Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

ZAMYŠLENÍ: Zelené zítřky

diskuse (63)

Dodala UNRA. Už nás není hodně, kdo pamatuje radost, když se po válce na kuchyňském stole objevily zelené konzervy s tímto nápisem. Unra! To byla, pro nás, děti, Amerika! Buráky, buráková pomazánka, žvýkačka - to bylo moje! To ostatní, potřebnější, přebrala maminka jako poklad. Dodala UNRA. . .

Onehdá jsem se díval na televizi. Mluvili tam s farmářem tady od nás, z jihu státu Georgia. Odsud jezdily kdysi přes oceán ty buráky, pro radost nás dětí v Evropě. Ta pole jsou nedozírná. Nejen buráky; vzpomeň na co jen chceš. Vydej se pak kus na západ a v Kansasu, Nebrasce či Iowa není nic, než pole, úroda, úroda. Ten vzpomenutý farmář však zrovna nevýskal štěstím. Před asi dvěma dekádami se zde, v Americe, objevila nová, nesmlouvavá sekta těch, kteří se rozhodli zachránit zeměkouli tím, že ve jménu „ochrany prostredi“nas nechají vyhladovět. . .

Mně to vezme hodinu, než dojedu se svým traktorem až na konec svého pole. Práce kolem na polích nikdy nepočká. Je čas zasít, je čas sklízet a kde co mezi tím“, říkal na televizi vzpomenutý farmář. „Jestli se o pár dnů zpozdím, úroda může být ztracena. Moje traktory, moje nákladní auta jsou krví mého hospodaření. Co bych si bez nich počal, kdyby měly jezdit na elektriku? Dojde baterka a buráky shnijí v zemi. Dojde baterka a kombajn se v polovině sklizně zastaví. Přebít baterii? Kde je vprostřed pole zásuvka a jak dlouho to vezme baterku přebít? Úroda nepočká. . .“A co ti pak v Kansasu, či Nebrasce, kterým to nevezme hodinu na konec pole, ale dvě, či tři, kombajnu dva, tři dny.

Rozsévači dobra a ochránci nás všech, zachránci klimatu, společně s novodobými liberály, spojili síly. Bude po našem, nebo ! ! !

Často teď vidíme na Internetu snímky a reportáže z ničeho nic bohaté Číny. Dálnice, mrakodrapy. Nechci rozebírat, jak k tomu všemu došlo. Ta čínskou komunistickou partají - státem určená levná pracovní síla tam za posledních pár dekád umožnila i mně mít v baráku čtyři levné televizory a kopu všeličeho, za co bych platil majlant, kdyby to bylo vyrobeno tady. I já jsem tedy přispěl k čínskému úspěchu. Kdo umí, umí! To, že naší politici, k uspokojení volebních hlasů dodávajících občanů nechali náš průmysl přejít k Číňanům, je věc jiná. . . K dnešní situaci, kdy dochází ke konfrontaci, nemuselo vůbec dojít. Ale, situace je taková, jaká je.

Vzpomíná si někdo, když před asi pěti lety odmítl náš president Trump podepsat tzv. Pařížskou dohodu, nadiktovanou, zdá se nikým neohrožovanou, jak z řetězu urvanou, uřvanou sektou na „ochranu klimatu“? Kolik nadávek z úst věhlasných intelektuálů, vědců, známých zpěvaček, zástupců homosexuálů a jiné elity dopadlo na Trumpovu hlavu, když odmítl uznat Čínu za rozvojovou zemi bez povinnosti přijmout pro Čínu přísné požadavky na ochranu prostředí? Byl bych jen rád, kdyby všichni kritikové (a nebyli to jenom vědci a výše vyjmenovaná elita), zalistovali ve Wiki a zjistili třeba jenom „maličkost“, kolik uhlí spalujících elektráren Číňané postavili od té doby, kdy se konala ta dobro a blaho pro všechny zaručující konference v Paříži, zatímco se jinde ve světě kde kdo třese strachy, aby se větrníky nepřestaly točit a nepřišlo k zatmění slunce? Slyším některého z tehdy tvrdých kritiků přiznat, že Trump měl pravdu?

Ten už teď nešťastný farmář bude jednou čekat, až mu nekdo na kuchyňský stůl položí zelenou konzervu s něčím na zub. Jestli se tam vůbec nějaká, ukáže, nebude na napsáno: DodalaUNRA.

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Daniel Vávra
16. 7. 2024

Pro všechny balistické experty, co mají pocit, že to celý bylo nahraný a další konspirační...

Lubomír Stejskal
16. 7. 2024

Začátkem tohoto roku jsem si koupil lahev portského (Ruby) a uložil ji. Původně pro jednu zvláštní...

Hana Lukešová
16. 7. 2024

V květnu roku 1967 Egypťané obsadili celý Sinajský poloostrov.

Jan Bartoň
16. 7. 2024

Joe Biden vyzval po atentátu na Donalda Trumpa k tomu, aby se do politiky vrátila „slušnost a...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

kop Josef Kopecký
16. 7. 2024

Na společné jednání s českou vládou přijeli do Prahy členové vlády Ukrajiny. „Ukrajina statečně...

Tomáš Cafourek
16. 7. 2024

Stávková pohotovost na pražském letišti po úterním jednání nekončí. Vedení se s odbory dohodlo, že...

mls Markéta Lankašová, kpu Klára Pukovcová, ČTK
16. 7. 2024

Volba nové předsedkyně europarlamentu, čtrnácti místopředsedů a především rozhodnutí o šéfovi či...

ČTK, Lidovky.cz
16. 7. 2024

Novozélandská bikerka Sammie Maxwellová se dočkala dodatečného zařazení do olympijského týmu....

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

Nožem ozbrojený muž v pondělí pozdě večer pobodal vojáka na protiteroristické hlídce před vlakovým...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz