22.4.2021 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 490

Konečně začal ten správný podzim. Je vlhko, celý den je šero. To je správné počasí na to sednout si do ušáku a číst si. K tomu si udělat čaj, nebo si dát sklenici vína. Hrabat listí na zahradě nejde, je to vlhké a lepí se to.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novak 28.11.2018 9:21

Popíjení v křesle nebo na gauči je nebezpečné

Máte sníženou kontrolu toho, jak jste na tom. Důsledkem je třeba to, že se nemůžete trefit do dveří. Případně potom třeba splodíte blábol podobný tomu, ke kterému je tato diskuse. :-)

In Vino Veritas :-) :-) :-)

I. Lyčka 27.11.2018 14:09

No, jestli si někdo myslí,

že vína do deseti Euro jsou něco extra, tak se obávám, že se plete. Já bych spíše řekl, že je to krabčák ve skle. Vždycky mne bavilo, jak kamarádi vychvalovali chilské, francouzské, kalifornské, australské víno, jak se hádali, které je lepší. Ale vsadil bych se, že by je od krabicového nerozeznali. A pak nevím, proč se někdo naváží do Čunka. Je to snad s Kuberou jeden z nejlepších polititků.

J. Jurax 27.11.2018 13:32

Tož ono to s čehůnama též není jednoduché, fšeckému rozumí, lebo chlaščú studené pivo ... ale vína tam nemajú žádného a jestli, tak enem pro Pražáky, ale piť sa nedá ... a z trnek nerobí slivovicu, ale povidla!

L. Čapatý 27.11.2018 12:34

... jako majstrštyk zakousne Čunka :-)

:-D

P. Novák 27.11.2018 12:33

Skvěle jsem se bavil

nad článkem, a teď i nad diskusí. Už ráno jsem tušil, že se zvedne moravská rebélie. A je to tu. Košulenky vypasované, šavlenky a čižmičky nablýskané a už to cifruje a šroubuje žárovky....:-)

J. Dvořák 27.11.2018 10:36

Poznámka

Piš o letadlech a tyto pičoviny si nechej do Jeep Baru!

P. Novák 27.11.2018 9:35

Vážený pane Čechu

Každé úterý si rád přečtu Vaše pěkné povídání. Ovšem dnes jste předvedl proč na Moravě Pepíky z Prahy moc nemusíme. Jste prostě o kapánek chytřejší než zbytek národa.Napsat , že moravské víno je špatné může tvrdit jen úplný vinařský analfabet. Pokuste se vyrazit na Moravu , zapomeňte poučovat a dělat chytrolína a uvidíte jak moravští vinaři otevřou své srdíčka a potom i sklepy.. To že Vás někdy někdo napálil a víno nebylo dobré není pravidlem .Moravská vína jsou výborná a lidi kteří je v potu tváře vyrábí si nezaslouží Vaše ironické, místy až senilní narážky. Vaše názory Brouka Pytlíka mi připomínají názory Vašeho "oblíbence na hradě" který taky všechno ví a zná.Přeji Vám hodně tvůrčích úspěchů a pište hlavně o letadlech, o víně Vám to moc nejde. Váš fanoušek Pavel ze Zlína

J. Farda 27.11.2018 11:07

Re: Vážený pane Čechu

Vnímání licence nadsázky evidentně není, pane Nováku, Vaší silnou stránkou. Jezdím ke kamarádům ke Znojmu, nejen pro sqělé vínko, už desítky let a kdybych se pokaždé měl urazit po zaznění výrazu Cajzl nebo Švéd, už bych k nim po Vašem příkladu nikdy možná ani nepáchl ... a to nezmiňuji intermoravské štengrovačky Ladina Lojzimu, že se zpěváci při cimbálu učí šroubovat žárovky ... :-)

P. Novák 27.11.2018 12:28

Re: Vážený pane Čechu

Děkuji za reakci. Právě naopak miluji nadsázku. Pan Čech se již několikrát do moravských vinařů navážel. V Praze a okolí mám mnoho kamarádů a o špičkování něco málo vím.Já se jenom Moravy zastávám a ironické poznámky uvádím na pravou míru. Pavel Novák Zlín

J. Farda 27.11.2018 12:54

Re: Vážený pane Čechu

Zdravím, s těmi dvěma jmenovanými, co byli i členy Hnutí za samosprávnou demokracii - hnutí pro Moravu a Slezko, jsme předloni při našich pravidelných dědkovských toulkách na Valašsku navštívili ve Zlíně nejen Baťovo muzeum, aji Kudlov a minulost Slušovic jsme prolezli, pod brumovským hradem shlédli Brumovku co zimní koupel sáňkujícího klučíka Lojziho, u Lojziho kamarádů v Bojkovicích se dověděli, že se Komenský narodil u nich a ne v Komni, samé prima objevy ... tak se mějte a ty štengrovky narážky na moravské zemské raději pusťte z hlavy! :-)

P. Novák 27.11.2018 14:00

Re: Vážený pane Čechu

Zdravím. Tak zjišťuji , že jste znalec mého okolí.Já zas jezdím do Prahy na dobré pivo , které na Moravě prostě neumíme ošetřit vychladit a natočit...Pavel Novák Zlín

J. Farda 27.11.2018 17:30

Re: Vážený pane Čechu

Naše zemička je, řekl bych akurátně sympaticky malá, na hledání rozdílů a křivd/iček je škoda času, nemyslíte? Mějte se ... :-)

F. Kusák 27.11.2018 9:22

Tak mně Honza Čech

právě připomíná toho Miloše Zemana. Všechno ví nejlíp, kde koho dokáže urazit a zvednout ze židle. To se potom asi škodolibě baví, jak jim to nandal. Lhostejno, jestli se někdo naváží do novinářů nebo jiný do moraváků. Nějak nám ztrácí glanz. Mělo to dříve větší úroveň.

J. Jurax 27.11.2018 13:37

No jo, nejspíš mu na Moravě dali vína pro Pražáky a ešče zbóchli babu ... :-)

M. Krátký 27.11.2018 8:34

pana Čecha čtu rád a vždy v úterý ráno

spěchám na pokračování jeho vyprávění, jak je ale níže pode mnou konstatováno, myslím si, že dnes si z nás skoro všech hezky vystřelil - už chybí jen kritika Octavie se stříbrnou metalízou. Takže pane Čechu mnoho zdaru do pokračování vašich příhod s letadly a občasný výlet k jiným tématům - hezký den přátelé

O. Zeman 27.11.2018 8:17

Dnes za "píp"

Čtu Vás rád, pane Čechu, ale dnes jste se měl raději držet Vašeho původního zmiňovaného plánu sedět doma na zadku a číst si. Snadno totiž zaměňovati příčiny za následky. Možná právě pro tu "pražáckou" povýšenost Vám kdysi Moraváci nalili vypláchnutý sud. Ale co už, zapijte ten podzimní splín čím Vám libo, pokud je to za "Vaše" a na zdraví.

J. Cimbálník 27.11.2018 3:20

Pane Čechu,

pijte nadále to,co vám chutná.. Těžko přesvědčovat milovníka dechovky o kvalitách džezu a milovníka džezu o kvalitách dechovky..

Ještě že svět to vidí jinak.

http://www.vinoastyl.cz/velky-uspech-moravskych-vin-v-parizi/

Pište radši o letadlech. Tomu rozumíte.

Váš fanda z Kunovic.

B. Clairvaux 27.11.2018 6:24

Re: Pane Čechu,

On z toho má pan Čech takový "sport" vždycky jednou za čtvrt roku, bůhví proč, pohaní Moraváky, jejich charaktery a nádavkem se znalecky opře i o jejich vín, které dle svých slov nekonzumuje léta, ale to mu v nejměnším nebrání v jejich hodnocení. Patrně mu v mládí Moraváci něco nepěkného vyvedli, na co pan Čech doposud nezapomněl.:-)

Jinak "Čechoviny" a "Z druhého kopce" čtu od samého počátku. Občas je to laskavé, humorné a čtivé a občas (poslední dobou) víc ublížené a zaprděné....zřejmě podle nálady autora.

V. Kolman 27.11.2018 1:30

ÚVAHA NAD KVALITOU VÍN MI PŘIPOMNĚL KRESLENÝ VTIP:

Z "lepší" vinárny jsou vyhozeni dva odrbaní vandráci. Jeden z nich se po vyhození ještě otočí a křičí: "To si říkáte lepší podnik a ani Hořčák nemáte!"

J. Farda 27.11.2018 12:55

Re: ÚVAHA NAD KVALITOU VÍN MI PŘIPOMNĚL KRESLENÝ VTIP:

... natož Šumavské bylinné ... :-)

K. Pavlik 27.11.2018 1:20

Zijete za komousu

Poslednich 25 let (ci kolik) vas nikdo nenuti pit ty moravske patoky. Doporucuji fnancouzska vina - od 500 Euro za lahev jsou opravdu dobra (aspon dle internetu).

B. Novacek 27.11.2018 3:45

Re: Zijete za komousu

Jistě, moravský nevědomý patriot se nezapře; přitom stačí zvednout zadek a mrknout přes hranice třeba do zprofanovaného Lidlu, kde je obrovský výběr vín z celého světa, (od Austrálie přes Evropu a Jižní Afriku až po Chile a Kalifornii), do 10 €... kromě, tedy jaksi moravských kyselin. Ty nikdo nechce...

Vím o čem mluvím, má druhá žena pochází z Dolního Němčí a dlouho jsem žil v Hluku. Jediné, co se z tamních acidních produktů dalo pít, byl "kobylák!, neboli burčák a občas, když se sehnal, sylván...vše ostatní je spolehlivý spouštěč silného pálení žáhy.

K. Pavlik 27.11.2018 4:41

Re: Zijete za komousu

Priteli za komousu jsme rikali ze Kobliha ma burcak cely rok. Dnes muzete pit co a ze pan Cech to furt pije nebo na to stale po 25 letech nadava je jeho problem.

J. Cimbálník 27.11.2018 5:04

Re: Zijete za komousu

Pokud váš přehled o moravských vínech nepřesahuje Dolni Němčí, Hluk a Lidl, pak máte ovšem naprostou pravdu. V Dolním Němčí a v Hluku bych se bavil spíš o dobré slivovici. Tu ale také v Lidlu nenajdete.

R. Langer 27.11.2018 6:24

Re: Zijete za komousu

:-D

B. Clairvaux 27.11.2018 6:26

Re: Zijete za komousu

:-))