9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

ZDRAVÍ: Covid a očkování

Po několika osobních rozhovorech z poslední doby jsem se rozhodla sdílet zde informace, které k tématu mám. Mohlo by to snad vést k lepšímu porozumění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 26.11.2021 9:56

Je nákaza způsobená korona virem vymýtitelná neboli eradikovatelná? To je základní otázka, kterou si musíme položit, když začneme vymýšlet strategii, jak utlumit nákazu.

Chřipka a korona viróza patří mezi zoonózy. To jsou infekce přirozeně přenosné mezi zvířaty a lidmi. Dnes mezi ně můžeme řadit více než 500 patogenů. Virus chřipky a korona virus patří mezi ně. Je zajímavé, že niko nemluví o tom, jaké má současný korona virus zvířecí přenašeče.

Veterinářům se podařilo v ČR podařilo se zlikvidovat brucelózu, vzteklinu, anthrax, vozhřivku, tuberkulosu, tasemnice, trichinely, trichofitozu. Dnes o těchto onemocněních nikdo neslyší. Salmonely, kampylobakterie, tularemie se daří udržet na uzdě.

Vymýtitelný patogen nesmí mít významný rezervoár. Zatímco poliomyelitida je onemocnění, které jednoho hostitele, to je člověk. Eradikace je proto podstatně jednoduší. Chřipka je častým celosvětovým původcem epidemií. Vakcinační kampaň a program eradikace byly v případě poliomyelitidy velice úspěšné, eradikace chřipky se naopak nedaří.

Chřipka a korona viróza jsou nákazy, které se přenáší jako kapénkové infekce, vytvářejí jednoduše mutace, jsou vysoce virulentní, a hlavně mají v přírodě hostitele. Ti, kteří říkají, že vymýtí korona virus nebo korona virus, jsou nebezpeční lháři. Protože to nejde. COVID se tak jako tak, přenese na zvířata, na těch zmutuje a pak se přenese nazpět na lidi.

Z. Lapil 26.11.2021 9:54

Je-li pravda těch 70% bezpříznakových (fakt nevím, jeden zahlédnutý údaj), tak 30% z těch dvou (přesněji těsně pod 1 800 000) neboli něco přes půl miliónu. Včetně nějakých 32 000, kteří to nerozdýchali; zdá se, že doslova.

P. Vychodil 26.11.2021 9:54

harvánku, souhlas, informace lze dnes opatřit...a jak správně díš, rozlišit propagandu od pravdy lze mentální aktivitou, tudíž obtížné...

rád bych si dohledal tuto tzv "doktorku"...existuje vúbec ? a toto není dehonistace, toto je pouze projevem kritického myšlení, havránku...souhlas ?

L. Florner 26.11.2021 9:54

Stejné to není, chřipka a covid mají jiné původce a ti původci mají úplně jinou charakteristiku. Dokonce i příznaky jsou trochu odlišné, i když se hodně z nich překrývá. A k těm počtům a logice...v kategorii 30-39 let bylo na JIP ke včerejšku 25 neočkovaných a 2 očkovaní. Plně vakcinováno je v dané kategorii 54% lidí. Zkuste si, prosím, vyhledat, co znamená slovo parita, než ho začnete používat všude a ke všemu.

V. Kučer 26.11.2021 9:50

Proti covidu pomůže modlitba.

Z. Lapil 26.11.2021 9:49

Není to hovadina. Chcete-li tvrdit, že je, musíte připustit, že mnozí lidé lžou, a to včetně těch, kteří u jednotlivých případů dělají čárky.

L. Florner 26.11.2021 9:47

A vidíte, právě tady máte chybu. SARS-CoV2 je mnohem stabilnější než chřipkové viry. Jinak vakcinace cílí na místa a mechanismy, které jsou přes všechny kmeny stejné nebo velmi podobné.

V. Kučer 26.11.2021 9:45

S tím elektromobilem máte pravdu částečně, mnoho majitelů si na něj stěžuje. U očkovaných jsem žádné stížnosti neslyšel, pouze 2 dny po očkování mohou být nějaké potíže které jsem měl také.

P. Vychodil 26.11.2021 9:44

a Ing. jahoda skončil s demencí...

F. De Winter 26.11.2021 9:43

C19 je nebezpečný pro rizikové skupiny obyvatelstva. Pro ty dává očkování smysl. Pro ostatní, pro které je větším nebezpečím silniční provoz, smysl nedává.

Znám řadu lidí, kteří to prodělali jako rýmičku ač neočkovaní.

L. Harvánek 26.11.2021 9:43

Paní doktorko, mluvíte mi z duše. Je to tak, jak říkáte a celý kovid je hlavně problém medicinský. Dobře jste řekla, že problém není v tom se očkovat nebo neočkovat, ale v tom, zda kovid dostat nebo nedostat. Pokud jde o informace, je dnes snadné si je opatřit. Méně snadnější ale je si vybrat ty pravdivé a poté jim správně porozumět. Zacházejí totiž často do takových podrobností, že jen málokdo s jiným vzděláním jim porozumí.

P. Vychodil 26.11.2021 9:42

jste přesně vystihnul "jádro pudla"...taky jsem se snažil "doktorku" lokalizovat...

NP je už dneska bulvár, který nerozlišuje...hlavně když přitáhne "noční můry"...

ale i to je dobře, ukazuje na morální vyspělost současného obyvatelstva...

M. Baťka 26.11.2021 9:41

Asi máte dobrou imunitu. Můj kamarád *1973 umřel. Svobodný, neočkovaný.

R. Langer 26.11.2021 9:37

To rozhodně.

R. Langer 26.11.2021 9:37

Musím rozporovat pozorování paní doktorky. V práci několika očkovaným donesli děti ze školy kovida, a VŠICHNI onemocněli. Někteří s těžším průběhem, už jsou doma přes tři týdny. Dotáhli to i do práce. Já jsem to měl jako neočkovaný prakticky bezpříznakové. Zvláštní, co?

L. Florner 26.11.2021 9:36

Hovadina je trvat na poznání i když se prokáže, že je v rozporu s realitou ;-)

J. Vintr 26.11.2021 9:34

I kdyby byla pravda, že na ten covid zemřelo přes třicet tisíc lidí, tak je statistická pravděpodobnost, že rovnou několik z nich bude patřit do okruhu vašich známých, docela malá. Mimochodem, i mně zemřel bratr "s covidem". Znal jsem ale jeho zdravotní stav, takže vím, že ve skutečnosti zemřel na infarkt.

L. Florner 26.11.2021 9:33

Těžko bojovat proti matematice. I když, jde to o dost snáze, když se s ní nezahazujete, že?

R. Langer 26.11.2021 9:32

Hm, kritéria postupného poznání...

Aha, takže když to někdo poznal hned na začátku, a tvrdil, že je to hovadina, tak prostě nemohl mít pravdu, i když to bylo naprosto jasné.

Tomu říkám vypracovaná propaganda, vy jste opravdu Mistr. Vy byste se uplatnil i vedle Goebbelse. ;-D

L. Florner 26.11.2021 9:31

Chytrému napověz, hloupého...

F. De Winter 26.11.2021 9:29

Tak vidím, že Vyspalová se změnila na Štádlerovou. Tak lékařka tohoto jména alespoň existuje, ale jinak platí co jsem řekl. Doporučuji pana Turánka.

R. Langer 26.11.2021 9:28

Trefné přirovnání, je to ovšem způsobeno tím, že Svědci kovidovi a Zelení bolševici jsou v principu stejná totalitní bolševická pakáž.

L. Florner 26.11.2021 9:27

Především to splňuje kritéria postupného poznání. Bylo by pěkné mít na počátku jednu neměnnou pravdu, kterou nelze rozporovat...ale to vlastně nefungovalo ani za inkvizice. Naštěstí to, že vakcinace chrání před těžkým průběhem, zkracuje délku onemocnění, snižuje riziko kopalsu zdravotní péče a veřejných rozpočtů už je vidět z prostých čísel hospitalizací. Naneštěstí to ty, kteří jsou přesvědčeni o vlastní neměnné pravdě (dogma se tomu říká) ke změně názoru moc nepřiměje. Zapeklitá situace...

J. Vintr 26.11.2021 9:27

Po lidech, kteří zde mohou diskutovat, se vyžaduje prokázání identity. Po autory příspěvků zřejmě ne....

A. Renjascu 26.11.2021 9:26

A, že vy jste chyběl, když se probírala logika:

Očkování má dle vládních představitelů a vaxfans chránit před těžkým průběhem, tak co tam na té JIP a v nemocnici ti očkovaní dělají a proč tam zabírají místo pro ty co to opravdu potřebují. A to ještě oficiální statistika přestala uvádět počet úmrtí, protože poslední datum uvedení z 11.11.2021 vykazoval za posledních sedm dní u neočkovaných a očkovaných paritu 125:118).

To, že není v nemocnicích, na JIP a v márnicích výrazně více osob je evidentně jen díky vysoké promořenosti, která je téměř totožná s počtem očkovaných a nikoliv díky vakcíně, která se v Rakousku již bude aplikovat již po 4 měsících a u Johnsona dokonce po dvou a v budoucnu možná hned po snídani. A ten největší trapas je tom, že jde o vakcínu proti mutaci, která se zde již nevyskytuje. Je to stejné, jako očkovat proti chřipce zastaralou vakcínou. Zkuste se zeptat těch co se dávají očkovat vakcínou proti chřipce, zda by jim nestačila vakcína proti kmenu, který zde letos nebude...

R. Langer 26.11.2021 9:26

Ano, nejhorší je, když vám to 3 měsíce říkají lékaři, a potom přijdou na to, že je to rakovina plic. Takhle mi umřel bratranec. :-(

Nicméně, ten kovid je prostě jenom převlečená chřipka. Je to sice jiný virus, ale chování je lautr stejné. A stejně tak jako na chřipku jsou na něj účinné ty vakcíny. V principu nijak. ;-)

J. Vintr 26.11.2021 9:25

Když tomu věříte...

J. Vintr 26.11.2021 9:23

Před to stále omílané tvrzení, že očkování chrání před těžkým průběhem a úmrtím, patřilo od začátku slovo údajně. Teď už se ale prakticky potvrdilo, že ani to údajně neplatí. Svědkové covidovi to ale nějak nezaregistrovali.

M. Jahoda, Ing. 26.11.2021 9:23

Musím potvrdit pozorování paní doktorky. Syn co se ze zdravotních důvodů nestihl naočkovat nám ze školy donesl covid. PCR testy potvrdily, že je pozitvní. Zůstali jsme preventivně doma. Dalších pět členů domácnosti s očkováním mělo asi 4-5 dnů rýmu, kašel a někdo lehkou teplotu. Po sedmi dnech nás hygiena poslala otestovat a nikdo neměl pozitivní test. Před očkováním jsme chytli koronavirus taky a skončilo to u nás rodičů se zápalem plic a žena i s hospitalizací. Dohromady jsme se dávali asi 4 měsíce.

Jinak aby si člověk udělal představu tak

Chřipka zabije z 10 tisíc lidí jednoho.

Covid zabije z 333 lidí jednoho

K. Dvořák 26.11.2021 9:20

Názory vyjádřené v článku mi nezvedají tlak tak, jako některým jiným diskutujícím, a s řadou z nich souhlasím, i když bych si odpustil paušální a moralizující obvinění či odsudky vůči neočkovaným.

Článek je však psán z pozice praktické lékařky, která vychází ze svých pozorování a zkušeností. Pak je ovšem zásadní vadou, že není možné podepsanou lékařku najít v seznamu členů České Lékařské Komory, a zdá se, že osoba tohoto jména v ČR vůbec neexistuje. Pak může takové psaní snadno působit jako pouhá vakcinační propaganda vycucaná z prstu a úplně se míjí účinkem.

NP určitě má nějakého editora, když ne "redakci", který rozhoduje o zařazení jednotlivých příspěvků. Jak to tedy je s identitou domnělé praktické lékařky Magdalény Vyspalové?