektorem".

J. David 18.3.2021 15:08

Dámy a pánové, testy rektálním výtěrem, jako v Číně. Prý mají nevyšší antitgenní a rychlý záchyt Covid pozitivních. Vysrč ďupu, špejli vrazíme, dostaneš číslo, a za patnáct minut víš, jak na tom jsi. LGBT budou sice jásat, ale hned brblat, že je ta špejle moc tenká. Nu, netopejr Blatný (jako pediatra a hematologa bych ho k vnoučatům nepustil, aby je nevyděsil) by měl zvážit rektální testy ve firmách. Když už, tak už, prča "muší bejt".

J. Anděl 18.3.2021 14:54

Koneckonců to vláda udělala podobně kolem toho nouzového stavu.

Spokojen nebude a sám nevím, byl-li bych já. Pozoruji sám sebe, kdy se pohár trpělivosti začne blížit k okraji, a ještě dobrý. Ještě mají nějaký prostor. Ale kolik měsíců či let vydržím? Kolik vydrží ostatní?

A. Malotová 18.3.2021 14:52

pracuji v sociálních službách, abych neohrozila seniory

Z. Lapil 18.3.2021 14:44

No dovolte :-)? Jaký workshop maminek? Pěkně brontosauří pracovní tábory pro lidi, které nepřestalo dobrovolničení bavit ani poté co založili rodiny. Jeden hrad už jsme dostavěli (s tím "se" začínalo ještě v dobách, kdy byl pohyb v režných kytlicích vzornými občany identifikován jako schůze Ku-klux-klanu a následně rozháněn SNB; nekecám) a teď se začínáme věnovat "obnově krajiny", což sice zní podezřele zeleně, ale jedná se o klučení a obnovu zarostlých sadů (je to například úžasný polygon pro workshopy na prořezávání starých stromů, páč je tam naprosto neomezené množství materiálu), výsadbu nových ovocných stromů, obnovu orchidejových luk (ruční kosení; pastva)...

Kousek vedle a v podobných podmínkách je toto: http://www.uh.cz/brontosaurus/rezervace_hute.html

Budování hadníku (na fotce vpravo): https://bronticilukov.rajce.idnes.cz/Oldomas/1416387132

Zajímavá součást historie: robota tam fungovala hluboko do druhé poloviny 19. století, protože v těch krajích nebyl nikdo, kdo by byl schopen přečíst si noviny a vyvodit z toho důsledky. Z roboty se někteří místní vypláceli ještě za 1. republiky; jakési nevýhodné pachty, moc jsem to nepochopil.

I. Fencl 18.3.2021 14:33

ten člověk, o němž píšu, je zavřen sám celý den ve vrátnici, pak znova, pak má 4 dni volno

I. Fencl 18.3.2021 14:25

díky za radu. Možná poslechnu, v mém zájmu to je. Toto nebylo.

Š. Hašek 18.3.2021 14:08

Myslíte v Pákistánu? Tu Asii! Taky to Mongolsko snad něco vymyslelo (je jich asi 0.00018 na km2 a hodně tam fouká a mrazí).

Tak to zkuste naroubovat v rodišti mojí maminky, otce. Asi Vás vyvedou. Vyvedeme.

Dále upozorňuji, na tu Asii, nějaký Gazdík totiž zas tvrdil, že počítačové čipy tam dělají ze dřeva. Aby se v tom člověk vyznal. Taky tam jedí polosyrový vovčí voči, z vovcí bez respirátorů. Máslo z jaků prej bývá prošlý, to zas nějaká ta komisařka pro výživu ....

Nemohu jinak.

Takže v ČR všichni a každé čtyři hodiny. Od pondělka. Budu dobře spát. Poprvé po roce.

Š. Hašek 18.3.2021 13:52

Předpokládám, pane Navrátile,

že jste si vědom toho, že Vaše testování - 2x za rok - "zvýšilo teplotu oceánu o měřitelnou hodnotu".

Je nutno si zjistit něco o kolonoskopii. Nervy a strach (to už dneska modernisté vyléčí vedlejšíma práškama, že) ? Možné nehody, značnou neprůkaznost. "Dnes se testuje", jestli po rýmě nemáte nohu kratší. Vypadá to, že dochtoři nám budou místo výletů do lesa doporučovat stále nějaké testy, nejlépe něco zkušebně vyříznout hodně hluboko! Zadarmo!!! Kuřáci, vystrašení a vykrmení jsou žádané zboží! Zadarmo!

Mám lékaře.

Š. Hašek 18.3.2021 13:26

Bylo by to delší povídání .......

Děkuji za připomínky/poznámky!

Za mě ...... se koupí (objednaná) studená kýta (9:20) zabalí se do pěti novin, dá na dno batohu, na kole se dojede na tábor (lesem, teplota max 21), prdne na prkýnko a už to jede (10:21) ........................ ve 13:30 se řve na opozdilce a kontroluje špína za nehtama ...... protože jsou vepřové plátky s rejží. Polévka zeleninová s krupičkou/drobením. Lze udělat nějakou zeleninu, jako šalát.

A tak to tam u mě chodí každej den, pane Lapile.

Když jsou hodně hodný, tak se dělá pudink s piškotama, kompotama a šlehačkou. Ale to dělám jenom, když mi naštípají třísky na zátop jako špejle, stejně tlustý a stejně dlouhý. Ten náš tábor není workshop televize ani maminek!!!

Z. Lapil 18.3.2021 13:11

P.S. Všechno je jedlé, když se to dostatečně drobně naseká. Znáte?

Z. Lapil 18.3.2021 13:09

Já na to du ještě jednodušeji. Optám se hlavního vedoucího. Ne že by mi svěřili kuchyni, nanejvýš mě pošlou pro rohlíky. Autem, míváme k padesáti účastníkům, obvykle včetně jednoho dvou kojenců, ale taky včetně žravých dospělých.

Hitem tábora je "sluníčková omáčka". Ale to jen mezi námi, rozhodně se žádné z dítek nesmí dozvědět, že je to na bázi cukety. S kurkumou vypadá fakt úžasně.

Š. Hašek 18.3.2021 13:06

A též mě napadlo, paní Svobodová, že bych sjednal nepravidelné kontroly u Vás v kuchyni, tedy až ty výtěry ne ........

To se šťourá špendlíkem kolem vodovodního kohoutku, zavře se to "kvůli tyfusu" a rok o tom vysílá televize!

Toužíte po tom?

Š. Hašek 18.3.2021 13:01

Pane Lapile,

čtěte vyhlášky! Stačí tak vždy tři, čtyři základní paragrafy, vostatním zatápějte! Nevěřte laickým komentátorům/analytikům vyhlášek!!! Kórva!

Jednou jsem do pomazánky k večeři dal moc česneku ...... pak jsem to vyžehlil krupičnou kaší. Ti hladovci tohle jedí i s ešusem! Hodně kakaa, skořice a másla, musej mít přece svaly na práci!!!

A už fak zjišťuji, že reálným životem se mnohým zdá ječení odbarvených manekýn z ČT09. A dtto z Lidovek.cz.

Z. Lapil 18.3.2021 12:59

V případě kontroly hygieniky průšvih. V případě průšvihu (hromadná sra... průjem) a následné kontroly velký průšvih.

http://poradna.crdm.cz/letni-tabory/kuchar-hygienicke-minimum-2535.

Kurnikšopa - nedělejte z toho újmu na duševním zdraví. Vždyť i každý účastník musí mít potvrzení o bezinfekčnosti, mám dojem, že skrze čestné prohlášení vlastní neb zákonných zástupců.

Š. Hašek 18.3.2021 12:43

Máte v tom čurbes, kolosální, v tomhle, paní Svobodová. Je mi líto.

V tomto lítáte ve sděleních z kavárny, plků domovnic, neznáte čísla, neznáte hygienické vyhlášky ......... a představujete si, že na skautském táboře se vyvařují i borůvky. Třicet minut při 83 st. C.

Asi se domníváte, že tábor je vyvařovna nemocnice a každý skaut je špinavým cikánem.

Jste úplně vedle. Je vidět, že o pravidlech táborové kuchyně víte velice málo.

Š. Hašek 18.3.2021 12:36

....... všeho bych nechal a nakázal bych se každému dostavit se, každých šest hodin, do čekárny na test.

Včera jsem slyšel viry ..... tohohle se bojej ze všeho nejvíc!

R. Langer 18.3.2021 12:36

... a nikdy ani neuvidíte... ;-D ;-)