14.8.2022 | Svátek má Alan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Černý 17.3.2007 10:07

Re: Re: romské děti

Kecáš. Zbroják nemáš a pistoli u sebe nenosíš, ostatně to není povoleno, pokud to nepotřebuješ k výkonu povolání. Normálne bys zdrhnul ajko my všichni ostatní, hrdino.

VL 17.3.2007 10:14

Re: Re: Re: romské děti

Povolení nosit zbraň záleží na tom, jaký zbrojní průkaz máte. Já povolení zbraň nosit mám, ale nesmíte ji nosit veřejně - tj. například viditelné pouzdro na opasku a podobně. Ovšem kvér mám radši v trezoru, stejně nevím, jestli bych byl schopen střílet na člověka.

68 18.3.2007 0:56

Re: Re: Re: Re: romské děti

A na koho, nebo snad lépe - na co, byste byl schopen střílet? Žijete v bavlnce. Zban je pro Vás zbytečná, zbrojařské koncerny z Vás velkou radost nemají. A co munice? Máte? (To se strká do zbraně.)

VL 17.3.2007 10:11

Re: Re: romské děti

Zdrogovaní nejednají racionálně, takže by asi nezačali utíkat, naopak byste mohl koupit kudlou do zad. Je třeba správně hodnotit protivníka. Navíc při úrovni našeho soudnictví je taková obrana trestána trestem smrti - představte si, že jdete na pět let do kriminálu, kde máte 90 % cikánů za zastřelení jejich krajana.

Jura Jurax 17.3.2007 12:09

Re: Re: romské děti

No, nevím, moudrý člověk konfliktům předchází a nevyhledává je ... a ještě - šestnácti ranami trefit šestnáct, to jste teda nejspíš bývalý SEAL nebo aspoň se Vám o tom zdává ... ale v reálu byste mohl přijít k úhoně - ono ti zfetovaní výrostci nebývají vždy bezbranní a hlavně jsouce zfetovaní, nemusí jednat racionálně ... nevím

VL 17.3.2007 13:58

Re: Re: Re: romské děti

Bývalý SEAL by jich zastřelil maximálně 8, protože uznávají zásadu dvou rychlých výstřelů hned za sebou na jeden cíl  ;-)

I-Worm 17.3.2007 17:19

Re: Re: Re: Re: romské děti

spíš míň, zfetovaní, nezfetovaní, bleskově by ukázali záda. A střílet Romům do zad, to si hned tak někdo netroufne... To by si od "ochránců lidských práv" pěkně odskákal...

lucina 17.3.2007 9:35

náš "Pejchal"

Bohužel, jsou to "fousaté vzpomínky starých trampů" - tak se u nás říká vzpomínkám mládím zlaceným. U nás na Letné byl zase p. Mníšek, znal všechny lotříky, vyřizoval si s nimi maličkosti osobně a nařčení ze sadismu? pcha, všichni byli rádi, že nic neřekl rodičům, doma by to bylo horší. Tatínkové pro výprask nikdy nešli daleko (metoda KomenskýxFrištejnský byla velmi účinná). Reakce l6letého přispěvatele vede jen k povzdechu. Jó, tenkrát... On ten p.Mníšek (kdepak, žádný soudruh! to byl slušný člověk!) chodil pěšky (no, ttaky nebylo čim jezdit, že) a chodil celou službu a hlavně se staral. Oni se starali taky Kačírkové  (hlídači parku ve Stromovce- těch jsme se taky dost báli), i na každém dětském hřišťátku byl  hlídač, který hřiště večer zamknul, ráno uhrabal písek, celý den na hřišťátku byl, uličníky suše vyhodil, rozbité koleno ošetřil. U nás to byl pan Ptáček.A o něm se vědělo, že je komunista. Ono se vědělo skoro o všech, Letná byla skoro vesnice, a vlastně ještě je, žádný panelák, žádná anonymita. A taky byly domovnice, které nedělaly nic jiného, než se staraly o dům (a taky psaly poysudky ).

Kasandra 17.3.2007 6:00

Také jsme měli svého " Pejchala " ...

Jmenoval se Škvor a dodnes na něj vzpomínáme v dobrém.R^R^R^R^

micák 17.3.2007 6:06

Re: Také jsme měli svého " Pejchala " ...

Unás byl taky tzv. "obvoďák"- a jmenoval se Kopřiva.Jen jsme ho viděli, už jsme se zašívali.Teď po 45 letech na něj vzpomínám už jenom v dobrém.Tehdy věděl o všech našich lumpárnách a hned to s námi vyřešil ručně.Nikam to nešplíchl.Jo, a ráno ve čtyři probudil domovnice, které neměly sklizený sníh a posypaný chodník - lidé půjdou do práce.Když to srovnám s dneškem......R^R^R^R^R^

Je mi sestnact let 17.3.2007 4:46

Policajt Pejchal

Ten na oko dobrak Pejchal byl asi primitivni nasilnik. Dnesni generace mladych vychovanych fackami a kopanci je proto nasilnicka - nasili vzdy prinasi nasili zpetne. Diky mentalite generace stareho Pejchala praktikujici kult nasili a biti je dnes tolik mladych nasilniku.

doxtan 17.3.2007 6:32

Re: Policajt Pejchal

taky mi bylo šestnáct, ale takhle blbej jsem snad nebyl???

Jakub S. 17.3.2007 16:18

Re: Re: Policajt Pejchal

dtto!

Děda 17.3.2007 7:49

Re: Policajt Pejchal

Mýlíš se hochu, a moc. Škoda rány která padne vedle. Informuj se, zda před dvaceti, třiceti léty bylo více  mladistvích násilníků než je ted´. Nikdy se nestalo aby šestnáctiletí přepadávali babičky, nebo fackovali učitele. Jen se zeptej.

kdyz zas moralizujete, tak ... 17.3.2007 8:56

Re: Re: Policajt Pejchal

Za komunistu byly tvrdy tresty jako za Hitlera. Pocatkem sedesatych let dostali osmnactileti kluci za loupeznou vrazdu duchodce  trest smrti. Kriminalita byla, ale asi se o tom nepsalo, protoze to komandirum nepasovalo  do kramu.A pak - co se melo krast, kdyz nic nebylo, toaletni papir?Nejvetsi zlodejna byla u nas po valce, zajimave, ze to nikoho nepohorsuje.Nasili plodi zase nasili. Ti mladistvi nasilnici byli sami v detstvi obetmi nasili, neucty  a spatneho zachazeni. Co si myslite, ze vyroste z romskych deti, ktere jsou vystaveny nenavisti a opovrzeni sveho "bileho" okoli? Vrati se to jednou jako bumerang. Myslim si, ze by se o romske problematice melo psat vecneji a ne takovym primitivnim hospodskym zpusobem jako vcera v clanku  o "hnedych".

Černý 17.3.2007 10:05

Re: Re: Re: Policajt Pejchal

Za komunistů byl počet trestných činů méně jak poloviční a násilných ještě menší, než dnes. Ve vězení bylo asi polovina lidí. Kde máš tu represi?

Jo, rozdíl tam byl. Tenkrát bylo vždy několik set politických (v padesátých letech tisíce vč. uraňáků) h dnes vyjímečně. To byla pravá hamba režimu, vězni názoru a svědomí.

VL 17.3.2007 10:05

Re: Re: Re: Policajt Pejchal

A co je podle Vás špatného na trestu smrti za loupežnou vraždu? Dnes by dostali tak 10 let, pokud by to byli cikáni tak 5, pokud by neprokázali, že se z jejich strany jednalo o obranu proti rasistickému útoku ;-) a za půlku by byli venku za vzorné chování.

Když jsem by na vojně, tak tam se mnou byl cikán z Mostu, který narukoval v 28 - na poslední možný termín podle tehdejších předpisů. Z deseti let od 18 do 28 jich strávil ve vězení devět, většinou za loupežná přepadení. Myslíte si, že to bylo způsobeno "opovržením bílého okolí"?

Jura Jurax 17.3.2007 12:03

Re: Re: Re: Policajt Pejchal

No, víte, za loupežnou vraždu důchodce bych ordinoval provaz i dneska. Když nic, vyjde to levněji, než desetiletí živit a hlídat grázla, ze kterého stejně nic nebude a který až ho pustí, bude dál potenciálním nebezpečím. 

A k romským dětem - ono jednak to opovržení až nenávist nejsou vždy nepřípadné, druhak a hlavně - co vyroste z romských dětí, které mají za normální, že tatínek a maminka nepracují, živí je stát, a jen trošku si přikrádají? Které chodí do školy jen z musu a semtam a které se hned v patnácti hlásí na ouřadě o dávky?

boginm 17.3.2007 18:47

Re: Re: Re: Policajt Pejchal

Tak já ti to napíšu věcněji.Až mě někdo přesvědčí a dokáže ,že z malého cígoše v dospělosti v 99,9% nebude lump ,nasilník,feťák nebo individuum štítící se prace,pak se před nim hluboko skloním.

Jura Jurax 17.3.2007 11:56

Re: Policajt Pejchal

Jest patrno, že Vám v mládí chybělo pár facek. Násilník obvykle vzniká z jedince, kterému se včas nedostalo poučení, jak to z tím násílím je - nejlépe od tatínka pár facek nebo řemenem na zadek.

Dnešní generace mladých není vychovaná fackami a kopanci - tedy kromě lůzy, ale to je extrém - nýbrž spíš bezbřehou svobodou a lidskými právy.

Když jsem co desetiletý mládeneček lumpačil - třeba tahal holčičky za copy nebo metal houbou na tabuli po kamarádech - paní učitelka mi bez řečí vrazil pár facek, abych si pamatoval, že se to nemá. A kdybych se dopustil té pošetilosti a stěžoval si doma, dostal bych jich nepočítaně, protože rodičové věděli, že paní učitelka nefackuje bezdůvodně. Dovedete si to představit dnes?

arno 17.3.2007 14:29

Re: Policajt Pejchal

Milý pane"je mi šedesát let",

Nějak tu nehrají léta. Vy jste ten, co byl Pejchalem vychováván, tudíš vám bylo ubližováno, a proto jste násilník. Mladé lidi, co dnes potkáte na ulici, byli vychovány Vámi, pane "je mi šedesát.

Ivanhoe 17.3.2007 17:11

Re: Policajt Pejchal

Rozlišuj nesmyslné, brutální nísilí bez (adekvátní) příčiny , které udělá z týrané osoby násilnického primitiva nepoznavšího - a tedy neschopného - soucitu, a výchovný nářez, adekvátní prohřešku a odstupňovaný od pohlavku po přehnutí přes koleno, který dětskému "pachateli" řekne: tak tohle už ne. Děti se orientují v okolním světě, zkoušejí co lze, co se smí a co ne, a někdo jim musí ukázat hranice. Někdy to jde příkladem, domluvou, a někdy, když to nejde po dobrém, je potřeba fyzické varování. Právě pokud děti ve správné době toto nepoznají, mohou později překročit hranice a páchat skutečnou trestnou činnost. Odmítnout dítěti přiměřený výprask za přiměřený prohřešek znamená odmítnout mu podat pomocnou ruku v době, kdy to nejvíc potřebuje - dokonce i když to v té době tak nevidí. Dokonce třeba ani v šestnácti letech (tam už je ovšem pozdě začínat). V dospělosti to ocení. S brutalitou to nemá nic společného a o ní nepíšu.

Paul 19.3.2007 0:39

Re: Re: Policajt Pejchal

Vynikajici shrnuti. Muzu to nekde podepsat?