Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ZAMYŠLENÍ: Zelené zítřky

Onehdá jsem se díval na televizi. Mluvili tam s farmářem tady od nás, z jihu státu Georgia. Odsud jezdily kdysi přes oceán ty buráky, pro radost nás dětí v Evropě. Ta pole jsou nedozírná. Nejen buráky; vzpomeň na co jen chceš. Vydej se pak kus na západ a v Kansasu, Nebrasce či Iowa není nic, než pole, úroda, úroda. Ten vzpomenutý farmář však zrovna nevýskal štěstím.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

Záchrana planety je nutná a důležitější než cokoli jiného. Je to nejušlechtilejší cíl lidstva. O tom je zcela bezpředmětné diskutovat. Je mi jen líto, že já se toho již nedožiji.

0 0
možnosti
JJ

J16u49r27a 73J86u41r36a57x

6. 6. 2023 22:49

Zapomněl jste přidat upozornění, že jde o ironii, potažmo sarkasmus.

0 0
možnosti
Foto

Také jsme měli několik zelených plechovek ve sklepě. Někdy v r. 52 nám s. učitel vykládal, že v té americké pomoci byl jen toaletní papír a párátka. Doma jsem to říkal mamince s tím, že teda jednu plechovku s džusem do školy vezmu, aby ten toaleťák všichni viděli. Maminka: ať tě ani nenapadne, nebo nás zavřou.

Mám tu na stole na památku malou tubu (prů. 1,5cm) se šroubovacím víčkem, kde byly slané tablety. :-)

0 0
možnosti
Foto

A americkému farmáři nemůže vpůli práce dojít benzín? Co pak?

Naštěstí dnešní mobilní doba nás začíná učit, že když nebudeš mít nabito, nedovoláš se. ;-D

0 0
možnosti
PB

... a proto Lékaři bez hranic podporují porodnost černoušků a učí je zeměpis, počty. To aby trefili do EU a uměli převzít dávky 8-o Co by se stalo, kdyby svět měl 4, max. 5 miliard ?

0 0
možnosti
Foto

P52a35v82e56l 97R92a39d64a

6. 6. 2023 20:01

Nezáleží jen na okamžité velikosti populace ale také a leckdy daleko více na míře a době působení. Důsledky pro "svět" se totiž pravidelně kumulují a navíc vzájemně posilují (u nás už od doby totalitní, když jsme vesměs drželi hubu a krok...).

Dopady navíc závisí nejen na lidnatosti a spotřebě ale také na kultivovanosti společenské i recyklačních technologií.

Za posledních 75let se planetární lidnatost zvýšila 3x ale měrná spotřeba vzrostla 100X!!! Jen za posledních 30 let se spotřebovalo tolik fosilů jako za celou předešlou epochu. Celkovou masivností nikoliv tolik u černoušků ale daleko více v konzumní části tzv. vyspělého západního světa - tedy nejspíše i u Vás pane Brecíku.

"Černoušci"... ale jak opice okoukali jak jsme to dělali my a nově se pro změnu chystají imisemi naopak zatěžovat nás - snad aby si ještě před nevyhnutelným kolapsem taky trochu světa užili. Zároven ale celosvětově panují i velmi hluboké rozdíly mezi vlivnostmi jednotlivců. Uvádí se např, že 1% nejbohatší populace západního světa produkuje stejně škodlivin jako nejchudší polovina složená s oněch "černoušků, indů...".

0 0
možnosti
JH

J29a48n 54H80a76j59s69k88ý

6. 6. 2023 11:05

Jsem odjakživa veselé povahy a milovník šprýmů. A tak si dovolím odlehčit diskusi vtipem, který mě napadl při čtení o velikosti polí na začátku článku. Vtip se vyprávěl za totáče.

Povídá americký farmář: "Mám tak velké pole, že musím svým autem jet tři hodiny, než ho celé objedu".

Na to povídá sovětský kolchozník: "Náš kolchoz má tak velké pole, že ho autem neobjedu ani za celý den"

Na to Američan: "Jo, jo, taky jsem měl kdysi takové auto".

0 0
možnosti
MT

děkuju za článek, už jsem se obávala, že Petr už přestal psát články na Psa. Už jsem se ptala přátel na Vsetíně, jestli neví, co s ním je. Tímto ho zdravím.

0 0
možnosti
JP

Asi 20 let po válce jsem marně cosi hledal ve sklepě. Zato jsem tam našel grapefruitovou šťávu v minimálně dvoulitrovém balení v zelených vojenských plechovkách, fazole v rajské omáčce, kandované ovoce rovněž v plechovkách. Zázrak v době, kdy jsem stával se spolužáky rovnou ze školy nejprve na cukr (jenom 1 kg), pak na na půl litru až jeden litr mlíka pro 5 člennou rodinu a nakonec na maso: povinný kus + dle mého výběru, pokud bylo z čeho. Ano, to byl ten bájný sovětský zázrak, po kterém někteří touží ještě dnes. Já tedy NE.

0 0
možnosti
VP

Až Vás Brusel donutí jíst místo masa červy a mléko vůbec nebude, protože prdy dobytka způsobují "globální oteplování," budete se na minulost dívat přiznivěji...

0 0
možnosti
VC

Jsem také pamětníkem konzerv UNRA, v každé z nich byl jiný druh potravin a mlsků. Poválečná pomoc z USA.

0 0
možnosti
JM

Sirupy v gallonových plechovkách, plechovičky s retkem a s jednou žvýkačkou, směs masa a zeleniny v oválných plechovkách, školní kakao s rohlíkem. Jenomže, co naplat, když je svět v neustálém pohybu.

0 0
možnosti
PS

Mám paranoidního kamaráda. Před deseti lety mi nutil nějaké názory z knihy kterou jsou odmítal číst. Pamatuji si že blábolil něco o novém řádu a jak toho dosáhnout. Říkal že základní překážky jsou dvě inteligence a historické dědictví. Říkal že nejdříve se musí snížit inteligence obyvatel tedy likvidace školství. Pak říkal že se musí národ naředit tedy migrace. Byl to fakt magor. No až nebude jídlo tak se se Afrika zvedne a přestěhuje se do Evropy(migrace) ... co to plácám už jsem jako on.

0 0
možnosti
Foto

Je mezi vámi zásadní rozdíl. On to, až nebude jídlo tak se se Afrika zvedne a přestěhuje se do Evropy, měl jako vizi, jako cíl.

Kdežto my doufáme, že se to během našeho života ještě nestane.

0 0
možnosti
FN

Opravdu si autor myslí, že pokud by americký prezident benevolentně neuznal Čínu za rozvojovou zemi, která nemusí dodržovat zásady zeleného třeštění, že by Čína zbourala uhelné elektrárny a přeorientovala svoji ekonomiku na fotovoltaiku, fofrníky a biomasu? Je to právě naopak. Americký prezident uznal realitu. Bylo mu jasné, že Čína bude dělat to, co prospívá její ekonomice a na zelené komisaře zvysoka kašle.

0 0
možnosti
MK

Uznat realitu a smířit se s realitou jsou dvě různé věci. To první může být odrazový můstek pro změnu, to druhé je porážka.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz