21.6.2021 | Svátek má Alois


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 525

20.8.2019

Ekoteroristé mají snahu uchopit moc nad touto zemí. Mám souseda. Na rozdíl ode mne jadernou fyziku dostudoval, a tudíž nemůže být žádný blb. Má syna, také študýrovaného. Ten se dostal až do europarlamentu za zelené. A už tam zůstal. Nevím, co tam konkrétně dělá, a je mi to i dost jedno. Ve volbách do čehokoliv vystřídal několik stran.

Proč o něm mluvím? Přijel jsem se svým suburbanem a snažil jsem se svého „drobka“ zaparkovat. Motor o obsahu 5,7 litrů tiše hučel. Soused ke mně přišel a dal mi přednášku, jak takové ohromné motory ničí životní prostředí a že bych se nad tím měl zamyslet. „Hele a tvůj syn dělá v Bruselu, že jo?“ „No dělá proč?“ „A to tam jezdí na kole?“ „Ne lítá letadlem, samozřejmě!“ „A víš, kolik kysličníku uhličitého vyprodukuje takové letadlo na cestě do Bruselu? No a tak je to s těma zelenejma všude.“

Nějaká pomatená holčina jménem Gréta vyzývá školáky, aby každý pátek nechodili do školy a protestovali proti neekologickému chování svých vlád. Moje babička by řekla: „Vyhrňte jí sukni a naplácejte jí na holou a pak jí posaďte do ledové vody, vony jí ty hovadiny přejdou!“ Teď se ta aktivistka rozhodla, že navštíví USA plachetnicí, aby neškodila přírodě. Ale ten doprovod musí letět letadem. Komunistická mládež jásá, jaká je to hrdinka. Prdlajs! Její IQ je na hranici debility, akorát se nechává ochotně zneužívat. Kdo jí ty výlety platí? To nosila do sběru starý papír, aby zaplatila pronájem plachetnice a doprovod? Tomu snad nemůže věřit ani Martin Bursík! A propos, tento pán nás vyzývá, abychom nejedli maso, neb dobytek prdí a prdíky narušují naše prostředí. A jak to dělá pan Bursík? Má v zadku „zlatý štompel“, jak říkají bratři Slováci? A jak to vyřešila Gréta?

V Evropě se přestanou používat auta, jak si to přejí ekoteroristé mdlého rozumu. Když jsem byl v Indonesii, viděl jsem, jak každý den valí buldozéry neskutečné hromady odpadu do moře. Fakt to těmi elektroauty či spíš pěší chůzí zachráníme...

Na konferenci o životním prostředí přiletěli představitelé vlád a ekologů soukromými tryskáči. Princezna Meghan, známá bojovnice za zelenou planetu, létá navštěvovat kámošky v New Yorku soukromým tryskáčem. Nejenže pouští královské pokladně žilou, aniž by do ní přispěla jedinou librou, ale popírá své výroky o ochraně životního prostředí, jsou to jen kecy.

Všechny Greenpeace (a slabomyslnou Grétu) bych naložil na jejich lodě a vrtulníky a odvezl bych k pobřeží Afriky a Asie a tam se mohou oředvádět, jak vážně to s ochranou životního prostředí myslí. U nás v Beauvais například netřídí odpad, všechno se hází do igelitového pytle a ten se kamsi odváží. Na letišti sice mají tříděný odpad, ale pak přijedou s multikárou a všechny pytle hodí do jednoho auta…

Člověk se nemá chovat jako dobytek a házet kolem sebe odpadky. Když jsme byli na jaře u Mělníka fotit si lány bledulí, mezi tou krásou se válely pneumatiky a pet láhve. Nemusím být ekoterorista, aby mě to nadzvedlo. To jsou neskutečná prasata!

Co se týká stávkující mládeže: za našich časů jsme měli neomluvené hodiny a dvojky z chování. Dalším řešením by mohlo být: v pátek se vám nechce do školy, fajn, tak přijďte v sobotu! Gréta neGréta, přešlo by je to!

To jsem se spravedlivě rozčílil! Vy se nerozčilujte a jestli vaše děti obdivují slabomyslnou Grétu, viz odstavec o výprasku.

*****************************

Letadla, můj osud 3
Třetí díl knihy fotografií dopravních letadel, které za 48 let působení na letištích udělal Jan Čech, letecký mechanik. Kniha obsahuje nejen černobílé fotografie, ale i krátké příběhy, které s daným typem autor zažil. Vydal Svět křídel.

Letadla, můj osud 3 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.