24.1.2020 | Svátek má MilenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


WELFARE: Prasečák v Letech vláda vykupujeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 15.11.2016 20:06, přehled diskusí

Kdyby někdy měli to "štěstí"....:
Autor: J. Fleiszner Datum: 15.11.2016 19:40

Ochránci zvířat mají tendenci sklouzávat do extrému, kdy zvíře má stejnou a někdy i větší hodnotu než člověk. Jejich argumenty jsou jen na emocionální rovině. Mají pocit, že by to tak nemělo být. Kdyby někdy měli to "štěstí" a vyplnilo se jim vše, za co bojují, tak by měli problém přežít.

Pozorují svět pomyslnou úzkou trubkou, kde vidí jen velmi malou část světa.

Pan majtel ZOO by měl vzít na vědomí, :
Autor: P. Harabaska Datum: 15.11.2016 15:03

že vlastně i držení zvířat v zajetí v ZOO je jejich týráním, neboť je zvířatům odepřen pobyt v jejich přirozeném prostředí a v přírodních podmínkách, ledaže by chtěl svoji vinu vznikající takovým týráním zvířat v podobě jejich držení v ZOO bagatelizovat poukázáním na to, že v ZOO zvíře netrpí hlady jako leckde ve volné přírodě. Dnes se každý potřebuje zviditelnit jako ti ubožáčci zpěváčci, kteří k tomu účelu - aby byli k rozpoznání v té inflační množině zpívajících tváří - nosí tu pletenou čepici bez ohledu na teplotu v "koncertním" sále či hale nebo nahrávacím studiu, nebo tu zas čelenku, která má zabránit padání krátce zastřižených vlasů do čela. Důležité je, že lidé vědí, že to je TEN zpěvák s čepicí na rozdíl od TOHO zpěváka v čelence. Dneska se prostě nosí ta humanita rozšířená i na norky nebo nutrie a je jen otázkou času, kdy humanitně zaměřený jedinec odsoudí jako nehumánní chytání rousnic v kompostu, kterou jsou určeny na háček sportovního rybáře. Ostatně takoví pošahanci již existují: vadí jim porážka prasete, z něhož se dělá tlačenka, nebo krávy, z které lze vytěžit několik kilogramů masa vhodného na biftek. Naštěstí nervovou soustavu nemají rostliny, takže zatím nehrozí kampaně namířené proti trhání hrachu ani kosení pšenice nebo žita na poli.

Voda vodka vodička:
Autor: A. Alda Datum: 15.11.2016 15:23

zlatá střední cestička.

A rostliny nervovou soustavu mají, byť jinou než houby a než živočichové.

Není nutné ubližovat druhým, když nemusím. Je ale absurdní bránit lidem jíst to, co jim Bůh k jídlu dal. Podle Starého zákona i sám Bůh oděl první lidi do kůže. Čí? No přeci zvířecí. Ale to není důvod k tomu aby se zvířata chovala v šílených podmínkách.

Re: Voda vodka vodička:
Autor: P. Harabaska Datum: 15.11.2016 15:38

Zajisté. Vy abyste se do těch kůží oděl, budete pobíhat po polích a lesech, abyste dostatečné množství zvířátek s kožešinou nachytal.

Kdyby se ty lišky nechovaly na kožešinu,:
Autor: K. Křivan Datum: 15.11.2016 13:41

tak by se vůbec nenarodily. Taková kožená bunda, to je fajn věc. A liščí ocasy kolem kapuce, .....

Co takhle jim nabídnout nějaký skrovný byteček od Ekospolu?:
Autor: V. Getz Datum: 15.11.2016 13:29

Velikostně na tom budou kmotry lišky o něco lépe a jejich klícky budou dokonce v hlavním městě.

Prasečák v Letech vláda vykupuje :
Autor: K. Křivan Datum: 15.11.2016 13:18

a místo prasete domácího tam bude řádit černá.

Jsme jedné krve, ty i já, po persku!:
Autor: F. Navr8til Datum: 15.11.2016 13:12

V Perských dějinách je také zmínka o šáhovi, který byl takovým milovníkem a ochráncem zvířat, že nechal zbudovat nemocnice pro nemocná zvířata a obrovské voliéry pro staré dravé ptáky. Jeho koníček vyžadoval takové sumy peněz, že byl nucen zvýšit daně a lidem, kteří neměli na zaplacení nechal sekat ruce a vypichovat oči. Není divu, že se poddaní vzbouřili a a jeden z gardistů ho podřízl jako podsvinče. Kéž šáha následují i jeho dnešní souputníci.

Re: Jsme jedné krve, ty i já, po persku!:
Autor: R. Langer Datum: 15.11.2016 13:42

Hm, zajímavé, nemáte na to někde odkaz? Jako tedy vážně.

Člověk je pánem zvířat.:
Autor: A. Alda Datum: 15.11.2016 12:34

Bůh nás učinil pánem vší zvěře a povolil nám je i jíst. S touto mocí však přichází i zodpovědnost. Být pánem neznamená být tyranem.

Vegetariánská zvířata, z nichž vedle kožešiny užijeme i maso, lze snadno chovat tak, aby jim bylo při chovu dobře.

A chovat masožravá zvířata JEN pro kožešinu je zvěrstvo, nehodné člověka.

Re: Člověk je pánem zvířat.:
Autor: J. Tachovský Datum: 15.11.2016 13:15

A neni tomu zvireti jedno, jestli ho po zabiti snite nebo stahnete z kuze ? A nevim, kde jste vycetl, ze se nemaji jist masozrava zvirata ? Pambuch prece jedle a nejedle zivocichy rozdelil podle kopyt.

viz paní Boublíková níže:
Autor: A. Alda Datum: 15.11.2016 15:27

Hlodavce můžete chovat na malé ploše a dát mu k životu vše, co potřebuje. U masožravce to nejde, masožravci potřebují veliké teritorium.

Jíst masožravá zvířata je trochu problém, protože jsou nám masožravcům bližší než vegetariáni. Prostě když sežeru psa nebo kočku, má pocit, že jím bratrance z "druhého kolene". Ale u ryb a bezobratlých mi to nevadí.

Takze autor je pro zakaz kozesinovych farem:
Autor: J. Tachovský Datum: 15.11.2016 12:12

A ja jsem zase pro jejich rozsireni. Zakazem vsude kolem prevysi poptavka nabidku a vzroste cena. No a lidi si vic vydelaji, stat vybere vic na danich a vsichni budou spokojeni.

Táhni dobrosere.:
Autor: M. Sedláček Datum: 15.11.2016 11:31

Od Vás bych tento záchvat dobroserství nečekal.

Obvykle s vámi souhlasím, pane Korče,:
Autor: J. Lepka Datum: 15.11.2016 10:19

tak i v tomto případě, ale nepoužívejte prosím fauly a bulvární obraty. " Nemoci a neustálé krvavé boje končící smrtí jednoho ze soupeřů ", je poněkud protimluv, pokud je kožešinová farma provozována jako ekonomický subjekt / a jak také jinak, že /, to by byl chovatel úplný idiot. Jinak samozřejmě souhlasím, chov v malých klecích je prostě trápení zvířat. Žel, jak napsal jiný z diskutujících,pokud bude existovat poptávka, nabídka se jen přestěhuje jinam, do států, kde legislativa nebude tak úzkostlivá.

P.S. Po pravdě řečeno přetrvávající poptávku nechápu, podle mých postřehů zájem o kožichy de facto vymřel s odcházející generací. Kdo by se taky tahal s cca desetikilovým kožichem, když moderní zateplená bunda je nejen lehčí, ale i teplejší a snáze udržovatelná, o výhodnější ceně nemluvě.

Re: Obvykle s vámi souhlasím, pane Korče,:
Autor: M. Klas Datum: 15.11.2016 10:49

K tomu P.S.: docela by mě zajímalo, jestli se kožíšky ze zvířat chovaných zde tady i spotřebovávají. Nejde to na export? To by bylo opravdu zvěrstvo! Jinak také neznám nikoho, kdo by měl pravý kožich, snad ještě tak generace, narozená před válkou (tou druhou světovou).

Re: Obvykle s vámi souhlasím, pane Korče,:
Autor: P. Boublíková Datum: 15.11.2016 11:04

Správná připomínka.

Totiž i hodně hovězího dobytka jde od nás na export, například do Turecka. A tam (po několikadenní cestě ve značně nekonfortnich podmínkách) jde na halal porážku. Zpracované maso od nás neberou, protože by nebylo halal.

No, byznys je byznys, ale ani z tohoto nejsem nadšená.

Jdu si koupit koženou bundu:
Autor: M. Prokop Datum: 15.11.2016 9:10

nebo rovnou kožich.

A taky do masny, dokud smíme "žvížátka" alespoň konzumovat.

:-P

Re: Jdu si koupit koženou bundu:
Autor: M. Malovec Datum: 15.11.2016 9:56

Rozdíl - konzumace je nezbytná, kožich ne.

Re: Jdu si koupit koženou bundu:
Autor: M. Prokop Datum: 15.11.2016 10:21

Zkuste to vysvětlit vegetariánům a veganům.

Pojem "zbytná" není definován.

pane Malovče:
Autor: M. Šejna Datum: 15.11.2016 11:01

takže konzumace krávy a prasete je dle Vás nezbytná, ale kůži z kravy a z prasete už použít nelze?

Když nezbytně zkonzumuji králika, tak jeho kožešinu už použít nemohu?

Mohl byste zdejšímu publiku sdělit, zda nosíte kožené nebo koženkové boty?

Člověk je také predátor:
Autor: J. Pražák Datum: 15.11.2016 8:50

Ani ve Vaší ZOO nemají zvířata tolik prostoru jako v přírodě, také se mohou cítit jako vězni.

Slepice ve velkochovech jsou na tom stejně, jíte vejce a kuřata? Každý nemá na to, aby si koupil kuře za 200 Kč z volného chovu.

Hovězí dobytek také přežívá ve stájích-věznicích, s uřezanými rohy, aby si vzájemně neublížili.

To jsou jen příklady.

Samozřejmě výkup prasečáku je nesmysl.

Tímto článkem se pan Korec:
Autor: J. Smola Datum: 15.11.2016 8:39

zařadil na úroveň dobroserů. Zakazovat, regulovat, odstranit další odvětví podnikání....Mně se chov kožešinových zvířat také hnusí, ale pan Korec zapomíná, že kde je poptávka, tam je logicky i nabídka. Pokud se zakáže chov takových zvířat na našem území, hbitě jej nahradí dovoz kožešin z Rumunska, Bulharska..... jen za vyšší cenu.

Pokud chce pan Korec odstranit poptávku...nechť investuje své prostředky do kampaně, která ve společnosti změní názor na nošení kožešin a po které se "pipky v kožichu" začnou stydět za to co nosí. To je postup hodný liberála.

Svatá pravda.:
Autor: H. Malichová Datum: 15.11.2016 8:29

Palec nahoru, pane řediteli.

Re: Svatá pravda.:
Autor: O. Zuckerová Datum: 15.11.2016 11:07

Připojuji se k hodnocení paní Malichové. A pokud je nutné konat něco špatného proto, že "existuje nabídka a poptávka", pak se ptám, proč stát coby hlavní dobroser zakazuje výrobu a distribuci drog.Ono se to zas tolik neliší. Mít pravou polární lišku přes večerní model nebo šňupat koks, to je obojí příznak jisté závislosti, jíž netřeba napomáhat.

Re: Svatá pravda.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 15.11.2016 12:50

Jen jestli ten zákaz není největší pomoc.

Zákazem se stává zakázané zboží vzácnější a tudíž dražší. Daně ze zakázaného zboží se neplatí, další výhoda.

A zatímco moudrý zakazovač oslavuje chycení důležitého distributora a opájí se skvělým výsledkem boje proti zkaženosti světa, na uvolněném místě už stojí někdo jiný a prodává.

A tak se náš boj proti kouření, alkoholu, drogám, kožešinám, gamblerství, útlaku ... stává divadýlkem. Divadýlkem, kde před oponou za zvuků fanfár oslavujeme naše vítězství. Rovnáme startovní čáry, myslíme to dobře a za oponou běží normální život. Život ve kterém si někdo dá skleničku, někdo kouří, jiný jí ryby a jiný bůček. Někdo vychovává dítě pohlavkem, někdo příkladem, někdo má rád rychlá auta a někdo nejí maso.

Re: Svatá pravda.:
Autor: R. Langer Datum: 15.11.2016 13:45

Moudrá slova. Kéž by se jimi též řídili naši "moudří vládci".

Chov zvířat není nutné zakazovat:
Autor: M. Šejna Datum: 15.11.2016 7:26

chov zvířat není nutné zakazovat. Ani chov zvířat pro kožešiny. Je potřeba jen tento chov udělat takový, aby zvířata netrpěla.

:
Autor: R. Tichý Datum: 15.11.2016 6:06

Ano, je treba ta zvirata vypustit do prirody. Zde mohou byt lovena, kdyz zrovna prozivaji blaho ze svobodneho zivota. Treba, kdyz stribrna liska rdousi a trha cincilu na kousky.

Taky je na case zrusit kraviny, prasecaky, drubezarny. Mozna i skleniky nebot i kvetiny jiste neco citi....

Re: :
Autor: P. Boublíková Datum: 15.11.2016 7:17

Stříbrná liška je variantou lišky obecné žijící na téměř celé severní polokouli. Činčila se vyskytuje na poměrně malém teritoriu jižní Ameriky. Stříbrná liška rdousici činčilu je úžasný výkvět vaší fantazie :-)

K věci samotné: ač nejsem příznivec zákazů a regulací, způsobovat celoživotní utrpení zvířatům z tak marginálních důvodů, jako je produkce módních doplňků, se mi příčí. Mmch existuje dost kozesinovych zvířat chovaných i na maso, nevidím důvod, proč si někdo musí umanout zrovna na kožešinu z lišky a ne třeba z nutrie. Produkce masa jako potraviny je úplně jiná kapitola.

Zákaz kozesinovych farem neznamená vypuštění zvířat do volné přírody. Chovana zvířata by se zužitkovala a tím by farma skončila.

Zkrátka když někomu chybí rozumné argumenty, vymýšlí si úplné pitominy.