1.10.2023 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

ZDRAVÍ: Covid a očkování

Po několika osobních rozhovorech z poslední doby jsem se rozhodla sdílet zde informace, které k tématu mám. Mohlo by to snad vést k lepšímu porozumění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 26.11.2021 1:14

Je zajímavé, že vy vakcionáři vesměs nesledujete poslední zprávy. Ta blbost, že v nemocnici končí jen neočkovaní, je už praxí dávno vyvrácená. Jako očkovany máte minimálně stejnou šanci se dostat do nemocnice, na JIP nebo umřít, jako neočkovaný. Ale spíš větší.

V. Šedivý 26.11.2021 1:12

Kdyby se "dříve vyslovené přání" dalo vyřešit jedním ověřeným podpisem, dávno už bych to udělal.

M. Grundmann 26.11.2021 1:11

Mimochodem, nejchudší rozvojové země s Covidem žádné problémy nemají. Jednoduše nechají všechny vážně nemocné umřít. Takže to není zas tak nesmyslný nápad.

V. Sember 26.11.2021 1:10

To myslíte vážně, nebo si děláte srandu? A nebo už vám z té covidové mašinérie definitivně hrabe?

J. Vintr 26.11.2021 1:09

Čím to je, že mi ten článek vůbec nepřipadá jako pravdivá výpověď praktické lékařky, ale spíš jako placená reklama na očkování ...

V. Sember 26.11.2021 1:07

To nás určitě čeká. Je mi přes šedesát. O své zdraví se starám přirozeným způsobem. Zdrojů je k tomu dost. Jen je třeba je využívat. Očkován jsem byl proti něčemu zřejmě v dětství, za minulého totáče. Když jsem se postavil na vlastní nohy a začal pracovat, už jsem se nenechal očkovat proti ničemu. Nikdo mě k tomu nenutil a mě to ani ve snu nenapadlo. Je to už asi čtyřicet let.

Současná covidová mašinérie mi přijde nejen uměle vytvořená, ale i cíleně zaměřená. K zotročení běžných lidí. Těm, kdo to stvořili, zneužívají atd., na zdraví lidí absolutně nezáleží.

https://www.neviditelnycert.cz/blog/pel-mel/3027-luciferova-covidova-zpoved.html

M. Grundmann 26.11.2021 1:04

Neočkovaní ohrožují celou společnost tím, že se asociálně hromadně domáhají drahé a zbytečné léčby v nemocnicích. Kdyby akceptovali, že je nikdo kvůli Covidu léčit nebude a že je necháme doma umřít, vůbec žádný problém by s nimi nebyl.

K. Dvořák 26.11.2021 0:55

Některé autorčiny hodnotící soudy jsou zbytečně příkré (ovšem vaše "fašistické či bolševické zdroje" jsou stejně nesmyslné). Ale věcně má autorka pravdu - očkování je opravdu "nejúčinnější a nejlevnější metoda, jak snížit dopady covidu". Jenže to by část lidí nesměla být pitomá a odmítat očkování z často nepochopitelných a bizarních důvodů. A politici měli preferovat včasné přeočkování rizikové populace před sezónou respiračních chorob namísto toho, aby vymýšleli, jak vnutit vakcínu stůj co stůj i mladým a zdravým lidem. Fakt, že ochranný účinek vakcín se snižuje rychleji, než se čekalo, byl známý už koncem léta. Takže nás možná zase čeká pěkných pár měsíců po krk ve sr.čkách :(

V. Sember 26.11.2021 0:31

Všichni neočkovaní ohrožují svobodu všech očkovaných. To je jak z fašistického či bolševického zdroje. Chápete, paní Vyspalová, jak zrůdnou kravinu jste vyplodila?

P. Baum 26.11.2021 0:30

Děkuji a souhlasím

M. Šálek 26.11.2021 0:19

Děkuji a souhlasím se závěrem. Ještě bych k tomu dodal, že jedním z důvodů odmítání očkování je "právo", spíše nárokovost bezplatné lékařské péče pro každého bez rozdílu, zda se riziko závažného průběhu nákazy pokusil zmenšit očkováním nebo ne. Jako možný nástroj k větší zodpovědnosti by mohla fungovat finanční spoluúčast na hospitalizacích, třeba i s bonusy a malusy podle stupně snahy daného se hospitalizaci vyhnout, i když to není ve většině případů jednoduché. U vakcín to relativně snadné je, ale bohužel to nemá šanci na uskutečnění.