Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Bimbrdle

16. 4. 2009 22:20
Kolik stály první máje? To se nedozvíme,

myslím si. Zřejmě nikdy s to nedozvíme. Těžko to půjde vypočítat. Nikde jsem dosud nečetl, neslyšel, kolik stály první máje od roku 1948 do roku 1989. Historici a ekonomové se tím zřejmě nezabývají. Volné pole pro bádání... Zřejmě hezkých pár miliard. Je mi jich hodně líto. Daly by se využít mnohem moudřeji. Ale takto bolševik nikdy neuvažoval a neuvažuje. Nemluvě o tom, kolik miliard se prošustrovalo všemi možnými způsoby po roce 1989. Ani pes po tom neštěkne. CENOU prvních májů jsem se jako dítě samozřejmě nezabýval. To až když jsem začal pobírat rozum a zjišťoval, co všechno nebylo k dostání a kdyby ... I ten postbolševický človíček u nás "potřebuje" nejrůznější OBLBOVÁKY. Jen mají odlišnou barvu, smysl, směr a cíl. Podstata lidské blbosti je nesmrtelná a zřejmě věčná. (Viz Werichova pohádka O hloupé Barce.) A tak jako STÁLE AKTUÁLNÍ bych viděl, že bychom měli toužit po moudrosti, rozumnosti a stále se učit rozeznávat dobré a zlé. Na to (mimo jiné) je výtečná příručka: BIBLE. Ale dá to trochu fušku ji číst. Je to o něco těžší než četba BLESKU, AHA a podobných tiskovin. Vyplatí se to. Přeji mnoho osobního užitku z četby.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz