25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

VZPOMÍNKA: XXII. symbol svobody

Každý rok chodím na výročí 17. listopadu 1989 položit na Národní třídu k plastice "holých rukou" kytičku a zapálit svíčku. Není to jenom nostalgie, je to tak trochu obřad spojený se vzpomínkou a zamyšlením nad tím, co bylo, ale také nad tím, co se z toho postupem času vyklubalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 18.11.2011 19:30

Hele Bublan, jak se vzmohl tvuj soukmenovec:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2011/11/08/milionova-stavba-hejtmana-palase/#utm_source=gallery-hint&utm_medium=referral

V. Skalová 17.11.2011 21:43

Bublan

by měl jít položit kytičku a zapálit svíčku na louku u Mlýnce.

J. Hejna 17.11.2011 11:06

Ámen

A. Vyhlídka 17.11.2011 9:57

A pro jistotu...

... spojili roky 1939 a 1989 do jednoho oslavování. A oni mají opravdu co slavit - přežili bez úhony a sametově zbohatli.

A. Vyhlídka 17.11.2011 9:50

Ne slavit, ale vyšetřovat.

Žvanit a pokládat kytičky s oblibou chodí hlavně ti z původní bolševické líhně a dnes jsou "za vodou".

J. Urban 18.11.2011 19:30

Re: Ne slavit, ale vyšetřovat.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2011/11/08/milionova-stavba-hejtmana-palase/#utm_source=gallery-hint&utm_medium=referral

P. Fiala 17.11.2011 9:10

Revoluce málomocných

V r. 1986 v Rejkavíku byla podepsána dohoda mocností tehdejšího bipolárního světa USA a SSSR o změnách vojenských a politických ve střední Evropě. Občané západních zemí Evropy tlačili na své politické lídry a ti na lídry USA, ať je zrušena Železná opona a provedeno odzbrojení, sjednoceno Německo, a satelity SSSR si svobodně - demokraticky - zvolí svoje společenské politické, ekonomické, právní, vojenské systémy (silné jaderné a též chemické zbraně - nervový plyn).

Pan Putin již před podepsáním smlouvy organizoval agenturní sítě v NDR, a podobně jiní organizovali v dalších státech t.zv. socialistického tábora. Druhá strana se rovněž snažila. Co z toho kvasu vyšlo to vyšlo a měnilo se, a mění se dodnes a bude se měnit i v budoucnu. 

Též si připoměňme, že "zlikvidované" vojenské arzenály byly o několik roků přeci jen použity v Jugoslávii, takové větší cvičení na leccos poukáže a je to pak možno následně vylepšit a opět otestovat.

M. Zima 17.11.2011 9:05

Pane Bublan,

když se tak kolem té Živčákovy tryzny motáte, myslíte také na ty příslušníky, kteří "nasazují již přes 30 let život, aby občané mohli klidně spát", nebo na ty hochy z StB, které jste natahal do policie, tajných služeb, atd. a kterým jste se postaral o odměny a nehorázné královské výslužné, nebo Vás u pomníku neuhynulého studenta v tom okamžiku ty Vaše žvásty a činy nezajímají a hledíte vpřed, k dalšímu ministerskému korytu ?

B. Brousková 17.11.2011 13:28

Re: Pane Bublan,

Ad "Žifčákova tryzna"  Tam kde je umístěna ta plastika, jeden statečný estébák tehdy napadl kolemjdoucí starší ženu, která neměla s demonstrací nic společného. Bylo už dost dlouho po demonstraci. Statečný bijec v  poslední fázi ataku mlátil její hlavou o zeď. Bylo by jistě zajímavé zjistit, jak si nyní žije ten odvážný bojovník a jak se žije oné paní , pokud je ještě na živu. Pokud jde o Bublana, estébáci zůstali u policie dávno před tím, než se stal ministrem. Ptejte se jeho předchůdců proč se to stalo.Bylo jich víc.

M. Zima 17.11.2011 18:52

Kvůli té Vaší paní,

která neměla s demonstrací nic společného a byla napadena idiotem, se tam ty profláknuté figury typu kLaus, Bublan, senátní Sobotka, ... nemotají, takových paní jsou tisíce.

A specielně Bublan, je jasné, že StBáci prolezli všechny instituce, když tu slavnou Revoluci s KGB sami dělali. Otázkou ale je, jestli jich bylo na vnitru víc a ve vyšších postech před, nebo po Bublanově ministrování a jestli jim Bublan přihrál ty idiotské odměny a výslužné, nebo, jestli se pokusil o spravedlnost. Podle Bublanových drzých výstupů, nemusel ani tajit, co pro tu pakáž udělal.

B. Brousková 17.11.2011 20:05

Re: Kvůli té Vaší paní,

    Jenomže zmiňovaný incident se odehrál v roce 1989 a Bublan se stal ministrem vnitra v roce 2004 neboli až  patnáct let poté. Co dělali ti "vaši" estébáci celých těch patnáct let ? Byli "na podpoře" a čekali až Bublana  socani dosadí do vlády? Celá první republika trvala pouhých  dvacet let! Mimochodem po Bublanovi  nastoupil jistý Langer řečený  Íčko.Vy si skutečně myslíte, že ten s těmi estébáky okamžitě po jmenování zatočil?  

J. Václavíková 17.11.2011 21:21

Re: Kvůli té Vaší paní,

Tenhle jednostranný zákal je příšerná věc! Oni snad používají jen jednu půlku mozku. Kus od kusu buď levou, nebo pravou.

S. Rehulka 17.11.2011 9:04

Jak si může....

....socan brát do úst Sv. Anežku ? Tady něco nehraje !

B. Brousková 17.11.2011 20:19

Re: Jak si může....

 Bublan mimo jiné vystudoval teologickou fakultu a jistou dobu snad působil i jako farář. Za socany kandidoval, ale členem jejich partaje  nebyl .Sociální a křesťanská demokracie vládla v BRD dlouhá léta společně. Žádnou bídu snad tehdy Němci nepociťovali. Lidovci vládnou společně se sociálními demokraty i v současném  Švýcarsku. A že by tam občané měli nějakou velkou  bídu, zatím neřekl ani Klaus.Ono to není o názvu partaje, ale o stupni civilizace. A ta je asi jiná v civilizovanějších zemích než je ta naše v současnosti. Komouši tomu svému systému jeden čas dokonce říkali lidová demokracie, neboli dvojitá demokracie. (Démos = lid, demokracie = vláda lidu). A s demokracií to mělo něco  společného asi jako svěrací kazajka s kazajkou. Tak to řekl před časem Karel Kryl.

V. Heidlerová 17.11.2011 8:26

To je od Vás hezké,

ale co jste zmrvili jako zástupci ČSSD, těžko tato společnost napraví. Nikdy nepochopím, jak duchovně založení lidé se mohou dát do takové strany. Choďte svíčky zapalovat a přitom plačte a kajte se.

J. Blažek 17.11.2011 6:15

Z názorů Miroslava Macka - souhlasím s ním

Já osobně 17. listopad neslavím, protože to není žádné přelomové datum. Sametová revoluce, nebo převrat, se u nás uskutečnil jako v jedné z posledních zemí bývalých sovětských satelitů. Tedy když už se to hroutilo úplně všude. Tak bylo jasné, že k tomu dojde i u nás. Bohužel Češi mají historicky tradičně náhled, že vše, co se u nás děje, že si to způsobujeme sami, a že to také my rozdmýcháváme. To, co bylo velmi zajímavé na tom Listopadu, bylo asi to, že se lidé velmi rychle sjednotili a věděli přesně to, co nechtějí. Bohužel ale většina lidí neměla vůbec jasno, co vlastně chtějí. Pak samozřejmě v tom okamžiku, že žádná jednota už neexistuje, jsme opět ti nejednotní Slované, kteří stále mezi sebou bojují o to, co by vlastně mělo být a následovat. Nedávno jsem četl nějaký průzkum z roku 1990 a lidé chtěli tedy většinově pokračování socialismu s lidskou tváří. Druhá skupina z nich chtěla socialismus s prvky tržní ekonomiky a pouze asi čtyři procenta lidí toužili po tom, aby tady byl pravý kapitalismus. Jenomže s velkou pravděpodobností vůbec netušili, co vlastně ten kapitalismus je. Představovali si zřejmě něco úplně jiného.