26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

Z TELEVIZNÍHO DIÁŘE: K čemu Rada ČT?

Pro jistotu předznamenávám, že jsem přesvědčen o smyslu televize veřejné služby. Ale též o tom, že současný stav ČT má v tomto směru tolik rezerv, až právě toto, nikoliv různé jiné zneužívané hrátky, ohrožuje její samotnou existenci!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kučera 4.6.2020 17:19

Člen Rady by měl zastupovat diváka-koncesionáře. Souhlas. Jak se tedy mohla stát členkou Rady H. Lipovská, která veřejně (a věřím že i pravdivě) rozhlašuje, že ČT vůbec nesleduje, ba ani přijímač nevlastní (a tedy není ani typická koncesionářka). Před kandidaturou navíc prohlašovala, že by ČT nejraději zrušila. Opravdu "vynikajicí" volba. Její politické konexe a ekonomické vazby navíc vedou k obavám, že bude pravděpodobně opravdu kritická k ČT (kterou nezná), za to však bude hladit po srsti politiky (které zná), prosazovat jejich zájmy, které s kritickým postojem ČT k politikům (její hlavní funkce, nikoli jen zábava, jak si představuje LID) nebudou kompatibilní.

F. Navrátil 4.6.2020 18:05

Xaver chce dohlížet na objektivitu a nezávislost pořadů. Lipovská chce vidět začerněná místa faktur. O Xaverovi málokdo prohodí pár slov, ale Lipovská je neustále terčem nenávistných útoků. Z toho usuzují, že jde čerta starého o nějakou veřejnoprávnost, ale jde o prachy!

J. Pokoutný 4.6.2020 19:14

Je to ekonomka a to erudovaná. Čerta starýho mě zajímá, jestli se na ČT kouká, ale jestli najde díry ve fakturách a odklánění finančních toků na podivná místa, tak se zaplatí jen tím.

P. Zinga 4.6.2020 12:18

Co takto přeměnit ČT na akciovou společnost, kde každý povinný platící by byl zároveň akcionářem? S hlasovacím právem?

I. Schlägel 4.6.2020 14:46

Akcionáře zajímá profit, ne schopnost investigace, vzdělávání a informování v souvislostech, případně kultura s nějakou přidanou hodnotou.

P. Staronový 4.6.2020 12:01

Osekat ČT na to, co jakž takž snese pojem veřejnoprávní. ČT 1 i ČT sport nedělá nic, co by nezvládli soukromníci (mnohdy i lépe), ČT 24 se utápí v pitvání nějakého tématu do nesmyslných a opakovaných detailů, takže sloučit ČT 2 a ČT 24, zaplatit více zpravodajů a dohlížet, aby to byli zpravodajové a ne agitátoři.

Minimálně.

J. Vavrochová 4.6.2020 12:28

R^R^R^

F. Nerad 4.6.2020 13:50

Projděte si programy ČT a programy soukromých stanic. Patrně Vám na veřejnoprávní televizi chybí takové "pí..oviny" , které vysílají zejména Nova a Barrandov. Pokud se Vám programy ČT nelíbí, stačí přepnout nebo vypnout.

V. Chrastina 4.6.2020 14:17

Pane Nerade, máte na mysli ČT vypnout, pokud svému platícímu divákovi nedokáže podat objektivní náhled na domácí a ovšem i světové události? Vypnout, ale ze zákona poskytovat přesto všechno "spacákovým znárodnitelům" ČT úhrnem miliardy v poplatcích? To snad nemyslíte vážně?!

P. Staronový 4.6.2020 14:22

To jste nepochopil, co jsem napsal. 3,14čoviny si najdu, kdykoliv chci. Nechci ale, aby mne jimi zásoboval někdo, koho si povinně platím, oficiálně dokonce za jinými účely, než čeho se mi dostává.

Přepnout nebo vypnout je dokonalé řešení tam, kde si vysílání neplatím. To u ČT legálně není možné, takže tam se prostě zajímám, co pro mne dělají moji zaměstnanci.

I. Schlägel 4.6.2020 14:51

Nejvíce se o Českou televizi (má samozřejmě rezervy jako každý velký, v podstatě státní podnik) verbálně otírají další Vaši/naši zaměstnanci s daleko méně hospodárným jednáním a s daleko lživějším přístupem k informacím, a sice naši milí a hraví politici. Proto se do rady snaží nanominovat kdejakého svého kumpána a proto tolik tanečků při schvalování zpráv o hospodaření.

P. Staronový 4.6.2020 17:19

Ale jistě, že se ČT snaží ovládnout kdekdo, o tom ani chvilku nepochybuji.

Tady jsem jen stručně napsal, co by trochu pomohlo i za těchto podmínek.

F. Sojka 4.6.2020 14:02

Náplň pojmu veřejnoprávní se týká v podstatě jen ČT 24. Na inscenacích, fotbale a cestopisech nic veřejnoprávního není.

O tom to je.

P. Staronový 4.6.2020 14:25

Občas i ČT 2. Nějaký ten menšinový žánr. Ne moc často.

Mně jde hlavně o zpravodajství a publicistiku. Veřejnoprávní TV by neměla být tak otevřeně stranická (ne ve smyslu politických stran, jako spíš názorových směrů, EUropeismu a levičáctví).

F. Sojka 4.6.2020 15:10

Jo.

Z. Lapil 4.6.2020 21:39

Zhruba tak.

Možná bych se přimlouval taky za nějaké méně populární pořady, jak sportovní (spíš nějaký "invalidní" hokej než mistrovství základní školy v Horní Dolní), tak umělecké - já jsem přes amatérskou sborovou muziku a věřte nevěřte, byl jsem u několika opravdu premiérových premiér a dokonce jsme dávali i (českou?) premiéru Roberta Schumana. On nějak na stará kolena (no, stará, zemřel ve 46 letech) skončil v blázinci (na vlastní žádost; deprese, pokus o sebevraždu) a tam napsal spousty not všeobecně považovaných za nepoužitelné, ale taky dost povedené Requiem.

https://www.youtube.com/watch?v=2HnMIhiAg5Y

J. Ptáček 4.6.2020 10:04

Rada ČT se zbytečně přeceňuje. Pokud chtějí být kanály ČT nikoli lepší, ale atraktivnější, než komerční konkurence, rada ČT stejně nepomůže. A na nesrovnatelně větší konkurenci internetových médií nemají ani ČT, ani komerční televize. V době obrovské nouze o každou korunu jsou to jen vyhozené peníze. Takové lepší trafiky.

H. Kotaz 4.6.2020 10:10

Asi trochu ano, ale nějaké slovo k ekonomice a stížnostem koncesionářů, by měla být v ČT slyšet.

M. Valenta 4.6.2020 9:03

Skončí to jako obvykle. Za plotem zuřivě štěkající psisko se ocitne za plotem a ihned se nadšeně vrhá k nohám prvního kolemjdoucího s nadějí na získání pamlsku (náš případ) nebo alespoň pohlazení ( jiný případ).

P. Han 4.6.2020 9:13

Váš případ? tak dobrou chuť.

J. Prikner 4.6.2020 3:59

inteligentní divák se na ČT24 nedívá, protože v jejích pořadech (politickém školení diváka) nic inteligentního nevidí. jediné co je k něčemu je počasí. dívat se na vystoupení dvojice Kalousek Pekařová je denní chléb, jehož je nám netřeba.

I. Schlägel 4.6.2020 14:54

Kdo je Pekařová? Mimochodem Bureš a spol. jsou tam logicky častěji, což by Vás jako inteligentního diváka mohlo alespoň částečně uspokojit. Kdybyste tápal, kdo je to Bureš, rád Vás poinformuji.

J. Pokoutný 4.6.2020 19:18

On je Kalousek ve vládě? Povídejte a přehánějte. Na to, že se po delší období objevoval v ČT nadprůměrně, existují i statistiky. Holt je zajímavej a vyvolává emoce, řečeno slovy tv hvězd.