23.9.2023 | Svátek má Berta


Diskuse k článku

ZDRAVÍ: O hypochondrii

Obávat se o vlastní zdraví je do určité míry naprosto přirozené a prospěšné: nutí nás to o něj pečovat a věnovat se mu. Pokud ale tyto obavy přerostou únosnou mez, může vzniknout problém, který zatěžuje nejen člověka, který těmito obavami trpí, ale i jeho okolí a zdravotní systém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Boháček 15.3.2023 9:32

A po kovidovej hypochondrii prichádza pôrodná hypochondria.

Matematik Tomáš Fürst: Pokles porodnosti dětí je téma, které rezonuje nejen u nás, ale také v celé západní Evropě. Jde o poměrně dramatický propad počtu nově narozených dětí, který začíná kolem ledna roku 2022. Zde máte jednoduše vykreslená data o počtu narozených dětí v jednotlivých měsících v letech 2018, 2019, 2020, 2021 a 2022. Zatím máme k dispozici data do září 2022, kdy můžeme sledovat, že zatímco v roce 2021 byl docela nadprůměrný, ale jinak se drží průměrně stejně jako v minulých letech. Najednou při přechodu z prosince roku 2021 na leden 2022, tak vidíme poměrně strmý zub dolů, kdy klesání pokračuje.

https://www.nespokojeny.cz/v-cr-chybi-9000-tisic-narozenych-deti-data-ukazuji-skokovy-pokles-o-10/

https://boriquagato.substack.com/p/more-natality-data-from-other-countries

J. Jurax 15.3.2023 14:24

Inu, za covidu, karantén a uzávěr se holt míň souložilo, s rouškou to fakt není ono. Rovněž se míň uměle oplodňovalo, lékaři měli jiné starosti ... :-)

M. Boháček 15.3.2023 21:10

Píšete hlúposti, dáta v článku jasne ukazujú na koreláciu s očkovaním. Pred očkovaním, počas kovidu k poklesu nedošlo.

Ak ste to nepochopil z príspevku, prečítajte si celý článok, odkaz tam máte.

J. Jurax 16.3.2023 2:36

Aha.

Máte za to, že očkovaní míň souložili nebo že očkování vyvolalo neplodnost? :-/

J. Ptáček 15.3.2023 8:56

Břitký Mark Twain:

"Čas od času jdu k lékaři, protože i lékař musí z něčeho žít. Pak jdu k lékárníkovi, protože i on musí z něčeho žít. A nakonec vyliju léky do kanálu, protože i já chci žít".

R. Langer 15.3.2023 6:11

Je to hezké, ale sám jste viděl, jak málo stačí. Stačí přejmenovat chřipku na kovid, a ze 75 % obyvatelstva se stávají nesvéprávní jedinci těžce postižení paranoiou. Přičemž ta "pandemická úmrtnost" činila průměrně jednu osobu navíc v každé obci v ČR ZA ROK. Ať už byla x-krát očkovaná, nebo ne, vakcína proti smrti nezabrala. ;-€

K. Machala 15.3.2023 2:02

Myslím, že psychiatrie toho mnoho neví a umně to maskuje nálepkami. Platí: V zdravém těle zdravý duch. Pokud někdo nemá zdravý duch, příčina je zpravidla hmotná, konkrétní, nalezitelná a odstranitelná, jenže nálepka nesměřuje k nalezení příčiny. Medicína u chronických potíží kulhá na tu vědeckou nohu a psychiatrie na obě. Hypochondři neexistují v tom smyslu, jak je to zde podáváno. Ještě jednou: v zdravém těle zdravý duch. Mnoho tzv hypochondrů si vyčistilo tělo půstem či detoxem a ejhle, psychoproblém přestal existovat. Jste na nesprávné stopě a bohužel o tom nevíte. Detox dokáže zázraky, i s psychikou, což potvrzuje, že kořenová příčina je v materii/patogenu/blokaci atd.

J. Jurax 15.3.2023 14:17

Inu, na každého hypochondra platí něco jiného. Takže i ten detox či půst může zabrat; je to holt o psýché ...

Na hypochondrii zabírá zánět okostice. To bolí tak ukrutně, že na Vám ostatní domnělé choroby přijdou bagatelní.

A obecně ovšem není pravda, že ve zdravém těle nutně sídlí i zdravý duch. Vynikne to, když úsloví obrátíte - zdravý duch rozhodně neznamená, že je nutné zdravé i tělo. K stáru to zpravidla poznáme všichni ... :-)

P. Adámek 15.3.2023 17:23

Ta latinská verze, mens sana in corpore sano, je vlastně to obrácené: k tomu, aby byl duch zdravý, musí být zdravé tělo. Nevím, Hawking by asi nesouhlasil.