29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

ZAMYŠLENÍ: Povím vám tajemství

Nový rok není až tak nový. Bude už dvoutisícíosmnáctý. A to jen od narození Krista. Ještě nedávno se proto říkalo „Léta Páně“, dnes už se říká, politicky korektně a patřičně neutrálně, „našeho letopočtu“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 1.1.2018 21:49

Re: Dnešní - po celém Západním světě rozšiřující

Ano.

Ovšem správná odpověď na tuto lehkou otázku by byla politicky nekorektní. Dala by se i chápat jako vyvolávání nenávisti podle náboženského klíče, což je u nás trestné.

J. Sova 1.1.2018 20:30

Re: Díky Tomáši,

Svět se smiřuje se ztrátou Zdravého Rozumu? To snad je dobře. Jinak bychom ztráceli zakotvení, kořeny, půdu pod nohama.

Přísloví 28,26 "Kdo spoléhá na svůj rozum, je hlupák, ale kdo žije moudře, unikne zlému."

Luther: "Ale děvka ďáblova, rozum, ta krásná běhna, přichází, a chce být chytrá, myslí si, že to, co říká, pochází z Ducha svatého; kdo nám pak pomůže? Ani právník či lékař, ani král či císař. Neboť je to největší děvka, kterou ďábel má."

J. Kanioková 1.1.2018 15:19

Díky Tomáši,

průšvih je, že tento svět se smiřuje se ztrátou Pudu sebezáchovy, se zbabělostí. A ještě hůř, se ztrátou Zdravého Rozumu a kuráže..

A Predátoři se díky pošahanému vzdělávacímu systému a různými typy cenzury množí..

Ano, ztrácíme kontinuitu, ztrácíme zakotvení, kořeny, ztrácíme půdu pod nohama. Zkušenosti předchozích generací jsou prohlašovány za veteš... to se nemůže nevymstít..

Ne nadarmo řekl Ron Paul: „Svobodu slova nemáme proto, abychom se bavili o počasí. Svobodu slova máme proto, aby lidi mohli říkat velmi kontroverzní věci.“

P. Mach 1.1.2018 14:03

"Každá nová generace rebelovala proti starým

pořádkům, mravům a hodnotám." ... a každá stará generece si stěžovala na to, že mladí nemají úctu ke stáří a svět spěje ke katastrofě, přičemž písemný záznam v tomto duchu je znám i ze starého Egypta. Přesto svět stále existuje a je to mnohem příjemnější místo k životu než v dobách starého Egypta.

M. Pesat 1.1.2018 11:00

s tim psanim, soudruzi

"Za posledních 100 let bylo napsáno a vydáno více knih, statí, článků a tiskovin, než za celou historii lidstva."

----------------------------------

To urcite ano, ale pokud vezmeme napr. dnesni clanek na Psu, od nejakeho soudruha "reditele bezpecaka" Bohacka, tak Marx s nami a zly pryc. Cest :)

J. Fridrich 1.1.2018 9:08

Dnešní - po celém Západním světě rozšiřující

Dnešní - po celém Západním světě rozšiřující se ztráta zdravého rozumu se projevuje také tím, že je dáváno rovnítko mezi křest'anství a islám - to mohou dělat jen lidé bez základní znalosti historie a vývoje světa v posledních několika tisíciletích..

Hádanka pro levicové multi-kulti pomatené experimentátory - vraždí v oblastech Středního Východu, Afriky, Asie, Ameriky, ale i u nás v Evropě civilisty, ženy a děti muslimové křest'anům, nebo křest'ané muslimům ? Až se " vítači všech zemí " vrátíte z dlouhé mezihvězdné výpravy tak nám sdělte svůj názor ( ten kdo není dlouhodobě mimo naši planetu by měl umět správně odpovědět na tuto lehkou otázku..).