5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

VZPOMÍNKA: Týdeník Rozhlas

Říká se, že člověk jde k stáru do dětských let. Asi je to tím, že my staří míváme dětské nápady. Někdy se nám však vybaví vzpomínky z dob, kdy jsme byli ještě v pracovním procesu. Mám takové období, na něž si často vzpomenu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 15.5.2019 9:00

Hezké a děkuji

V. Dosoudil 15.5.2019 8:53

Pěkný článek

Byl jsem při tom, sledoval TP, psal dotazy a připomínky. V tehdejší vyprahlé době to byla oáza informací, zastání pro spotřebitele a technicky zaměřené zájemce a rozhlas a HiFi. Zájem byl upřímný, zasloužený až překvapivě vysoký. Na zmíněných setkáních jsem poznal řadu přátel či kolegů na dlouhá léta. Autor si i dnes zaslouží uznání za dobře vedenou práci. Pomohl mnohým z nás, možná víc, než se sám domnívá. Tyto skutečnosti nemají zapadat prachem jen proto, že dnes je všechno jinak. K životu patří i vzpomínky a poučení ze zkušeností.

J. Nový 15.5.2019 6:28

nostalgické kecy

Jaký je rozdíl mezi digitálem a FM? FM za starých časů vysílalo s velkou dynamikou z nejlepších nosičů. Teď vysílá digitální stream ořezaný na ůroveň AM rozhlasu. Potkat rádio, které vysílá alespoň na netu tak, aby se to dalo poslouchat, je zázrak. Ale občas se dá, např. pro nostalgické bigbíťáky je rádio Rock FM 95,2

I. Novák 15.5.2019 15:02

Re: nostalgické kecy

Pro těch 99,99% co současnou produkci poslouchá na všemožných chrastítkách a hlasitě mluvících telefonech to bohatě stačí. Ostatně, ona ta "hudba" ani víc nepotřebuje.